Elektronarzędzia

Precyzyjne cięcia z Metabo KSE 68 Plus

Metabo stale unowocześnia i doskonali produkowane przez siebie elektronarzędzia. Niedawno wprowadziło na rynek profesjonalną pilarkę tarczową Metabo KSE 68 Plus, która współpracuje z nowej generacji szyną prowadzącą zapewniającą bardzo dokładne cięcia.

Prezentowane elektronarzędzie odznacza się zaawansowaną ergonomią, posiada odpowiednio wyprofilowaną rękojeść główną pokrytą gumową antywibracyjną nakładką przyjemną w dotyku dla dłoni. Dzięki temu użytkownik może pewnie operować maszyną. Pilarka wyposażona jest także w rękojeść dodatkową, która umożliwia dokładne i wygodne jej prowadzenie.

W urządzeniu zastosowano silnik o mocy 1600 watów, który napędza piłę tarczową o średnicy zewnętrznej 190 mm. Pilarka odznacza się dużą głębokością cięcia: do 68 mm (pod kątem 90°). Piłę można szybko i wygodnie zmieniać dzięki blokadzie wrzeciona. Elektronarzędzie wyposażono we włącznik bezpieczny dla użytkowników prawo- i leworęcznych, elektroniczną regulację prędkości obrotowej w zakresie 2000-4200 min-1, a także elektronikę VTC stabilizującą obroty na tym samym poziomie (5% niżej od prędkości na biegu jałowym) pod zmiennym obciążeniem.

Pilarka ma również sztywną podstawę magnezową z precyzyjnymi regulacjami głębokości i kąta cięcia (do 45°) oraz demontowalną prowadnicą równoległą. Obudowę przekładni oraz osłony piły (stałą i ruchomą) wykonano z odlewu aluminiowego, tym samym zapewniając elektronarzędziu dużą trwałość, jak i wysoki stopień bezpieczeństwa pracy. Osłona ruchoma posiada dodatkowy uchwyt służący do jej podnoszenia. Pilarkę wyposażono także w obrotowy króciec do podłączenia odkurzacza przemysłowego w celu odpylania strefy obróbki i zachowania wymaganej przepisami BHP czystości środowiska pracy.

W celu zwiększenia dokładności cięcia do pilarki Metabo KSE 68 Plus można dokupić prowadnicę szynową o długości 1,5 m, którą Metabo niedawno wprowadziło na rynek. Akcesorium to posiada rowek prowadzący do instalacji frezarek i wyrzynarek za pośrednictwem adaptera, ograniczniki posuwu przestawiane bez użycia narzędzi, gumową listwę służącą do wykonywania czystych cięć (bez wyszczerbień),antypoślizgową gumową nakładkę pod spodem listwy zwiększającą przyczepność szyny do każdego obrabianego materiału, zaciski mocujące, pokrętło do dokładnej regulacji pozycji pilarek KSE 66 Plus i KSE 68 Plus (zamocowanie maszyny bez użycia narzędzi na kołnierzu listwy zwiększa dokładność cięcia) i łączówkę służącą do połączenia dwóch prowadnic. Nowa prowadnica szynowa może współpracować z pilarkami Metabo KS 54/KS54 SP, KS 66, KS 66 Plus, KSE 68 Plus, frezarkami Metabo OFE 738 i OFE 1229 i wyrzynarkami tej firmy, jest także kompatybilna z ręcznym pilarkami Festooli Makita SP 6000.

Pilarka tarczowa Metabo KSE 68 Plus, stosowana z prowadnicą szynową, zapewnia bardzo dokładne i czyste cięcia, a przy tym odznacza się dużą efektywnością pracy. Ekonomizuje więc operacje wykonywane przez fachowców zajmujących obróbka drewna.

Paweł Dawidowicz,
Metabo Polska Sp. z o.o.ul. Gdyńska 28
73-110 Stargard Szczeciński
www.metabo.pl

4.8/5 - (10 votes)

Data publikacji: 20 maja, 2008

Autor:

4.8/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły