Elektronarzędzia

Nowe perspektywy w świecie Festool

Festool nieustannie poszerza swoją ofertę wprowadzając nowe zastosowania narzędzi do klasycznych prac stolarskich i malarskich oraz innowacyjne narzędzia do prac ciesielskich, modernizacyjnych i renowacyjnych, wśród nich na rynku dostępny jest już mobilny odkurzacz oraz mobilny stół montażowy w miniaturze.

Festool od niemal 90 lat zajmuje się spełnianiem wysokich wymagań i oczekiwań profesjonalistów z branży stolarskiej, malarskiej i sektora motoryzacyjnego, a jej marka jest gwarancją wysoką jakości oferowanych narzędzi, olbrzymiej precyzji i długiej żywotności produktów. Jesienią 2013 roku firma umocni swoją pozycję na rynku elektronarzędzi, wprowadzając aplikacje i rozwiązania systemowe dla konstrukcji drewnianych, renowacji i modernizacji, umożliwiając klientom wykonywanie nowych zadań narzędziami o sprawdzonej jakości.

Nowości Festool 2013

Wśród nowości wprowadzanych przez Festool jesienią 2013 znajdują się bezprzewodowe wiertarki QUADRIVE, QUADRILL oraz DURADRIVE przeznaczone do różnorodnych rozwiązań w zakresie wiercenia i wkręcania, a w segmencie renowacji i modernizacji: szlifierki do renowacji i szlifierki z osprzętem diamentowym.

Fot. 2. QUADRIVE akumulatorowa wiertarko-wkrętarka. Szybkość, moc i 3800 obr./min.Fot. 2. QUADRIVE akumulatorowa wiertarko-wkrętarka. Szybkość, moc i 3800 obr./min.

Festool dba również o profesjonalistów z sektora konstrukcji drewnianych, dla których przygotował pilarkę mieczową UNIVERS SSU 200, a ofertę odkurzaczy poszerzył o nową generację CTL MINI/MIDI i odkurzacz uniwersalny CT 17 E. Równie ważny jest rozwój asortymentu przeznaczonego do organizacji pracy. Oferta Systainer została wzbogacona o mobilny stół warsztatowy w miniaturze SYS-MFT, pojemnik SYS-Storage Box SYS-SB oraz nowe talerze szlifierskie FUSION- TEC O 150 mm.

Fot. 3. DURADRIVE wkrętarka akumulatorowa do suchej zabudowy. Duża liczba wkręconych śrub w bardzo krótkim czasie.Fot. 3. DURADRIVE wkrętarka akumulatorowa do suchej zabudowy. Duża liczba wkręconych śrub w bardzo krótkim czasie.
Fot. 4. Nowy CTL MINI/MIDI - 40% większa siła ssania, idealny kompan przy pracachmobilnych.Fot. 4. Nowy CTL MINI/MIDI – 40% większa siła ssania, idealny kompan przy pracach mobilnych.

Siła marki Festool

Zespół ekspertów Festool ma stały kontakt z rzemieślnikami, co pozwala na stałą analizę ich obecnych oraz przyszłych potrzeb, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Głównym obszarem zainteresowań ekspertów Festool są zastosowania w branży rzemieślniczej i najnowsze trendy w tej dziedzinie. Dyrektor Zarządzający i członek Zarządu TTS Christian Oltzscher podkreśla, iż celem firmy jest przełożenie rozległej wiedza dotyczącej potrzeb klientów na rozwój produktów tak, by oferowane narzędzia optymalizowały procesy robocze, a wprowadzane rozwiązania systemowe przyczyniały się do poprawy płynności oraz funkcjonalności pracy rzemieślników i zapowiada ofensywne wprowadzanie na rynek nowych produktów, a co za tym idzie rozwiązań systemowych dla klientów.

System rozwiązań przeznaczonych dla budownictwa drewnianego obejmuje aplikacje do cięcia, frezowania i wiercenia. Rozwiązania przeznaczone dla branży malarskiej gwarantują wysoką jakość różnego rodzaju powierzchni, w tym drewnianych, metalowych, mineralnych oraz z innych materiałów. Ponadto Festool poszerzył paletę produktów przeznaczonych do organizacji miejsca pracy o mobilny warsztat SYS-MFT, SYSTAINER SYS-Roll, SYSTAINER transporter oraz Workcenter ułatwiający zorganizowanie indywidualnego warsztatu. Rozwinięta została również gama odkurzaczy Festool, tak by spełniały one wymagania każdego użytkownika.

Fot. 5. UNIVERS SSU 200 pilarka mieczowa: uniwersalna do prac przy konstrukcjach drewnianych.Fot. 5. UNIVERS SSU 200 pilarka mieczowa: uniwersalna do prac przy konstrukcjach drewnianych.
Fot. 6. Prawdopodobnie najmniejszy stół montażowy na świecie - nowySYS-MFT from Festool.Fot. 6. Prawdopodobnie najmniejszy stół montażowy na świecie – nowy SYS-MFT from Festool.

Więcej informacji na stronie www.festool.pl

Polecamy również obejrzenie filmu „Festool – nowe perspektywy” www.youtube.com/user/FestoolPoland

O firmie

Festool to marka niemieckiej firmy TTS Tooltechnic Systems GmbH & Co.KG z południa Niemiec z siedzibą w Wendlingen (od 2000 r.). Wcześniej, gdy TTS należała do nadal działającego koncernu Festo AG, od której wywodzi się nazwa marki Festool, siedziba TTS znajdowała się w Esslingen. Wśród rzemieślników jeszcze dziś można usłyszeć nazwę marki „Festo”. Grupa TTS poza marką Festool obejmuje również inne spółki zależne, m.in. TANOS, TTS Cleantec, Festool Inżynieria itp. TTS przekształciła się z małej firmy rodzinnej do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw o rocznym obrocie 410 mln euro w 2012 r. i zatrudnieniu 2480 pracowników. Około ¾ obrotów firmy pochodzi z zagranicy i generowanych jest przez 22 niezależne spółki-córki oraz 61 importerów. Narzędzia Festool produkowane są w fabryce w Neidlingen, oddalonej o 20 km od siedziby TTS.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 26 października, 2013

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły