Chemia specjalistyczna

Pianoklej DEKARSKI KDT12 marki TYTAN Professional

poliuretanowy pianoklej KDT12 służy do klejenia m.in. płyt styropianowych, XPS, a także wełny mineralnej.

Jednoskładnikowy, poliuretanowy  pianoklej  KDT12 marki TYTAN Professional, przeznaczony jest do profesjonalnego montażu termoizolacji dachów płaskich. Innowacyjna receptura powoduje zwiększoną odporność na silny wiatr, zapewnia doskonałą przyczepność oraz wyjątkową siłę spoiny. Te zalety techniczne sprawiły, że nowy produkt spotkał się od razu ze sporym zainteresowaniem środowiska dekarskiego.

Jpoliuretanowy pianoklej dekarski KDT12 służy do klejenia m.in. płyt styropianowych, XPS, a także wełny mineralnej.eden z czołowych producentów chemii budowlanej, SELENA SA. wprowadziła pod swoją czołową marką Tytan Professional kolejny produkt przeznaczony dla branży dekarskiej. Nowość w ofercie – poliuretanowy pianoklej KDT12 służy do klejenia m.in. płyt styropianowych, XPS, a także wełny mineralnej. Odznacza się również niskoprężnością, zachowując wyjątkowo wysoką elastyczność w przedłużonym czasie.

Przede wszystkim byłem pod wrażeniem wydajności KDT12.  Z reguły z puszki podobnego produktu konkurencyjnego uzyskiwałem wydajność na poziomie około 7-8 m², a przy tym pianokleju dochodziła ona nawet do 12-15 m². To duża różnica. Kolejnym kluczowym argumentem będzie też długi czas korekty, nawet do godziny i mały przyrost. Na dachu liczy się też bardzo komfort pracy i łatwość użycia, a więc sam moment aplikacji za sprawą pistoletu to super wygoda dla każdego specjalisty, który codziennie walczy na dachach – śmieje się Sebastian Paczkowski, dekarz testujący nowość w ofercie Seleny.

Pianoklej dekarski KDT12 posiada doskonała przyczepność do typowych materiałów konstrukcyjnych:

▪ XPS polistyren ekstrudowany        ▪ Wełna mineralna

▪ Sztywne piany PUR/PiR                ▪ Beton

▪ Styropian                                       ▪ Drewno

▪ Styropapa                                      ▪ Cegła

▪ Szkło spienione                              ▪ Metal

▪ Membrany bitumiczne                   ▪ Twarde PVC

Liczne rozmowy z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy nakierowały nas bardzo precyzyjnie jakiego produktu brakuje na rynku. Innowacyjna formuła naszego KDT12, gwarantuje większą rozpłynność produktu, a co za tym idzie dużo lepszą przyczepność do różnego rodzaju powierzchni. Pianoklej cechuje też oraz brak przyrostu wtórnego i możliwość kontrolowanego poziomowania. Siła mocowania spoiny jest na tyle wysoka, że przekracza siłę rozerwania styropianu, przy zachowaniu długiego czasu na ewentualne korekty – zauważa Katarzyna Banachowicz – Figiel, Product Manager w firmie SELENA SA.

Doświadczenie w branży, upewniło mnie w przekonaniu, że do pracy w wymagających warunkach,  trzeba używać produktów o najwyższej jakości,  stąd często wybieram sprawdzone i wygodne materiały marki Tytan Professional.

Przykładowe miejsca aplikacji Pianoklej dekarski KDT12 Poza nowym KDT12 na dachach korzystam często z nowej serii specjalistycznych uszczelniaczy i żartujemy z kolegami, że to prawdziwi  specjaliści od czarnej roboty. Mój niekwestionowany faworyt to Szpachla Uszczelniająca X – TREME

To pierwszy tak elastyczny uszczelniacz, z jakim miałem przyjemność pracować. Dodatkowo możemy go używać przy zmiennej pogodzie, a to dla nas spore ułatwienie przy prowadzonych inwestycjach. Wielokrotnie w branży budowlanej pogoda potrafiła pokrzyżować plany. Teraz możemy używać nawet przy stojącej wodzie uszczelniacza o wysokiej elastyczności i doskonałej przyczepności, a wszystko za sprawą nowej generacji syntetycznego kauczuku, który wzmocniony jest polimerowymi włóknami. – stwierdza Sebastian Paczkowski.

Więcej informacji o KDT12 znajdziesz tu: bit.ly/1NNVLhV

Więcej informacji o produktach na stronie: www.tytan.pl

4.7/5 - (8 votes)

Data publikacji: 8 lipca, 2015

4.7/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ania
    czwartek, 4 czerwca, 2020

    Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak pianoklej. Jego cechy sprawiają, że będzie to często wybierany produkt. Nie tylko zapewnia doskonałą przyczepność, ale też jest wygodny w użyciu.

Podobne artykuły