Ubrania robocze

Odpowiednia odzież robocza MASCOT na ciepłe dni – standard i konieczność

Chroń się przed słońcem wybierając górne części odzieży MASCOT o intensywnej widzialności

Właściwie dobrana odzież robocza jest jednym z kluczowych środków ochrony indywidualnej. Powinna by zarówno dostosowana do warunków atmosferycznych, jak i  dawać gwarancję wygody i swobody ruchów. Jaką zatem wybrać odzież, by spełniała te warunki?

Klimat w naszym kraju jest mocno zróżnicowany. Zimną zmagamy się z siarczystymi mrozami, a latem z afrykańskimi upałami. Kiedy pada lub jest zimno, naturalnym odruchem jest założenie ubrań chroniących przed deszczem i niskimi temperaturami.Kompletując strój na wiosenne i letnie miesiące, watro wybrać strój, chroniący ciało przed wysoką temperaturą i słońcem. Strój powinien być nie tylko lekki, przewiewny i wytrzymały, ale również chroniący skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Chroń się przed słońcem wybierając górne części odzieży MASCOT o intensywnej widzialności

Certyfikowana ochrona przed promieniowaniem UV

Długotrwałe i częste przebywanie na dworze bez ochrony przed emitowanym przez słońce promieniowaniem ultrafioletowym może prowadzić m.in. do uszkodzenia tkanek, dlatego tak ważna przy pracach na świeżym powietrzu jest odpowiednia odzież ochronna. Kolekcja  koszulek polo i T-shirtów MASCOT® ACCELERATE SAFE, posiadająca certyfikat zgodności z normą EN 13758-2 UPF 40+, jest gwarancją najlepszego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV. Ponadto, przy odpowiednim ich połączeniu z dolnymi częściami odzieży hi-vis, zyskamy zestaw o klasie bezpieczeństwa 2 lub 3, zgodny z normą EN ISO 20471.

Intensywna widzialność

Bezpieczeństwo to również odpowiedni poziom widoczności, dlatego warto wybierać odzież o intensywnych kolorach. W kolekcji MASCOT® ACCELERATE SAFE znajdziemy produkty w trzech fluorescencyjnych barwach i w dziewięciu połączeniach kolorystycznych. Co więcej, dzięki odblaskom wykonanym z elastycznego materiału, ubrania gwarantują pełną swobodę poruszania.

Wygoda i komfort użytkowania

Koszulki i T-shirty firmy MASCOT® z kolekcjiACCELERATE SAFE, oprócz tego, że są wytrzymałe i wygodne, dzięki wewnętrznej warstwie bawełny, zapewniają oddychalność, przewiewność i wchłanianie potu.Dla najwyższego komfortu użytkowania, szwy na karku wykończone są lamówką. Zewnętrzna warstwa produktów wykonana jest z poliestru, gwarantującego odporność materiału i trwałość koloru, nawet po długotrwałym noszeniu i wielokrotnym praniu.

Ubrania zaprojektowane zostały w fasonach przeznaczonych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dostępne są u lokalnych dystrybutorów MASCOT® oraz na stronie internetowej www.mascot.pl/mascot-accelerate-safe.

www.mascot.pl


Data publikacji: 11 listopada, 2021Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły