Chemia budowlana

Remmers marka dla profesjonalistów

Drewniane wnętrza mają dobry wpływ na samopoczucie człowieka. Najnowsze trendy architektoniczne to zwrot ku tradycyjnemu zastosowaniu drewna. Ten naturalny materiał tworzy niepowtarzalne przytulne i ciepłe wnętrza. Jako najstarszy surowiec budowlany sprawdza się nie tylko w projektach budynków, ale i ogrodów. Mimo znaczącego rozwoju budownictwa, które z biegiem lat wzbogaciło się o szeroki wybór materiałów budowlanych, projektanci powracają do drewnianej klasyki. Rosnące zainteresowanie drewnem to zasługa niepowtarzalności każdego naturalnego elementu, co daje wnętrzom wyjątkowe walory estetyczne i niepowtarzalny, przytulny klimat.

Trendy ekologiczne wkraczają do wszystkich dziedzin ludzkiej działalności, w tym również nie ominęły budownictwa. Naturalne zalety drewna doceni nie tylko środowisko, ale również użytkownik. Naturalna ochrona drewna – kora, chroni surowiec przed wyschnięciem i czynnikami atmosferycznymi. System pobierania z korzeni substancji odżywczych umożliwia drewnu zachowanie żywotności i witalności na długie lata, nawet po ścięciu.

Producent marki Remmers wierząc w siłę dzieła natury, od lat tworzy zaawansowane produkty budowlane i konserwatorskie do drewna. Różnorodność drewna występującego w przyrodzie sprawia, że projekty z tym surowcem są unikalne i niepowtarzalne. Odmienność struktur, barw i kształtów drewna daje szerokie pole do popisu w projektach architektonicznych. Pielęgnowane i zadbane drewno odpłaci nam wieloletnim użytkowaniem o wysokiej praktyczności i estetyce. Dlatego warto sięgać po wysokiej jakości lazury i farby kryjące.

Remmers marka dla profesjonalistów

Niszczące czynniki atmosferyczne, takie jak na przykład słońce, niszczą niezabezpieczone drewno. Ciepło promieni słonecznych oraz szkodliwy ultrafiolet wnikają wgłąb struktury drewna. Niezabezpieczone drewno pod wpływem tych czynników może niekorzystnie zmieniać kolor czy strukturę nawet w ciągu kilku miesięcy. Traci również na wytrzymałości. Dlatego profesjonalne zabezpieczenie drewna jest niezbędne, aby służyło nam wiele lat w nienaruszonej formie. Pigmentowane powłoki ochronne firmy Remmers (na przykład Remmers HSL-30/m) to specjalistyczna cienkowarstwowa lazura chroniąca drewno przed wszystkimi czynnikami niszczącymi i ich przykrymi następstwami jak gnicie, wilgoć, pleśń, glony, żerujące osy czy sinizna. Produkt chroni zatem walory estetyczne ale i praktyczne drewna.

Jeden z większych wrogów drewna – zgnilizna, niszczy strukturę drewna, powodując jego niestabilność i podatność na kruszenie. Podobnie insekty – w naszym klimacie częstym szkodnikiem jest kołatek, składający jaja w rysach drewna. Wykluwające się w szczelinach larwy niszczą surowiec. Skutecznym środkiem przeciwko rozwojowi grzybów czy insektów w surowcach drewnianych jest produkt Remmers AQUA IG-15. Sprawdza się na elementach dachowych, belkach stropowych czy jako impregnat powłok dekoracyjnych. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań opartych na rozpuszczalniku, Remmers oferuje produkt IG-10, gwarantujący długotrwałą ochronę przed korozją biologiczną czy insektami. Istotnym aspektem w tworzeniu drewnianych konstrukcji jest ograniczanie ich palności. Proponowana przez Remmers sól ognioochronna BSS-1, bezpieczna dla środowiska, pozbawiona szkodliwych dla zdrowia substancji, nadaje się do stosowania wewnątrz budynków mieszkalnych.

Doradcy techniczno-handlowi Remmers zachęcają do kontaktu i zasięgnięcia dalszych informacji.

Tomasz Szymański
Marlena Pietrzak
Remmers Polska Sp. z o.o.

4.7/5 - (67 votes)

Data publikacji: 22 lutego, 2019

Autor:

4.7/5 - (67 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jurek K.
    piątek, 22 lutego, 2019

    Jako użytkownik kanadyjczyka i drewnianej architektury ogrodowej wiem jak ważne jest dobre zabezpieczenie drewna. Propozycje f-my Remmers wychodzą tym potrzebom na przeciw. Zabezpieczenie drewna przed zgnilizną, grzybami i szkodnikami, promieniowaniem oraz ogniem to podstawa. Zatem poproszę wkrótce o ofertę na produkowane przez nich preparaty Remmers HSL-30/m, Remmers Aqua IG-15 oraz IG-10. Opis w artykule brzmi zachęcająco.

  2. Iwona 24
    sobota, 23 lutego, 2019

    Nie znałam marki Remmers.Warto zapamiętać,ponieważ dobre zabezpieczenie drewna sprawi,ze posłuży nam długie lata.Bardzo dobrze,ze zaczynamy stawiać na ekologię.Drewniane domy są ciepłe,przytulne i piekne.

Podobne artykuły