Elektronarzędzia

Ukośnica Bosch GCM 8 SJL Professional

Przeznaczona do paneli nowa ukośnica Bosch GCM 8 SJL Professional wyposażona jest wydajny silnik o mocy 1600 W, gwarantujący szybkie tempo pracy. Dzięki dwupunktowemu systemowi odsysania pyłu zapewniona jest czystość miejsca pracy i doskonała widoczność linii cięcia, które można wykonywać w szerokim zakresie 70×312 mm. Dodatkowe atuty podnoszące mobilność narzędzia to praktyczny uchwyt i niska waga. Urządzenie dostępne w sprzedaży od kwietnia 2013.

Ukośnica do paneli Bosch GCM 8 SJL Professional przeznaczona jest do cięcia szerokich materiałów, takich jak panele laminowane, deski parkietowe, tarasowe i podłogowe, elementy mebli i tunele kablowe. Unikatowym rozwiązaniem w modelach stacjonarnych tej klasy jest duży zakres cięcia w poziomie 70×312 mm.

Zdaniem Senior Brand Managera linii Bosch Niebieski, Marka Krajewskiego, większa szerokość cięcia staje się coraz istotniejszym parametrem dla profesjonalnych użytkowników, ponieważ materiały podłogowe podążają śladem trendu zaobserwowanego wcześniej w segmencie płytek ceramicznych, sukcesywnie zwiększając powierzchnię, a co za tym idzie także szerokość, co jest istotne dla fachowca, który wykonuje cięcie takiego materiału.. Ukośnica GCM 8 SJL Professional umożliwia łatwe i wydajne cięcie paneli o powszechnie spotykanej obecnie szerokości, nawet 310 mm. Do niewątpliwych zalet nowego modelu należy również jego niska waga (ok. 17 kg), kompaktowa konstrukcja oraz wygodny uchwyt transportowy. Cechy te zapewniają profesjonalistom dużą mobilność i wysoki komfort pracy.

Wydajność i udoskonalony system odsysania pyłu

W porównaniu z poprzednim modelem nowa ukośnica do paneli GCM 8 SJL Professional oferuje o 15% większą szerokość cięcia i moc wyższą o 100 W. Silnik 1600 W rozpędza tarczę pilarską do 5500 obrotów na minutę, gwarantując wyjątkowo czyste i szybkie cięcie. Narzędzie posiada elektroniczny system łagodnego rozruchu, wydłużający żywotność silnika i zapewniający płynne rozpoczęcie pracy, a także laser wskazujący linię cięcia. Nowością jest zastosowany w ukośnicy do paneli po raz pierwszy dwupunktowy system odsysania pyłu, zdecydowanie ułatwiający zachowanie czystości w miejscu pracy. Pierwszy, zamieszczony na poziomie stołu roboczego, nieruchomy króciec odsysający zbiera wióry bezpośrednio za ciętym materiałem, drugi, ulokowany na ruchomym ramieniu piły, skutecznie odsysa wióry powstające w trakcie cięcia z pochyleniem piły.

Fot. 2. Zalety ukośnicy GCM 8 SJL Professional to niska waga (ok. 17 kg), kompaktowa konstrukcja i wygodny uchwyt transportowy, które zapewniają profesjonalistom dużą mobilność i wysokikomfort pracy.Fot. 2. Zalety ukośnicy GCM 8 SJL Professional to niska waga (ok. 17 kg), kompaktowa konstrukcja i wygodny uchwyt transportowy, które zapewniają profesjonalistom dużą mobilność i wysoki komfort pracy.

Łatwiejsze ustawianie kąta

W modelu GCM 8 SJL Professional można wyjątkowo łatwo i szybko ustawić kąt nachylenia tarczy, zmieniając położenie czytelnie oznakowanej dźwigni z boku narzędzia i zablokować ją przy wybranej na skali pozycji. Nie ma już potrzeby manipulowania z tyłu narzędzia. Użytkownik może ustawić nachylenia od 47° po lewej stronie do 2° po prawej. Kąt cięcia w poziomie można ustawić manipulatorami znajdującymi się z przodu narzędzia. Przy standardowych kątach cięcia znajdują się specjalne zapadki, umożliwiające zablokowanie stołu w odpowiedniej pozycji. Możliwa jest również regulacja płynna z blokowaniem cięcia przy dowolnie wybranej wartości kątowej. Wyposażenie ukośnicy dopełniają dwie wysuwane podpórki boczne, pozwalające na bezpieczną obróbkę dłuższych elementów. Standardowe wyposażenie ukośnicy GCM 8 SJL Professional obejmuje tarczę pilarską do cięcia drewna i zacisk śrubowy do mocowania materiału. Wyjątkowo dokładne cięcia w drewnie i materiałach laminowanych można uzyskać dzięki zastosowaniu tarczy pilarskiej TOP Precision z oferty osprzętu dodatkowego Bosch. Dzięki wykonanym z węglika spiekanego zębom microteQ zminimalizowano ścieranie się ostrza, co zapewnia długą żywotność tarczy, a pokrywająca ją powłoka cleanteQ redukuje przyczepianie się klejów i żywic, zapewniając wyjątkowo czyste cięcie.

Fot. 3. W modelu GCM 8 SJL Professional można wyjątkowo łatwo i szybko ustawić kąt nachyleniatarczy – wystarczy zmienić położenie dźwigni i  zablokować ją przy wybranej pozycji na skali.Fot. 3. W modelu GCM 8 SJL Professional można wyjątkowo łatwo i szybko ustawić kąt nachylenia tarczy – wystarczy zmienić położenie dźwigni i  zablokować ją przy wybranej pozycji na skali.

W ramach ogólnoeuropejskiego programu „1000 narzędzi – 1000 testerów” polscy użytkownicy profesjonalnych elektronarzędzi mogą bezpłatnie testować nowości produktowe z linii narzędzi profesjonalnych marki Bosch. Relacje z przeprowadzanych testów publikowane są na stronie programu www.1000tools1000testers.com, na łamach magazynów branżowych oraz na stronie www.bosch-professional.pl.

Zainteresowani testowaniem elektronarzędzi Bosch profesjonaliści mogą zgłaszać się do udziału w programie, wypełniając formularz na stronie www.1000tools1000testers.com.

 

3.8/5 - (27 votes)

Data publikacji: 10 października, 2013

Autor:

3.8/5 - (27 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły