Elektronarzędzia

System Bosch FlexiClick: rozwiązanie 5 w 1 dla wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Maksymalna elastyczność działania dla profesjonalistów i po raz pierwszy na rynku wyjątkowy uchwyt SDS-plus pełniący funkcję młota udarowo-obrotowego.

W skład systemu Bosch FlexiClick wchodzi wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 14,4 lub 18 V i cztery wymienne uchwyty, które nie wymagają demontażu przed regulacją. Częścią systemu jest między innymi wyjątkowy uchwyt SDS-plus, pełniący funkcję młota udarowo-obrotowego. Nowe rozwiązanie zapewnia maksymalną elastyczność i dokładność pracy, nawet w miejscach trudno dostępnych.

FlexiClick to najbardziej wszechstronny na rynku system dla wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. System składa się z wiertarko-wkrętarki akumulatorowej GSR 14,4 V-EC FC2 Professional lub GSR 18 V-EC FC2 Professional i wymiennych uchwytów: wiertarskiego, do wkręcania blisko krawędzi (mimośrodowy) i kątowego. Częścią systemu jest również wymienny uchwyt SDS-plus, pełniący funkcję młota udarowo-obrotowego. Bosch oferuje takie rozwiązanie jako pierwszy producent na świecie. System FlexiClick ma bardzo szeroki zakres zastosowań: wykonamy nim klasyczne prace związane z wkręcaniem, ale także wiercenie w drewnie, metalu, a nawet betonie.

Kompaktowe wymiary = elastyczność działania

Dzięki kompaktowym wymiarom urządzenia użytkownicy zyskują elastyczność działania i mogą pracować z dużą dokładnością również w miejscach trudno dostępnych, co jest dużym ułatwieniem dla rzemieślników pracujących przy zabudowie kuchni, montażu mebli i wykańczaniu wnętrz, którzy często muszą pracować tuż przy krawędzi szafek i ścian, a także wkręcać wkręty i wiercić otwory w wąskich niszach. System Bosch jest jedynym systemem na rynku, w którym wymienne uchwyty mogą być zamocowane na narzędziu i nie wymagają demontażu przed regulacją.

System Bosch FlexiClick: rozwiązanie 5 w 1 dla wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Szybki i pewny montaż, duża wydajność

Montaż czterech wymiennych uchwytów w wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych odbywa się w taki sam sposób jak montaż szybkomocujących uchwytów wiertarskich – wystarczy przyłożyć uchwyt do złącza FlexiClick i dokręcić go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Właściwe połączenie obydwu elementów sygnalizuje kilkukrotne kliknięcie – system jest gotowy do użycia.

Poprzez wprowadzenie systemu FlexiClick Bosch rozszerza serię Dynamic – przeznaczonej dla profesjonalistów serii kompaktowych narzędzi z akumulatorami zapewniających długi czas pracy. Kolejne cechy tych poręcznych, a zarazem wydajnych narzędzi, to wysoka prędkość obrotowa zapewniająca szybkie tempo pracy oraz krótki czas ładowania akumulatorów, który odpowiada użytkownikom pragnącym ograniczyć do minimum przerwy w pracy.

System Bosch FlexiClick: rozwiązanie 5 w 1 dla wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

System Bosch FlexiClick – podstawowe informacje

1. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i GSR 18 V-EC FC2 Professional wyposażone są w uchwyt sześciokątny, umożliwiający stosowanie standardowych końcówek wkręcających. Jako jedyne narzędzia w tej klasie posiadają blokadę końcówki i ujednolicone, oznaczone kolorem złącze, które umożliwia montaż różnych wymiennych uchwytów.

2. Wymienny uchwyt wiertarski GFA FC2 Professional pozwala na precyzyjne wiercenie otworów, także w wąskich przestrzeniach. Narzędzie posiada funkcję Auto-Lock i można w nim stosować wiertła o średnicy do 13 mm. Długość wiertarko-wkrętarki akumulatorowej wraz z wymiennym uchwytem wiertarskim wynosi 205 mm.

3. Wymienny mimośrodowy uchwyt do wkręcania blisko krawędzi GEA FC2 Professional pozwala na precyzyjne wkręcanie wkrętów tuż przy krawędziach, nawet w odległości 11 mm od prostopadłej powierzchni. GEA FC2 mogą być blokowane w 16 różnych pozycjach, bez konieczności zdejmowania wymiennego uchwytu FlexiClick.

4. Dzięki wymiennemu uchwytowi kątowemu GWA FC2 Professional użytkownicy mogą wygodnie i precyzyjnie wkręcać w miejscach o ograniczonym dostępie. Kompaktowy uchwyt (95 mm długości) umożliwia wkręcanie pod kątem, a wymienny uchwyt kątowy można w szybki i łatwy sposób ustawić w jednej z 16 pozycji roboczych.

