Chemia budowlana

Den Braven – panaceum na cieknący dach

Trzeba przyznać, że aura w tym roku trochę nas rozpieszcza, wiosna była ciepła, lato upalne, a jesień złota. Wygląda na to, że wbrew wcześniejszym przewidywaniom, zima nie będzie taka mroźna. Póki co, da się żyć. I bardzo dobrze, bowiem zalegający śnieg oraz wiosenne roztopy to poważny egzamin dla szczelności naszego dachu. Wykorzystajmy zatem sprzyjającą pogodę i zanim zima zaatakuje nas na dobre, sprawdzimy czy nie grożą nam przecieki. Przy dużym szczęściu i małych uszczerbkach w połaci wystarczy dobry uszczelniacz.

Dobry uszczelniacz czyli jaki?

Odporny na czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie UV

To najważniejszy parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu do uszczelniania. Im większa jest ta odporność , tym lepiej dla naszego dachu, który jest szczególnie narażony na działanie słońca, śniegu i ekstremalnych temperatur.

Fachowcy przestrzegają przed używaniem tradycyjnych silikonów o kwaśnym odczynie, szczególnie w przypadku dachów pokrytych blachą, gdyż przyczyniają się one do powstawania korozji i uszkodzeń. W to miejsce zaś rekomendują produkty bazujące na kauczuku S-EB-S, takie jak na przykład Elast-O-Rub czy kauczuk dekarski firmy Den Braven. To optymalne rozwiązanie do zabezpieczania pokrycia dachowego, są neutralne chemicznie dzięki czemu nie powodują korozji metalu. Preparaty, które mają w składzie kauczuk wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością do większości podłoży, takich jak ceramika, metal, beton czy drewno.

W przypadku, gdy chcemy mieć dodatkową ochronę newralgicznych punktów na dachu, warto zastosować taśmę bitumiczno-ochronną Aluband firmy Den Braven.

Uszczelniacz Elast-O-Rub oraz kauczuk dekarski firmy Den BravenUszczelniacz Elast-O-Rub oraz kauczuk dekarski firmy Den Braven

Zalety taśmy:

• Samoprzylepna i nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi,
• nie wymaga szczególnej ochrony lub utrzymania,
• spodnia warstwa bitumiczna zabezpieczona wysokiej jakości, szczelną i trwałą silikonowaną folią polietylenową (trwale chroniącą klejącą warstwę bitumiczną przed wyschnięciem)
• wysoce odporna na działanie czynników atmosferycznych
• wierzchnia warstwa zbrojonego aluminium zapewnia trwałą ochronę mechaniczną, chroniąc taśmę przed rozerwaniem wskutek naprężeń i uderzeń (przy zachowaniu ostrożności umożliwia ona ruch pieszy po taśmach); dodatkowo jest fabrycznie pokrywana lakierem, przez co jest wysoce odporna na utlenianie wskutek działania promieniowania UV, zachowując kolor i właściwości użytkowe przez wiele lat
• nie topi się w podwyższonej temperaturze, wykazując zarazem przyczepność do podłoża w temperaturze ujemnej (temperatura pracy od -20°C do +80°C)
• łatwo dopasowuje się do kształtu podłoża

Specjalne taśmy izolacyjne pomogą zabezpieczyć nam miejsca szczególnie narażone na korozję i przeciekanieSpecjalne taśmy izolacyjne pomogą zabezpieczyć nam miejsca szczególnie narażone na korozję i przeciekanie

Więcej informacji znajdziesz na www.denbraven.pl

ASZ

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 17 grudnia, 2013

Autor:

5/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marta
    sobota, 18 września, 2021

    Patrząc na pogodę z ostatnich lat widać wyraźnie, że teraz musimy chronić dach przede wszystkim przed słońcem. Zimy są już krótsze, nie tak mroźne i bez zalegającego długo śniegu na dachu. Latem też jednak może dojść do przeciekania, więc dach musi być odpowiednio uszczelniony, najlepiej preparatami z kauczukiem.

Podobne artykuły