Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa firmy Bosch

Wygodne wiercenie i wkręcanie Fot. Bosch
Wygodne wiercenie i wkręcanie Fot. Bosch 

Prace związane z wierceniem i wkręcaniem wymagające trzymania urządzenia w górze lub wykonywane w miejscach trudno dostępnych zdarzają się bardzo często. Aby im sprostać, użytkownicy potrzebują wydajnej i poręcznej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej. Bosch wprowadza na rynek produkt, który jest odpowiedzią na potrzeby profesjonalnych użytkowników. Nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR Mx2Drive Professional to idealne narzędzie do wymienionych zadań, ponieważ łączy w sobie maksymalną moc i zwartą konstrukcją. Jest lekka (0,5 kg) oraz mieści się w kieszeni – dzięki czemu jest zawsze pod ręką. Urządzenie pojawi się na rynku w październiku.

Jej innowacyjna przekładnia 2-biegowa umożliwia zmianę biegów przy pomocy przycisku włącznika bez przerywania pracy i zapewnia wysoki moment obrotowy 10 Nm. Ponadto model GSR Mx2Drive Professional oferuje najwyższą prędkość obrotową w klasie narzędzi 3,6 V dochodząca do 580 obrotów na minutę na 2. biegu, co umożliwia szybkie wkręcanie małych wkrętów (do 3,5 x 35 mm). Urządzenie przekonuje do siebie także poręczną konstrukcją. Długość głowicy wynosi zaledwie 158 mm, a ciężar 0,5 kg, dzięki czemu narzędzie mieści się w kieszeni spodni lub kurtki. Uniwersalny uchwyt ¼“ z blokadą gwarantuje stosowanie wszystkich popularnych wierteł i końcówek wkręcających. Wiertarko-wkrętarka GSR Mx2Drive Professional odznacza się szerokim zakresem zastosowań: przydaje się przy montażu mebli, zabudowie kuchni oraz pracach elektroinstalacyjnych. Urządzenie jest przeznaczone do wkręcania mniejszych wkrętów w takich materiałach, jak: płyty wiórowe, miękkie drewno oraz tworzywa sztuczne. Wkrętarka sprawdza się przy montażu zawiasów do szafek lub szyn w szufladach. Zintegrowane oświetlenie LED ułatwia pracę w miejscach zaciemnionych. Gdy do wkręcania potrzebna jest większa moc, wystarczy nacisnąć włącznik, aby przełączyć się na niższy bieg. Można wtedy wkręcać nawet wkręty o średnicy 5 mm. Wbudowany hamulec silnika umożliwia precyzyjną pracę przy seryjnym wkręcaniu wkrętów.

Akumulatory litowo-jonowe Bosch Premium o długiej żywotności

System elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection) zapewnia do 400% dłuższą żywotność akumulatora litowo-jonowego. Chroni akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem. Akumulatory są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania. W wyposażeniu seryjnym wiertarko-wkrętarki Bosch GSR Mx2Drive Professional znajduje się uniwersalna, 1-godzinna ładowarka, którą można ładować zarówno akumulatory o napięciu 3,6 V oraz 10,8 V. W wyposażeniu standardowym znajdują się dwa akumulatory i nowy typ dwuczęściowego opakowania kompatybilnego z walizkami L-BOXX firmy Bosch. W innej wersji urządzenie jest dostarczane w opakowaniu kartonowym wraz z jednym akumulatorem i ładowarką

Dane techniczne Bosch GSR Mx2Drive Professional
Napięcie akumulatora 3,6 V
Pojemność akumulatora 1,3 Ah
Ciężar 0,50 kg
Moment obrotowy (wkręcanie twarde) 10 Nm
Moment obrotowy (wkręcanie miękkie) 5 Nm
Maks. średnica wiercenia (drewno) 5 mm
Maks. średnica wkrętu 5 mm
Prędkość obrotowa, 1. bieg 150 obr./min
Prędkość obrotowa, 2. bieg 0 – 580 obr./min
Wygodne wiercenie i wkręcanie Fot. BoschFot. Bosch

Sugerowana cena detaliczna brutto (październik 2010): – wiertarko-wkrętarka GSR Mx2Drive Professional – 426 zł

Data utworzenia: 19.11.2010


Komentarze

  • Tolek K. napisał(a):

    Powoli przygotowuję się do renowacji drewnianych paneli ogrodzeniowych. Nauczony wcześniejszymi problemami szukam akumulatorowej wiertarko-wkrętarki. Ponieważ posiadam już kilka elektronarzędzi f-my Bosch i jestem z nich zadowolony to zainteresowała mnie propozycja jaką jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR Mx2Drive Professional. Małe wymiary, niewielka waga, podświetlanie, 2 akumulatory, 1h ładowarka, system ECP, atrakcyjny wygląd raczej napewno mnie szkuszą do zakupu.

  • Arek napisał(a):

    Taka wiertarko-wkrętarka marki Bosch powinna być na wyposażeniu każdego specjalisty i być przy nim zawsze w pracy ze względu na wymiary. Narzędzie nie musi być dedykowane tylko profesjonalistom, spodoba się każdemu kto ceni sobie moc i mobilność, małe wymiary. Marka Bosch produkuje dobre sprzęty.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły