Elektronarzędzia

Oryginał tylko od wynalazcy

Akumulatorowa pilarka ukośna KSS 40 18M bl firmy MAFELL

Nie wymyśliliśmy pilarki ukośnej od nowa, bo od ponad 25 lat oferujemy ją naszym klientom, ale sprawiliśmy, że stała się ona jeszcze prostsza w obsłudze i bardziej niezależna.
Połączyliśmy przemyślane rozwiązania pilarki ukośnej KSS 300 z najnowszej generacji bezszczotkowym silnikiem oraz litowo-jonowymi 18V akumulatorami. Pilarka ukośna KSS 40 18M bl firmy MAFELL umożliwia cięcie: poprzeczne, ukośne, wgłębne, wzdłużne przy szynie lub z wolnej ręki i cięcie szczelin dylatacyjnych, a wszystko to mieści się w jednym systenerze. Zwarta, lekka i wszechstronna maszyna jest idealnym towarzyszem przy wszystkich cięciach do 40 mm głębokości (przy szynie) przy pracach związanych z wykańczaniem wnętrz.
oryginal-tylko-od-wynalazcy_1
– Nasze wieloletnie doświadczenie we współpracy z cieślami, stolarzami i parkieciarzami pokazuje nam to, co się liczy przy wykańczaniu wnętrz. Wysoka precyzja, zwarta konstrukcja, niska waga oraz liczne możliwości zastosowania maszyny, które pozwalają oszczędzić czas wykonawcy, a w ostateczności jego pieniądze – wyjaśnia Ralf Kohler, szef Działu Sprzedaży i Marketingu w firmie MAFELL. Przy wykańczaniu wnętrz cięcia poprzeczne i ukośne są często niezbędne. Szybką i precyzyjną alternatywą dla tradycyjnych uciosarek jest mafellowska pilarka ukośna KSS. Coraz więcej rzemieślników docenia oszczędność czasu i precyzyjne prowadzenie pilarki przy szynie, zwłaszcza przy montażach na miejscu.

Cięcia prowadzone są wzdłuż specjalnej szyny, pewnie przymocowanej do ręcznej pilarki tarczowej. Skala umieszczona na szynie pozwala na wykonywanie poziomych cięć ukośnych, a specjalne regulowane zderzaki od spodu szyny pozwalają na wykonanie cięcia pod kątem i cięcia ukośnego bez konieczności tracenia czasu na wcześniejsze oznakowanie linii cięcia. Wbudowana linka powrotna sprawia, że po wykonaniu cięcia pilarka automatycznie powraca na pozycję wyjściową.
oryginal-tylko-od-wynalazcy_2

Kompaktowa i ergonomiczna

Bezprzewodowa pilarka ukośna KSS 40 18M bl firmy MAFELL jest nie tylko bardziej zwarta w budowie, ale razem z akumulatorem i szyną waży zaledwie 3,65 kg, co sprawia, że jest znacznie lżejsza od konwencjonalnych pilarek tarczowych. Równomierne rozłożenie ciężaru i niska waga pozwala na pracę pilarką bez zmęczenia. Przy kładzeniu parkietu czy podłóg często wykonuje się cięcia poprzeczne i wzdłużne. Cięcie pilarką ukośną z szyną sprawia, że to pilarkę przykładamy do obrabianego materiału, a nie odwrotnie – jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych uciosarek czy pilarek stołowych. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu. Dzięki mechanizmowi szybkiego zwalniania można łatwo rozłączyć urządzenie od szyny uzyskując pilarkę tarczową o wadze tylko 2,8 kg do cięć wzdłużnych, kątowych i wgłębnych. A dodatkowa funkcja pilarki do przycinania dylatacji (13 mm od ściany) sprawia, że pilarka ukośna KSS 40 18M bl idealnie nadaje się do kładzenia podłóg, paneli, sufitów i instalacji ściennych.
oryginal-tylko-od-wynalazcy_3
Dobrze przemyślana w najdrobniejszych szczegółach Akumulatorowa pilarka ukośna KSS 40 18M bl może także służyć do precyzyjnych cięć wzdłużnych o długości 1,4 m dzięki elastycznej szynie FX Flexi-Guide, która również jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ po skończonej pracy można ją zwinąć i schować do systenera.

