Ubrania robocze

W jaki sposób wygodniejsza i inteligentniejsza ochrona stóp ułatwia codzienną pracę dekarza

Dekarze są narażeni podczas pracy na zwiększone ryzyko obrażeń. W szczególności dotyczy to stóp. Obuwie ochronne ma na celu ochronę przed zagrożeniami, takimi jak spadające cegły lub ostro zakończone przedmioty. Oprócz funkcji ochronnych ważną rolę odgrywa tutaj komfort noszenia. Aby go zapewnić, przede wszystkim niezbędne są nowoczesne koncepcje amortyzacji. Niemiecki producent obuwia ochronnego firma Elten opracowuje rozwiązania łączące solidną ochronę z komfortem noszenia i inteligentnymi detalami, ułatwiając w ten sposób codzienną pracę dekarzy.

Fot. 2. Model „Maddox Boa® black-red” pozwala dekarzom na bezpieczne i wygodne wykonywanie pracy. Fot. © ELTEN GmbH.
Fot. 2. Model „Maddox Boa® black-red” pozwala dekarzom na bezpieczne i wygodne wykonywanie pracy. Fot. © ELTEN GmbH.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Firmy zajmujące się dekarstwem muszą przywiązywać szczególną uwagę do środków ochrony indywidualnej. Zalicza się tutaj również niezawodna ochrona stóp. Dekarze całymi dniami chodzą po dachach, wspinają się, klęczą lub przez długi czas pozostają w pozycji stojącej, co bardzo obciąża ich stawy i mięśnie. Dlatego potrzebują najwygodniejszych butów z dobrą amortyzacją, w szczególności do twardych podłoży. Nie mają one bowiem właściwości absorbujących wstrząsy, co zwiększa stałe obciążenie stóp. Może to negatywnie oddziaływać na układ mięśniowo-szkieletowy i prowadzić do trwałych dolegliwości.

Fot. 3. Model „Sander XXT Pro Boa® Mid”. Fot. © ELTEN GmbH.
Fot. 3. Model „Sander XXT Pro Boa® Mid”. Fot. © ELTEN GmbH.

Wygodna ochrona stóp odgrywa więc kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia pracowników. Podczas projektowania modeli obuwia producenci stawiają na nowoczesne koncepcje amortyzacji. Przykładem może być model „Reaction XXT Pro Boa®” z serii „Wellmaxx” niemieckiego specjalisty w dziedzinie ochrony stóp – firmy Elten: półbuty lub trzewiki, tak jak wszystkie modele seryjne, są wyposażone w w technologię podeszwy (z zastosowaniem materiału Infinergy® – opracowanego przez firmę BASF) składającej się z ekspandowanego termoplastycznego poliuretanu (E-TPU). Materiał wyjątkowo skutecznie amortyzuje uderzenia stóp, co zmniejsza siłę wykorzystywaną przez pracowników do chodzenia.

Fot. 4. Wystarczy jeden ruch i dzięki inteligentnemu systemowi zamknięcia Boa® buty są zapięte. Sznurowadła są niepotrzebne, co pozwala na uniknięcie potknięć. Fot. © ELTEN GmbH.
Fot. 4. Wystarczy jeden ruch i dzięki inteligentnemu systemowi zamknięcia Boa® buty są zapięte. Sznurowadła są niepotrzebne, co pozwala na uniknięcie potknięć. Fot. © ELTEN GmbH.

Rewelacyjny system zamknięcia Boa® pozwala na zapięcie buta jednym ruchem. Sznurowadła są niepotrzebne, dzięki czemu unika się potknięć. Dodatkowo but optymalnie dopasowuje się do kształtu stopy dzięki sznurowaniu za pomocą linek. W taki sam praktyczny system zamykania wyposażony jest model „Sander XXT Pro Boa®” z serii „Wellmaxx”. Zintegrowany w tym obuwiu materiał odblaskowy sprawia, że użytkownik jest lepiej widoczny w ciemności. Model „Maddox Boa® black-red” wykonany w sportowym stylu to niezawodny element wyposażenia każdego dekarza. Buty wyróżniają się wizualnie, spełniając jednocześnie wszystkie funkcje obuwia klasy ochrony S3.

5/5 - (22 votes)

Data publikacji: 20 lutego, 2021

Autor:

5/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Krzysztof
    poniedziałek, 22 lutego, 2021

    bezpieczeństwo i wygoda to wszystko czego oczekujemy od obuwia ochronnego. opcja braku wiązania sznurówek, które gdzieś tam zwisają na butach bardzo spodobała mi się. mała zmiana w użytkowaniu i codzienna praca staje się łatwiejsza.

Podobne artykuły