Elektronarzędzia

Akumulatorowe nożyce do blachy NIBLER CN-20 firmy B.Pro

Akumulatorowe nożyce do blachy to podstawa w wyposażeniu dekarzy. Nic w tym dziwnego, bowiem urządzeniami tego typu można łatwo ciąć blachę każdego typu, niemal w każdym miejscu.


Nożyce do blachy Nibler CN-20 to część nowej oferty firmy B.Pro narzędzi akumulatorowych z serii „ECO LINE”. Najważniejszą ich cechą jest zastosowanie technologii silników bezszczotkowych, jak i kompatybilność ogniw litowo-jonowych o napięciu 20 V z innymi narzędziami z tej serii.

Zalety narzędzi akumulatorowych docenia każdy dekarz. Są one lekkie, a ze względu na to, że nie wymagają zewnętrznego zasilania można je bez problemu używać na dachu. Dodatkowo dzięki uniwersalnym akumulatorom te same ogniwa mogą pracować w różnych narzędziach akumulatorowych tego samego producenta. Z kolei odpowiednio zaprojektowane ładowarki pozwalają na szybkie ładowanie akumulatorów.

Właściwości

Akumulatorowe nożyce do blachy firmy B.Pro są przeznaczone do cięcia prostego blachy falistej i trapezowej. Urządzenie jest uruchamiane za pomocą wygodnego w obsłudze wyłącznika z funkcją blokady, a dzięki wąskiej obudowie silnika zyskuje się wygodny i bezpieczny chwyt narzędzia. Dodatkowo rękojeść jest ergonomicznie wyprofilowana. O poziomie naładowania akumulatora informuje dioda LED. Dzięki zastosowaniu układów elektronicznych ogniwa mają zapewnioną ochronę przed przeciążeniem, przegrzaniem i nadmiernym rozładowaniem.
Ważna jest również funkcja zabezpieczająca przed przypadkowym uruchomieniem nożyc. Stempel i matrycę można łatwo wymienić.

Dane techniczne

Nibler CN-20 do cięcia blachy ma częstotliwość skoków na biegu jałowym wynoszącą 1200/min., natomiast wewnętrzny i zewnętrzny promień cięcia to 50/40 mm. Za pomocą tego narzędzia można ciąć stal miękką (maks. 1,2 mm) i aluminium (maks. 2,0 mm). Urządzenie waży 2,0 kg. Akumulatory o napięciu 20 V mają pojemność 1,5/4,0 Ah. Akumulator jest całkowicie kompatybilny ze wszystkimi narzędziami bezprzewodowymi z serii ECO LINE B.Pro pracującymi na napięciu 20 V. Dzięki nowoczesnej technologii wykonania akumulatorów wyeliminowano zjawisko samorozładowania i efektu pamięci przy zapewnieniu wyższej gęstości energii. Akumulatory bazują na ogniwach litowo-jonowych.
Specjalnie zaprojektowana ładowarka jest w stanie naładować akumulator 4,0 Ah do 80% pojemności w ciągu 30 minut.

Jako najważniejszą zaletę akumulatorowych nożyc do blach należy wymienić kilkakrotnie większą prędkość cięcia w porównaniu z nożycami ręcznymi i to bez potrzeby zasilania kablowego. Przede wszystkim wygoda przemawia zatem za nabyciem tego narzędzia.

B.PRO Polska
05-530 Tomice, ul. Europejska 4
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl

4.9/5 - (21 votes)

Data publikacji: 19 kwietnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Łukasz
    czwartek, 13 lutego, 2020

    mobilność, siła, precyzja no i szybkość to przewaga nad tradycyjnym narzędziem. dzięki akumulatorowym nożycom do blachy można zrobić więcej i szybciej w każdym miejscu nawet gdy nie ma zasilania na budowie. warto korzystać z takich udogodnień gdy zależy nam na czasie realizacji.

Podobne artykuły