Elektronarzędzia

Nowe pilarki tarczowe

Dobrze znane i lubiane pilarki tarczowe KSP 85 Fc o maksymalnej głębokości cięcia do 85 mm po wielu latach pracy zostają zastąpione udoskonalonymi i bardziej komfortowymi pilarkami K 85/K 85 Ec oraz – po raz pierwszy – pilarką w wersji pilarki ukośnej KSS 80 Ec/370.

Wszystkie nowe modele pilarek tarczowych znajdują zastosowanie w cięciu zarówno litego drewna, płyt wiórowych, płyt mineralnych, drzwi, blatów kuchennych aż do materiałów izolacyjnych.

Precyzyjna i komfortowa praca

Płyta główna pilarki, wykonana ze specjalnego stopu magnezu, ma strukturę plastra miodu. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymała.

Wskaźnik krawędzi cięcia automatycznie dostosowuje się do kąta nachylenia pilarki. W pracy po szynie punkt obrotu znajduje się na dolnej krawędzi szyny. Urządzenie tnie dokładnie wzdłuż gumowej krawędzi, zapewniając wysokiej jakości cięcie bez wyrw.

Tab. 1 Dane techniczne K85 / K85 Ec
Parametr Wartość
głębokość cięcia 0 – 88 mm
głębokość cięcia przy 45° 0 – 61,5 mm
głębokość cięcia przy 60° 2 – 44,5 mm
zakres kąta nachylenia 0 – 60°
prędkość obrotowa 4400 obr./min. (model K85)
2250 – 4400 obr./min. (model K85 Ec)
pobór mocy 41,0 m/s (model K85)
25 – 41,0 m/s (model K85 Ec)
ciężar 7,3 kg

Nastawianie kąta nachylenia

Fot. 2. Specjalna prowadnica dolna umożliwia cięcie wzdłuż krawędzi nawet bardzo wąskich materiałów.Fot. 2. Specjalna prowadnica dolna umożliwia cięcie wzdłuż krawędzi nawet bardzo wąskich materiałów.

Sposób nastawienia kąta nachylenia w pilarce został zaprojektowany na nowo – teraz wystarczy odchylić obudowę wzdłuż drugiej rączki i zablokować na pożądanym kącie natarcia. Czytelna skala pozwala na płynne nastawienie kąta od 0 do 60 stopni

Szybkie nastawianie głębokości

Z funkcją 2-w-1 nastawianie głębokości cięcia jest szybkie i bezpiecznie. Wystarczy uwolnić blokadę a następnie ustawić  pożądaną głębokość i ponownie zablokować.

Szybka wymiana tarczy

Wymiana tarczy nigdy nie była tak szybka. Dzięki zwalniającemu przyciskowi i dźwigni tarcza zostaje automatycznie zablokowana, pozwalając na bezproblemową i szybką jej wymianę. Potem wystarczy zwolnić dźwignię i pilarka jest gotowa do pracy.

Cięcie zanurzeniowe

Fot. 3. Specjalne zderzaki znajdujące się pod spodnią stroną prowadnicy umożliwiają cięcie ukośne i poprzeczne.Fot. 3. Specjalne zderzaki znajdujące się pod spodnią stroną prowadnicy umożliwiają cięcie ukośne i poprzeczne.

Samochowający się klin FlippKeil pozwala na zanurzenie pilarki w materiale bez potrzeby jego demontowania. Przy zanurzaniu pilarki w materiale klin chowa się w obudowie, aby następnie wskoczyć w powstały rzaz zapewniając bezpieczeństwo pracy i precyzyjne prowadzenie maszyny.

Silnik CUprex

W nowych modelach zastosowano wysoko wydajny silnik z dużym zapasem mocy i wysokim momentem obrotowym. Moduł elektroniczny z nowym systemem pozwala na optymalizację wydajności urządzenia. Dodatkowo model K 85 Ec oraz KSS 80 Ec posiadają płynną regulację obrotów od 2250 do 4400 na minutę, pozwalając dostosować prędkość skrawania do obróbki konkretnego materiału.

Optymalny odciąg

Odciąg wiórów został tak zoptymalizowany, że nawet cięcie płyt mineralnych czy cięcie wzdłuż włókien nie jest w stanie go zablokować.

Pilarka ukośna

Fot. 4. Możliwość nastawienia cięcia ukośnego od -60° po lewej stronie do +60° po prawej.Fot. 4. Możliwość nastawienia cięcia ukośnego od -60° po lewej stronie do +60° po prawej.

Model KSS 80 Ec/370 to nie tylko zwykła pilarka tarczowa o dużej głębokości cięcia. Urządzenie to tak, jak pozostałe 2 modele może służyć do cięcia wzdłużnego, poprzecznego, zanurzeniowego i koszowego oraz do wykonywania zaciosów. Jednak przede wszystkim jest to pilarka do cięcia ukośnego (jak ukośnica) – wszystko dzięki specjalnej prowadnicy przymocowanej do jej stopy. Ta zintegrowana prowadnica pozwala na wykonywanie cięć prostych jak po szynie prowadzącej. Po wykonaniu cięcia pilarka automatycznie powraca na pozycję wyjściową. Maksymalna długość cięcia prowadnicy wynosi 370 mm.

Natomiast specjalny stały zderzak (znajdujący się po spodniej stronie prowadnicy) pozwalając na wykonywanie poziomych cięć ukośnych (jak ukośnica) w zakresie od +50° (po lewej stronie) do -60° (po prawej stronie). Dodatkowo KSS 80 Ec (jak każda pilarka firmy MAFELL) umożliwia wykonywanie cięć pod kątem do 60°.

Zintegrowana pilarka z prowadnicą tworzy jedną maszynę, którą można obsługiwać tylko jedną ręką. Jest to pełny system do cięcia przekrojowego. KSS 80 Ec/370 to jedyna tego typu pilarka dostępna na rynku o tak dużej głębokości cięcia (82 mm).

Tab. 2 Dane techniczne KSS 80 Ec/370
Parametr Wartość
głębokość cięcia 0 – 82 mm
głębokość cięcia przy 45° 0 – 55,5 mm
głębokość cięcia przy 60° 0 – 38,5 mm
zakres kąta nachylenia 0 – 60°
prędkość obrotowa 2250 – 4400 obr./min.
pobór mocy 2300 W
ciężar 8,8 kg
prędkość skrawania 25-41 m/s

Prowadnicę można szybko i bez użycia narzędzia zdemontować i używać jak zwykłą pilarkę tarczową lub z szyną prowadzącą – wykorzystując wszystkie zalety modelu K85/K85 Ec.

Nowe pilarki, jak wszystkie maszyny.rmy MAFELL, posiadają pełną 3-letnią gwarancję. Zapewniamy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce.

Więcej informacji na stronie www.mafell.pl.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 3 stycznia, 2014

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotrek
    wtorek, 16 kwietnia, 2019

    Całkiem fajne te nowe pilarki marki Maffel umożliwiające precyzyjne cięcie materiału. Producent nie zostaje w tyle i dodaje nowe funkcje, jak cięcie po skosie. Plus za gwarancję standardową 3 lata, dobrze, że mają serwis pogwarancyjny.

  2. Tymon D.
    poniedziałek, 27 maja, 2019

    Pilarki tarczowe to jedne z najczęściej używanych narzędzi na trwających budowach. Sam też używam i wiem jak istotne jest dobre cięcie, F-ma Maffel zaprezentowała nowe modele o ciekawych parametrach, zapewnia o 3 letniej gwarancji i serwisie pogwarancyjnym. Zatem sprawdzę ich ofertę pod względem ceny i być może zakupię jeden z pokazanych w artykule modeli.

Podobne artykuły