Elektronarzędzia

Wiertarko-wkrętarka B.Pro CHDD 20-50BM

Firma B.PRO wprowadziła do sprzedaży wiertarko-wkrętarkę z akumulatorem 20 V o pojemności 4,0 Ah i 1,5 Ah. Już 18-woltowa wiertarko-wkrętarka z akumulatorem o pojemności 3-4 Ah jest narzędziem, które z powodzeniem nie tylko zastępuje, ale i przewyższa funkcjonalnością sieciową wiertarkę  czy udarową wiertarkę.


Nowa wiertarko-wkrętarka B.PRO oznaczona symbolem CHDD 20-50BM ECO LINE to narzędzie wyposażone w mechaniczny udar i regulowany moment obrotowy. Pozwala on wiercić zarówno w materiale drewnianym, jak i murze. Wyposażona została w nowoczesną jednostkę napędową, wykonaną w technologii bezszczotkowej.

Podstawową zaletą silników bezszczotkowych jest absolutnie wyjątkowa trwałość i niezawodność która wynika z wykluczenia z silnika szczotek, które były najczęstszą przyczyną awarii oraz najszybciej niszczącą się częścią mechaniczną silnika.

Dzięki temu jedynym zużywającym się elementem silnika są jego łożyska. Eliminacja szczotek zapewnia cichszą pracę silnika oraz wyższą sprawność energetyczną.

Dodatkowo konstrukcja silników bezszczotkowych umożliwia zastosowanie szczelniejszych obudów, gdyż ciepło z cewek może być odprowadzane bezpośrednio poprzez obudowę, co eliminuje konieczność zapewnienia cyrkulacji powietrza. Kolejną zaletą silników bezszczotkowych jest możliwość kontroli prędkości obrotowej prawie niezależnie od momentu silnika.
W nowej wkrętarce zastosowano również elektroniczny system, który automatycznie wyłącza silnik, jeśli narzędzie zablokuje się podczas pracy w ciężkich warunkach. Chroni zatem silnik przed przeciążeniem.

Należy w tym miejscu nadmienić, że zastosowane akumulatory Li-Ion, które są przeznaczone do zasilana nowych narzędzi z serii ECO LINE to bardzo nowoczesna konstrukcja wyposażona w technologię aktywnie odprowadzającą ciepło z ogniw. Zachowanie właściwej temperatury umożliwia akumulatorowi utrzymanie wysokiej wydajności prądowej i w porównaniu z klasycznymi bateriami charakteryzuje się większą trwałością. Baterie są kompatybilne z całą serią narzędzi ECO LINE. Wiertarko-wkrętarka B.PRO CHDD 20-50 posiada dwa biegi. Na pierwszym biegu dysponuje 60 Nm momentu obrotowego i prędkością 500 obr./min, na drugim (szybszym biegu) dysponuje prędkością 1800 obr./min. Oznacza to że radzi sobie bez problemów z wierceniem otworów o średnicy 40 mm w drewnie, w stali natomiast – 13 mm i w betonie 14 mm. Zastosowano w niej uchwyt wiertarski szybkozaciskowy ½”.

Nowa wiertarko-wkrętarka CHDD 20-50BM to poręczne i mocne narzędzie, które przyda się dekarzom, cieślom, stolarzom.

B.PRO Polska
05-530 Tomice, ul. Europejska 4
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl

4.9/5 - (33 votes)

Data publikacji: 2 lipca, 2018

Autor:

4.9/5 - (33 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Adam B.
    czwartek, 17 stycznia, 2019

    Wiertarko-wkrętarka CHDD 20-50BM f-my B.PRO to urządzenie które chciałbym posiadać w swoim warsztacie. Poręczne i mocne narzędzie niezbędne przy każdej naprawie, modyfikacji w domu i ogrodzie. Drewno, stal i beton. Pasuje więc idealnie. Postaram się nabyć ją w najbliższej przyszłości jak tylko będzie to finansowo możliwe.

  2. Gabi
    sobota, 26 stycznia, 2019

    To urządzenie ma naprawdę dużo zalet. Zdecydowanie silnik bezszczotkowy to największa z nich, bardzo zachęcające rozwiązanie.

Podobne artykuły