Ubrania robocze

Inventing Workwear – nowoczesne spodnie robocze Snickers Workwear

Ponad 40 lat temu szwedzki elektryk Matti Viio zaprojektował swoje własne ubranie do pracy, ponieważ miał już dość niepraktycznej odzieży roboczej, która wówczas była dostępna na rynku. Matti Vio podjął się zaprojektowania odzieży roboczej, która łączyłaby w sobie znakomite dopasowanie, trwałość, komfort i zaawansowaną funkcjonalność. Tak narodził się Snickers Workwear. Motto „Inventing Workwear” nawiązuje do historii marki oraz opisuje sposób, w jaki chce być postrzegana na rynku. Sztandarowymi produktami, od samego początku istnienia marki, są bardzo cenione wśród różnych rzemieślników, spodnie robocze. Każde użyte w nich rozwiązanie ma praktyczne zastosowanie, co wynika z wielu lat doświadczeń i oparte jest na badaniach realnych potrzeb użytkowników.

Wyjątkowo szeroki asortyment spodni roboczych

Spodnie robocze oferowane są w blisko 60 modelach nie licząc wersji odblaskowych. Począwszy od modeli dla pracowników budowlanych, poprzez wersje dla pracowników pracujących w przemyśle, a skończywszy na spodniach krótkich i ¾ (tzw. piratkach). Wykonywane są z różnych materiałów: bawełny, poliestru, poliamidu lub będących kombinacją włókien bawełnianych i sztucznych, aby zapewnić optymalne właściwości użytkowe. Przeznaczone na różne warunki pogodowe, są w stanie zapewnić wysoki komfort noszenia latem i zimą. Mogą być wyprodukowane z bardzo lekkiej tkaniny CoolTwill (195 g/m2) lub bardzo grubego Denimu (400 g/m2). W zależności od modelu wytrzymują pranie w temperaturze nawet do 70 stopni Celsjusza, co ułatwia usuwanie głębokich zabrudzeń. Bezdyskusyjnym atutem spodni Snickers Workwear jest fakt, iż niemal wszystkie modele dostępne są w 40 rozmiarach standardowych i kolejnych 30 niestandardowych – od 76 cm do nawet 152 cm w pasie. Można je dopasować do pięciu rodzajów sylwetek – od osób bardzo niskich do bardzo wysokich.

Nowatorskie rozwiązania

Spodnie Snickers Workwear słyną z innowacyjnych rozwiązań. W ich kroju zastosowane są profilowane nogawki w celu optymalnego dopasowania do kształtu i ruchu nóg oraz dodatkowy klin w kroku, bądź z boku nogawki, rozkładający naprężenia materiału. Taki krój pozwala na znacznie wygodniejsze poruszanie się, bez poczucia skrępowania, szczególnie w upalne dni, i bez ryzyka pękania szwów, zwłaszcza na tyle spodni. Ponieważ ciężko pracujący fachowcy obciążają swoje kolana mocniej niż niejeden sportowiec, w spodniach Snickers Workwear zastosowano ochronę kolan zgodną z wymaganiami normy EN14404, którą zapewniają systemy pozycjonowania nakolanników KneeGuard™ i KneeGuard Pro Snickers Workwear. Nakolanniki Snickers Workwear chronią użytkownika przed krótko i długookresowymi kontuzjami bez względu na to, czy pracuje na kolanach okazjonalnie i krótko, czy często i długotrwale. Konstrukcja spodni zawiera ponadto dziesiątki innych przemyślanych szczegółów, dzięki którym spodnie są wyjątkowo trwałe, a przez zapewnienie ponadprzeciętnego komfortu i funkcjonalności, przyczyniają się do wydajniejszej i bezpieczniejszej pracy.

Wykrój spodni roboczych 6902 FlexiWork.

Wykrój spodni roboczych 6902 FlexiWork.

Profesjonalny wygląd ubrań roboczych

Szwedzki producent zachęca do zmiany w myśleniu o ubraniach roboczych. W spodniach roboczych fachowiec spędza w pracy średnio 8 godz. dziennie a 1800 rocznie! Dlatego warto pomyśleć o takich, które zagwarantują nowoczesny fason, zapewnią ponadprzeciętną trwałość, komfort i bezpieczeństwo, oraz które zadbają o zdrowie użytkownika. Ubranie robocze, w tym spodnie, podobnie jak profesjonalne elektronarzędzia czy samochód, stanowi wizytówkę firmy i jest pierwszym sygnałem wysyłanym do potencjalnego klienta.

Seria 3. – klasyczne spodnie robocze Snickers Workwear.
Spodnie robocze serii 3. zyskały w przemyśle status klasyka: są preferowanym wyborem wielu rzemieślników w całej Europie – sprzedano ich już ponad milion par. Są ulubione ze względu na komfort, funkcjonalność i ochronę. Cechują się nieco luźniejszym dopasowaniem. Są dostępne w wielu wersjach zróżnicowanych pod względem tkanin i kolorów, z kieszeniami kaburowymi oraz bez nich.
Seria 6. – nowa generacja spodni roboczych Snickers Workwear.
Różne potrzeby zaspokoić mogą tylko różne spodnie robocze. Dlatego koncepcja spodni serii 6., obejmuje kolekcje AllroundWork, FlexiWork, LiteWork oraz RuffWork. Każda z linii została zoptymalizowana pod kątem kroju i materiałów, aby zapewnić profesjonalistom różnych specjalności spodnie odpowiednie do rozmaitego rodzaju zadań i warunków pracy.
Spodnie AllroundWork – zaprojektowane są z myślą o codziennej pracy w różnych warunkach.
Spodnie FlexiWork – posiadają odwzorowujący ciało krój oraz przewiewne i elastyczne tkaniny. Są optymalne do pracy wykonywanej w dużym tempie i ruchu.
Spodnie LiteWork – zapewniają schłodzenie podczas intensywnych prac w gorącym otoczeniu.
Spodnie RuffWork – wykorzystują wytrzymałe materiały zapewniające ochronę podczas wymagających zadań.

Dopasowanie

Snickers Workwear oferuje trzy rodzaje dopasowania spodni: „Slim fit”, „Regular fit” oraz „Loose fit”. Wynika to z różnych preferencji użytkowników co do kroju, w jakim najlepiej się czują oraz funkcjonalności jaką chcą posiadać. Czym lepsze dopasowanie, tym mniej odczuwana jest noszona odzież – powinna ona być w maksymalnej harmonii z ciałem. Dlatego też jeden rodzaj dopasowania może nie być dobry dla każdego. Odzież „Slim fit” dokładnie opina ciało – nadaje szczuplejszy wygląd. Jednocześnie jest miękka, rozciągliwa i znakomicie odzwierciedla ruch. Odzież “Regular fit” jest zgodna z kształtem ciała, ale nie jest zbyt opięta. Zapewniona jest przestrzeń między odzieżą a ciałem. Odzież „Loose fit” jest w pasie równie przylegająca jak „Regular fit”, z tym że nogawki są w jej przypadku szersze i luźniejsze. Wszystkie spodnie 3. serii są luźno dopasowane. Więcej informacji o produktach Snickers Workwear można znaleźć na stronie www.snickersworkwear.pl

4.9/5 - (47 votes)

Data publikacji: 30 kwietnia, 2019

Autor:

4.9/5 - (47 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. elegant
    wtorek, 30 kwietnia, 2019

    Niewątpliwie strój roboczy ma istotne znaczenie z dwóch punktów widzenia. Po pierwsze powinien być wygodny, trwały posiadający możliwości umieszczania w nim podstawowych narzędzi. Po drugie jego wygląd powinien zachęcać do skorzystania z usług firmy schludnie i jednolicie odzianej.

  2. Janek K.
    wtorek, 30 kwietnia, 2019

    W trakcie prac remontowych przekonałem się jak istotny jest właściwy ubiór. Strój roboczy powinien być wygodny, dopasowany i musi umożliwiać mocowania wszelkiego typu przyborów. Materiał i szycie powinny być trwałe. Dobór typu sylwetki też ma znaczenia stąd też produkty f-my Sneakers Workwear wzbudziły moje zainteresowanie.

Podobne artykuły