5. Wymienny uchwyt SDS-plus GHA FC2 Professional zmienia wiertarko-wkrętarkę akumulatorową w pełnowartościowy młot udarowo-obrotowy SDS-plus, zapewniający energię udaru 1 J. Mechanizm udarowy został zintegrowany w wymiennym uchwycie SDS-plus. W odróżnieniu od konwencjonalnych wiertarko-wkrętarek udarowych obydwa modele GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i GSR 18 V-EC FC2 Professional wyposażone w wymienny uchwyt SDS-plus można z powodzeniem stosować nawet do wiercenia w betonie. Maksymalna średnica wiercenia to 10 mm. Długość narzędzia po zamontowaniu wymiennego uchwytu wynosi zaledwie 270 mm – a całe narzędzie zdecydowanie bardziej kompaktowe od konwencjonalnych młotów udarowo-obrotowych.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe GSR 14,4 V-EC FC2 Professional i GSR 18 V-EC FC2 Professional z systemem FlexiClick oferowane są w sprzedaży od stycznia 2015 w następujących wariantach:
• z wymiennym uchwytem wiertarskim, 2 akumulatorami litowo-jonowymi 4,0 Ah i szybką ładowarką w walizce L-BOXX
• oraz z wymiennym uchwytem wiertarskim w walizce L-BOXX, bez akumulatora i ładowarki.

System Bosch FlexiClick: rozwiązanie 5 w 1 dla wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Wymienne uchwyty systemu FlexiClick są również dostępne osobno

Dane techniczne GSR 14,4 V-EC FC2 Professional GSR 18 V-EC FC2 Professional
Napięcie/pojemność akumulatora 14,4 V/4,0 Ah 18 V/4,0 Ah
Wymiary bez wymiennego uchwytu (długość x wysokość) 147 x 246 mm 147 x 246 mm
Maksymalny moment obrotowy (wkręcanie twarde/miękkie) 46/28 Nm 50/31 Nm
Prędkość obrotowa bez obciążenia (1 bieg/2 bieg) 0 – 500/0 – 1.600 min-1 0 – 500/0 – 1.700 min-1
System montażu narzędzi chwyt wewnętrzny sześciokątny 1/4’’ chwyt wewnętrzny sześciokątny 1/4’’
Maksymalna średnica wiercenia w drewnie/stali 35/13 mm 38/13 mm
Maksymalna średnica wkrętów 8 mm 10 mm
Waga z akumulatorem 1,6 kg 1,7 kg

Wszystkie wymienne uchwyty systemu FlexiClick:

Dane techniczne Wymienny uchwyt wiertarski GFA FC2 Professional
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 73 x 48 x 52 mm
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 13 mm
Waga 0,3 kg
Dane techniczne Wymienny uchwyt do wkręcania blisko krawędzi GEA FC2 Professional
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 91 x 48 x 61 mm
Odległość do prostopadłej powierzchni 11 mm
Uchwyt HEX 1/4”
Waga 0,4 kg
Dane techniczne Wymienny uchwyt kątowy GWA FC2 Professional
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 95 x 48 x 98 mm
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 13 mm
Waga 0,6 kg
Dane techniczne Wymienny uchwyt SDS-plus GHA FC2 Professional
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 146 x 58 x 58 mm
Maksymalna energia udaru 1,0 J
Maksymalna liczba udarów 14,4 V: 4.500 min-1,
18 V: 4.800 min-1
Maks. średnica wiercenia w betonie 10 mm
Uchwyt SDS-plus
Waga 0,8 kg
4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 15 kwietnia, 2015

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Michał K.
    czwartek, 24 stycznia, 2019

    System Bosch Flexi Click 5 w 1 wiertarko-wkrętarki akumulatorowej to ciekawa propozycja, której szukam od pewnego czasu. Bogactwo akcesoriów takich jak wymienne uchwyty: wiertarski GFA FC2, mimośrodowy GEA FC2, kątowy GWA FC2 oraz młot udarowo-obrotowy SDS plus GHA FC2 przekonują do wyboru tego zestawu. Z pewnością rozważę tę propozycję firmy Bosch.

  2. Jan
    poniedziałek, 17 maja, 2021

    Multi-zestawy zaczynają coraz mocniej rozpychać się na półkach z narzędziami. I mają ku temu mocne argumenty, gdyż wymienne akcesoria oraz akumulatorowe zasilanie powodują zdecydowanie łatwiejsze i wygodniejsze użytkowanie przy kompaktowym transporcie i całkiem atrakcyjnej cenie. Propozycja Bosch idealnie wpasowuje się w ten trend. Sam przymierzam się do takiego zakupu.

Podobne artykuły