Podwójna moc pilarki łańcuchowej Mafell ZSX TWIN Ec

pilarka Mafell ZSX-TWIN Ec
pilarka Mafell ZSX-TWIN Ec 

Na międzynarodowych targach LIGNA firma MAFELL zaprezentowała najpotężniejszą na świecie ręczną pilarkę łańcuchową ZSX TWIN Ec z silnikiem jednofazowym. Jest to ciesielska pilarka łańcuchowa wyposażona nie w jeden, ale w dwa silniki CUprex, które dają jej moc 6000 W. Ważąca zaledwie 20 kg pilarka umożliwia obróbkę i rozcinanie dużych bali drewna o maksymalnej głębokości 400 mm.

W obecnych czasach grubość i długość solidnych ścian z drewna, drewna klejonego i laminowanych belek rośnie nieustannie, przez co rynek i klienci stawiają coraz większe wyzwania producentom maszyn i zwykłym pilarkom tarczowym czy łańcuchowym po prostu brakuje mocy, głębokości cięcia lub wydajności. Ponadto ze względu na ciężar tych pilarek, często maszyny te muszą być obsługiwane przez dwie osoby.

Głównym rdzeniem ciesielskiej pilarki łańcuchowej ZSX TWIN Ec są dwa silniki CUprex o mocy 3000 W każdy. Są to silniki jednofazowe, ułożone obok siebie, które swoją moc zawdzięczają zasilaniu 400 V. Wyposażona w nowy łańcuch – pokryty węglikiem spiekanym – pilarka, daje możliwość cięcia o maksymalnej głębokości 400 mm i wzdłużnego z prędkością do 3 m/minutę. Maszyna posiada zapas mocy wystarczający, by wykluczyć ryzyko przeciążenia silnika. Unikalna konstrukcja maszyny zapewnia również inną korzyść w porównaniu z podobną trójfazową pilarką łańcuchową – przede wszystkim dwa silniki jednofazowe są znacznie lżejsze. Dzięki temu maszyna waży zaledwie 20 kg. Dwuosobowe pilarki tarczowe oferują nie tylko mniejszą głębokość cięcia, ale także ważą trzy razy tyle. Dzięki niskiej wadze pilarka ZSX-TWIN Ec może być obsługiwana przez tylko jedną osobę. A skoro zmniejsza się zmęczenie przy obsłudze maszyny, to precyzja pracy jest większa.

Podwójna moc pilarki Mafell

Przy konstrukcjach drewnianych z klejonego drewna czy też przy instalowaniu drewnianych ścian – często trzeba przycinać narożniki. Dzięki pionowej prowadnicy łańcucha pilarka ZSX-TWIN Ec pozwala na wykonanie tej pracy bez konieczności odwracania drewna. Ponadto umożliwia cięcie pod kątem w obu kierunkach, a z dala od silnika pilarkę można wychylić do 60°, a w kierunku silników – do 15°, dzięki czemu wykonywane mogą być również cięcia skośne.

pilarka Mafell ZSX-TWIN Ec

Specjalne żłobienia w stopie pilarki sprawiają, że ZSX TWIN Ec może współpracować przy szynach stolarskich firmy MAFELL, podobnie jak wszystkie pilarki tarczowe, a cięcie wykonywane jest wzdłuż gumowej krawędzi szyny prowadzącej. Równolegle pilarka może współpracować z systemem szyn prowadzących do maszyn ciesielskich. W szerokiej gamie akcesoriów do pilarki łańcuchowej ZSX-TWIN Ec firmy MAFELL oprócz dwóch systemów szyn prowadzących, dostępne są łańcuchy do cięcia poprzecznego i wzdłużnego w dwóch maksymalnych długościach 260 i 400 mm. Dodatkowo można zamówić także stojak transportowy, łańcuch HM 400 (w wersji do do cięcia wzdłużnego, nr kat. 006 977 i w wersji do cięcia dokładnego – nr kat. 006 972) oraz prowadnicę równoległą. Maszyny objęte są trzyletnią gwarancją. Mafell Service Center Polska – ANDREMA P.W. zapewnia pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce.

Tab. 1 Parametry pilarki ZSX TWIN Ec?
Głębokość cięcia 400 mm
Głębokość cięcia przy 15° 386 mm
Głębokość cięcia przy 30° 346 mm
Głębokość cięcia przy 45° 282 mm
Głębokość cięcia przy 60° 199 mm
Zakres cięcia pod kątem -15° do +60°
Grubość cięcia 6,8 mm
Prędkość obrotowa 21 000 obr./minutę
Moc 2 x 3000 W
Silnik 230 V / 50 Hz
Ciężar 20 kg

Więcej na www.mafell.pl.

Data utworzenia: 01.12.2014


Komentarze

  • Artur napisał(a):

    mega moc, dwa silniki niespotykane rozwiązanie w tego typu urządzeniach. niewielkie rozmiary pilarki pozwalają na przenoszenie urządzenia samodzielnie na każdą budowę. czasami taka pilarka przydałaby się od razu, bez wożenia materiału do warsztatu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły