Elektronarzędzia

Nowość firmy KRESS: komfortowa piła szablasta 1200 SPE o doskonałych parametrach cięcia

Na polskim rynku dostępna jest już wyróżniająca się nowoczesną technologią piła szablasta 1200 SPE marki KRESS, której wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest firma Lange Łukaszuk s. j. Wytrzymałość i precyzja, jakimi charakteryzuje się ten model, zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Piła szablasta 1200 SPE to nieodzowny element wyposażenia wszystkich profesjonalistów zajmujących się cięciem różnego rodzaju elementów drewnianych, blaszanych czy stalowych.

Piła szablasta 1200 SPE marki KRESS należy do najnowocześniejszych elektronarzędzi zapewniających doskonałe parametry cięcia. Korzystając z niej rzadko uświadamiamy sobie, że piła jest narzędziem wykorzystywanym przez ludzi od ponad pięciu tysięcy lat, a jej obecny kształt jest zwieńczeniem długiej historii. Najstarszą odnalezioną piłą w historii jest narzędzie wykonane z kamienia datowane na 3 500 lat p.n.e. Wraz z rozwojem cywilizacji stopniowo udoskonalano kolejne „modele”. Wykorzystywano przy tym pojawiające się sukcesywnie coraz to nowe materiały, od wspomnianego kamienia, poprzez brąz i drewno, aż po supernowoczesne tworzywa z plastiku, gumy czy bimetalu.

Piła szablasta KRESS – Komfortowe użytkowanie

Na znacząco większą wygodę pracy piłą szablastą 1200 SPE w dużym stopniu wpływa zastosowanie całkowite pokrytej gumą specjalnej osłony przekładni. Uzyskana dzięki temu wyraźnie odczuwalna redukcja wibracji zapewnia komfort użytkowania narzędzia, zaś silnik o mocy znamionowej 1200 Wat, zapewnia jego wszechstronność, co daje możliwość zastosowania piły szablastej 1200 SPE marki KRESS do wszelkiego typu prac z gwarancją uzyskania najwyższych parametrów cięcia w różnych warunkach, nawet przy dużej wilgotności.

Ponadto możliwość opcjonalnie uruchamianego trybu podcinania zapobiega powstawaniu nieestetycznych zadziorów. Ma to szczególnie znaczenie podczas prac wykonywanych w drewnie, gdyż tryb podcinania umożliwia precyzyjne cięcie materiału, bez konieczności dokonywania poprawek.

Piła szablasta KRESS – Regulowana prędkość

System preselekcji prędkości, w który wyposażona jest piła szablasta 1200 SPE pozwala na łatwiejsze i bezpieczniejsze użytkowanie narzędzia. Umieszczone z boku obudowy 6–stopniowe pokrętło pozwala użytkownikowi w sposób w pełni kontrolowany wstępnie ustawić prędkość początkową i uniknąć zaskoczenia potężną mocą piły w momencie uruchomienia.

Piła szablasta umożliwia cięcie drewna o grubości do 300 mm, profili stalowy o grubości do 130 mm, oraz profili PCV o grubości 160 mm.

Piła szablasta KRESS – Elektroniczne sterowanie

Pełnofalowe sterowanie elektroniczne częstotliwości skoków (0–2600 skoków/minutę) dostosowuje prędkość skokową do rodzaju ciętego materiału, zapewniając najbardziej optymalne obciążenia silnika. Dzięki tej funkcji silnik chroniony jest przed przegrzaniem, a narzędzie może być wykorzystywane dłużej i bardziej efektywnie.

Na zwiększoną żywotność piły wpływ ma ponadto specjalne utwardzenie elementów przekładni, wysokojakościowe stalowe łożyska oraz wytrzymała obudowa. Natomiast większą wygodę cięcia zapewnia dłuższy kabel zasilający o długości czterech metrów, który pozwala na pracę także z dala od źródła zasilania.

Piła szablasta KRESS – System szybkiej wymiany brzeszczotu

System szybkiej wymiany brzeszczotu pozwala na zmianę części tnącej bez używania dodatkowych narzędzi. Wystarczy odkręcić tulejkę i ręczne wyjąć brzeszczot, dzięki czemu można ograniczyć niepożądane przestoje w pracy. Do długiej żywotności brzeszczotów przyczynia się również stosowanie ogranicznika głębokości cięcia. Ogranicznik ten chroni ponadto użytkownika, a także mechanizm przekładni przed ryzykiem przypadkowego zablokowania brzeszczotu, zwiększając bezpieczeństwo piły szablastej 1200 SPE.

Piła szablasta KRESS – Gwarancja satysfakcji

Lange Łukaszuk sp. j., wyłączny dystrybutor marki Kress na Polskę, jako jedyny w Polsce wprowadził system sprzedaży gwarantujący zwrot gotówki w ciągu 14 dni od zakupu narzędzia. Każdy nabywca po zakupie jednego z elektronarzędzi Kress może je sprawdzić, wykonując dowolne prace, a jeśli ich efekt nie będzie satysfakcjonujący, zwrócić narzędzie do punktu sprzedaży w terminie czternastu dni od daty zakupu.

– Elektronarzędzia Kress to sprzęt bardzo wysokiej jakości. – wyjaśnia Łukasz Lewczuk, Menedżer Produktu z firmy Lange Łukaszuk. – Dlatego też możemy pozwolić sobie na program, który zakłada zwrot gotówki w przeciągu 14 dni od zakupu narzędzia. Dzięki temu każdy potencjalny użytkownik ma możliwość przetestowania najnowszej generacji produktów Kress bez żadnego ryzyka.

Program gwarancji zwrotu gotówki obejmuje także piłę szablastą 1200 SPE marki KRESS.

Dodatkową korzyścią oferowaną przez Lange Łukaszuk sp. j. wszystkim nabywcom elektronarzędzi firmy KRESS jest przedłużenie gwarancji o kolejny. Po zarejestrowaniu narzędzia na stronie internetowej firmy Lange Łukaszuk dwuletni okres gwarancji zostanie wydłużony do trzech lat bez jakichkolwiek obostrzeń czy ukrytych zastrzeżeń.

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 10 maja, 2009

Autor:

5/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły