Elektronarzędzia

Odkurzacz przemysłowy Karcher – ogromna moc to nie wszystko

Przy wyborze odkurzacza przemysłowego marki Karcher nie musisz kierować się tylko i wyłącznie mocą urządzenia. Oczywiście ma ona ogromne znaczenie, ale mimo wszystko warto skupić się także na innych aspektach, między innymi liczbie dodatkowych akcesoriów, więcej o tym poniżej.

Odkurzacze przemysłowe Karcher – niemiecka jakość

Zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza przemysłowego? Co powiesz na model marki Karcher? Firma ta od wielu lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości urządzenia zarówno domowe, jak i profesjonalne. Świetnym przykładem solidności, jakości i dążenia do oszczędności w zużyciu energii są właśnie odkurzacze tego producenta. Szczególnie modele sprawdzające się głównie w cięższych pracach na budowach czy w zakładach przemysłowych mogą pochwalić się niezawodnością, ogromną mocą, a przy tym trwałą obudową. Co ważne, jest to sprzęt godny uwagi ze względu na wspominaną oszczędność energii, jednocześnie wysoką skuteczność.

Karcher to światowy lider technologii czyszczenia, oferuje wydajne i innowacyjne rozwiązania, doskonałe jakościowo. Nic dziwnego, że grono klientów tej marki jest ogromne, a firma wciąż dąży do powiększania oferty i udoskonalania dotychczasowych modeli w asortymencie. Odkurzacze przemysłowe Karcher na Erpixkarcher24.pl są tego potwierdzeniem, jeśli szukasz urządzeń tego typu, postaw na egzemplarze dostępne w autoryzowanym punkcie sprzedaży niemieckiego producenta.

Odkurzacz przemysłowy a klasa pyłów – o co w tym chodzi?

Klasa pyłów, czyli MAC (maximum allowable concentration) to inaczej maksymalne stężenie pyłu w miejscu pracy liczone w mg/m3, klasy dzielą się na trzy o oznaczeniach L, M oraz H. Ta pierwsza charakteryzuje się niską szkodliwością, więcej o tym poniżej:

  • L – klasa pyłu o niskiej szkodliwości, przede wszystkim jest to kurz domowy, ziemia, a także wapno,
  • M – ta litera określa pyły o średniej szkodliwości, takie jak cement, beton, farby czy pyły drzewne i te z gipsu,
  • H – szkodliwość tych pyłów stoi na wysokim poziomie, są niebezpieczne i mogą być także rakotwórcze. Do takich zalicza się azbest, resztki wełny mineralnej czy pleśń.

Szkopuł w tym, aby wybrać odkurzacz przemysłowy z filtrem, który będzie w stanie przefiltrować pyły z danej klasy. Jeśli więc potrzebujesz odkurzacza na budowę, prawdopodobnie dobrym rozwiązaniem będzie model radzący sobie z pyłami z klasy M lub H. Do zakładów przemysłowych również potrzebujesz tego typu urządzeń, a do domu już model z filtrem do kurzu domowego czy resztek, tutaj powinieneś skupić się na zakupie odkurzacza przemysłowego Karcher, który poradzi sobie z pyłem z klasy L. 

Odkurzacz przemysłowy Karcher

Przemysłowe odkurzacze z wieloma akcesoriami – dobry wybór

Kupujesz odkurzacz przemysłowy Karcher? W takim razie możesz liczyć na szereg dodatkowych akcesoriów, które sprawią, że czyszczenie różnych powierzchni będzie możliwe. Standardowa, płaska nakładka sprawdzi się oczywiście przy odkurzaniu płaskiej posadzki, ewentualnie gładkich ścian. Wybierając model z wąską końcówką, usuniesz zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. Zagięta, okrągła nakładka także ułatwi czyszczenie powierzchni na przykład pod maszynami itp. Kupując odkurzacz marki Karcher, możesz spotkać się z nakładkami w kształcie szczotki. To świetny wybór, gdy czyścisz powierzchnie materiałowe lub porowate. Oczywiście to tylko kilka przykładów akcesoriów w wielu zestawach dołączanych do odkurzaczy. Mówi jednak o tym, że niemiecki producent zawsze dba o klienta, dostarczając mu niezawodnych, bardzo praktycznych i komfortowych w użytkowaniu rozwiązań.


Data publikacji: 24 grudnia, 2021Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły