Ubrania robocze

Buty dla dekarza SCHÜTZE – bezpiecznie na dachu

Praca dekarzy jest obarczona wysokim ryzykiem. Wynika ono głównie ze specyfiki pracy na wysokości oraz zmiennych warunków panujących na dachu. Pory roku i pogoda przynoszą wzrost wilgotności powietrza albo wysokie temperatury. Jednym ze sprawdzonych sposobów by podnieść bezpieczeństwo dekarzy i realizacji prac na dachu, jest inwestycja w profesjonalne, dedykowane dekarzom obuwie robocze. Przyjrzyjmy się bliżej butom od producenta z Austrii, czyli butom firmy SCHÜTZE.

Tradycja i innowacja

Firma SCHÜTZE produkuje obuwie robocze w Tragwein w Austrii od ponad 90 lat. To rodzinne przedsięwzięcie założone w 1925 roku przez Karla Schützenedera. Obuwie firmy SCHÜTZE jest wygodne, dopasowane, wykonane umiejętnie i z pasją do obuwniczego rzemiosła. Przez lata firma opierała się trudnym warunkom i przetrwała poważne wstrząsy polityczne i społeczne. Obecnie rozwija się, łącząc tradycyjne wartości z nowoczesnym podejściem i poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań. Jednym z rezultatów tego podejścia jest skonstruowanie w 2013 roku podeszew poliuretanowych nowej generacji. To rozwiązanie zostało wykorzystane w obuwiu dedykowanym dekarzom.

Buty dla dekarza - But 4323 ROOFERS-PROFI z podnoskiem metalowym do każdego rodzaju dachu (bez papy z posypką).

But 4323 ROOFERS-PROFI z podnoskiem metalowym do każdego rodzaju dachu (bez papy z posypką).

Buty dla dekarza - But 4326 ROOFERS-PROFI bez podnoska metalowego do każdego rodzaju dachu (bez papy z posypką).

But 4326 ROOFERS-PROFI bez podnoska metalowego do każdego rodzaju dachu (bez papy z posypką).

Idealne buty dekarza

Podeszwa butów dla dekarza firmy SCHÜTZE posiada poliuretanowy rdzeń PUR oblany kauczukiem nitrylowym. Rdzeń PUR powoduje, że podeszwa nie jest sztywna. Pozostaje miękka i lekka, a dzięki kauczukowi nitrylowemu dobrze się przyczepia do powierzchni dachowych oraz jest wytrzymała i odporna na zdzieranie. Przyczepność obuwia do powierzchni dachowych zwiększa również zastosowany w obuwiu specjalny profil bieżnika. Ponadto podeszwa jest odporna na wysokie temperatury do 300°C oraz na działanie drobnoustrojów, kwasów, oleju i paliwa. Charakteryzuje się też wysoką odpornością na przebicie dzięki wkładce ze stali nierdzewnej.

Buty dla dekarza mają cholewkę wykonaną ze skóry zamszowej hydrofobowej czyli odpornej na wodę. Brak bocznych szwów, powoduje, że wilgoć nie przenika do wnętrza buta.

Skórzana wyściółka ortopedyczna oraz skórzane wykończenie całego wnętrza buta dają doskonały komfort noszenia nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu.

Nie ma dwóch takich samych stóp. Aby każdy dekarz mógł wybrać obuwie jak najlepiej pasujące do jego nogi, firma SCHÜTZE produkuje obuwie dla dekarzy w rozmiarach od 39 do 47, a dodatkowo daje możliwość wybrania szerokości buta spośród trzech rozmiarów.

SCHÜTZE oferuje dwa modele butów dla dekarzy – modele 4326 i 4323 oraz dwa modele do prac przy grzaniu pap o numerach 6232 i 6432. Buty te wyróżniają się wyjątkową trwałością, komfortem użytkowania, a przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo podczas wykonywania prac dekarskich.

Model 4326 jest butem roboczym i spełnia normę EN ISO 20347:2012. Model 4323 to but ochronny, który posiada wysoki i szeroki podnosek ochronny ze stali, z elastycznym brzegiem przejściowym (tzw. „luźne palce”). Ten model spełnia normę EN ISO 20345:2011.

Buty dla dekarza - But 6232 „niski”(tylko z podnoskiem metalowym) but dedykowany do papy z posypką.

But 6232 „niski”(tylko z podnoskiem metalowym) but dedykowany do papy z posypką.

Buty dla dekarza - But 6432 „wysoki” (tylko z podnoskiem metalowym) but dedykowany do papy z posypką.

But 6432 „wysoki” (tylko z podnoskiem metalowym) but dedykowany do papy z posypką.

Komfortowe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i komfort pracy to dwa obszary, w które warto inwestować, ponieważ taka inwestycja przynosi wymierne korzyści. Wybierając obuwie firmy SCHÜTZE klient ma pewność, że but spełnia odpowiednie normy, jest bezpieczny, a do tego komfortowy. Używając butów dla dekarzy firmy SCHÜTZE zmniejsza się ryzyko wypadków, które stanowią poważne obciążenie dla firmy i pracownika – zarówno finansowe, jak i organizacyjne. Inwestowanie w profesjonalne obuwie roboczo-ochronne jest także wyrazem dbałości o swoich pracowników.

Produkcja butów odbywa się w Austrii, co gwarantuje kontrolę nad procesem produkcji oraz wysoką jakość wykonania obuwia zgodnie z normami europejskimi. Od niedawna buty ochronne i robocze firmy SCHÜTZE można kupić także w Polsce poprzez stronę sklepu dystrybutora pod adresem schuetze-buty.pl. Ceny za jedną parę zaczynają się od 499 zł. Dla firm, które chciałyby nabyć obuwie dla swoich pracowników dystrybutor oferuje korzystne warunki zakupowe.

Kontakt: Konrad Sobas
tel 505 983 888

4.6/5 - (70 votes)

Data publikacji: 20 grudnia, 2018

Autor:

4.6/5 - (70 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jakub
    czwartek, 20 grudnia, 2018

    Nie słyszałem wcześniej o producencie butów Schutze. Z ich oferty wynika, że specjalizują się przede wszystkim w butach roboczych. Zawodowy dekarz powinien posiadać dobre buty i dbać o swoje bezpieczeństwo.

  2. Janek Mann
    piątek, 21 grudnia, 2018

    Czasami muszę wejść na dach, który posiada posypkę. Standardowe obuwie niezbyt nadaje się, a tu proszę jest firma Schutze, która produkuje takie specjalizowane obuwie. Wygląda całkiem nieźle, nadaje się do mojego typu dachu.

Podobne artykuły