Alternatywnie – cięcia wzdłużne można wykonać również z poręczną przykładnicą równoległą Wyposażona w samochowający się klin FlippKEIL pozwala na wykonywanie cięć zanurzeniowych do głębokości 42 mm (bez szyny) i 40 mm przy szynie. W praktyce 80% wykonywanych prac wykończeniowych nie wymaga cięcia przekraczającego głębokość 4 cm. Funkcja zagłębiania w materiale jest szczególnie pomocna np. przy wycinaniu otworów pod zlew w blatach kuchennych. Sercem akumulatorowej pilarki ukośnej KSS 40 18M bl firmy MAFELL jest bezszczotkowy silnik, który zapewnia dużą moc i bezawaryjność. Wysoka prędkość obrotowa silnika (6700 obr. /min. ) zapewnia doskonałą jakość cięcia. Ponadto maszyna pozwala na szybki postęp w pracy, który odpowiada tempu pracy pilarek zasilanych sieciowo.

– W ten sposób nowa akumulatorowa pilarka ukośna oferuje wszystkie funkcje, które wykonawcy tak sobie cenią przy modelu maszyny KSS 300 zasilanych sieciowo – wyjaśnia Ralf Kohler, szef Działu Sprzedaży i Marketingu firmy MAFELL. Pojemność akumulatora 94 Wh (5,2 Ah) pozwala na bardzo długą pracę na jednym ładowaniu.
oryginal-tylko-od-wynalazcy_4
Natomiast dostarczane na wyposażeniu dwa akumulatory pozwalają na nieprzerwaną pracę. Akumulatorowa pilarka ukośna KSS 40 18M bl standardowo dostarczana jest w systenerze MAFELL T-MAX wraz ze specjalną szyną KSS do cięcia poprzecznego, szyną do cięcia wzdłużnego Flexi-Guide FX140, 2 akumulatorami 18 M 94 (5,2 Ah Li-Ion), ładowarką APS 18 M, prowadnicą równoległą, tarczą pilarską HM 160×20, Z24 oraz workiem na wióry.

KSS 40 18M bl – dane techniczne
Napięcie akumulatora 18 V, 94 Wh, Li-Ion
Prędkość obrotowa 6700 obr. /min
Głębokość cięcia z szyną (90°) 0 – 40 mm
Głębokość cięcia bez szyny (90°) 0 – 42 mm
Głębokość cięcia z szyną (45°) 0 – 27 mm
Zakres kątów cięcia 0 – 45°
Cięcie ukośne poziome ok. 48,5 kg
Ciężar z szyną i akumulatorem +45° do -60°
Waga pełnej palety 3,65 kg
Ciężar bez szyny i akumulatorem 2,80 kg

O firmie MAFELL

Rodzinna firma założona w 1899 roku jest producentem najwyższej jakości elektronarzędzi oraz ręcznie prowadzonych maszyn dla profesjonalistów zajmujących się obróbką drewna, w szczególności dla cieśli i stolarzy. Używanie wysokiej jakości materiałów, wykorzystywanie specjalistycznej wiedzy i ciągła świadomość jakości sprawia, że firma MAFELL produkuje elektronarzędzia, które spełniają oczekiwania użytkowników poprzez innowacyjne rozwiązania, moc, precyzję i trwałość.

300 wysoko wykwalifikowanych pracowników produkuje maszyny wyłącznie w Oberndorf am Neckar (Niemcy) w firmie, gdzie panuje niezwykle wysoki poziom integracji pionowej, niespotkany w tej branży.

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 1 grudnia, 2015

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły