BIM w Normie EXPERT – przeglądarka projektów 3D w procesie przedmiarowania robót

Przeglądarca projektów 3D w programie Norma EXPERT - projektowanie w technologii BIM
Przeglądarca projektów 3D w programie Norma EXPERT - projektowanie w technologii BIM 

Norma EXPERT wkroczyła na rynek wraz z początkiem 2018 roku. Program ma wiele zalet. Posiada wbudowaną przeglądarkę 3D w technologii  BIM (ang. Building Information Modeling) a także, a może przede wszystkim umożliwia zliczanie robót w projekcie i umieszczanie ich wprost w kosztorysie.

Zaproponowane rozwiązanie daje niesamowite możliwości w zakresie wymiany informacji zarówno o planowanych, jak i realizowanych robotach budowlanych między projektantami, konstruktorami, architektami, a także wykonawcami. Importujemy projekt (wczytywane są pliki w formacie IFC) i otrzymujemy w przeglądarce zwizualizowany model 3D ze strukturą obiektu stworzoną  w  technologii BIM. Całość zachowuje przyjęty przez projektanta standard- podział na budowy, budynki czy kondygnacje, elementy rodzin, a także listę poszczególnych elementów.

Odpowiednio zaprojektowane obiekty z modelu dają możliwość uzyskanie pełnej wiedzy na temat poszczególnych elementów konstrukcyjnych jak fundamenty, słupki, belki, a także architektonicznych – stolarka, stropy, ściany, aż po wyposażenie w urządzenia i meble. Dane te ułatwią pracę kosztorysantowi tworzącemu przedmiar robót i wyceniającemu kosztorys. Każdy obiekt, posiadający wiele parametrów, jak choćby dach, ma je zapisane w programie. Daje to łatwy dostęp do właściwego wymiaru użytego przy wyliczeniu ilości robót. Niewątpliwym atutem Normy EXPERT jest możliwość szybkiej reakcji na zmiany w dokumentacji projektowej poprzez wczytywanie ich wprost do przedmiaru. Program zawiera bowiem wbudowany mechanizm aktualizowania danych z projektów BIM.

Przeglądarka projektów 3D

W programie Norma EXPERT zawarta została przeglądarka projektów 3D w technologii BIM, stwarzająca nowe możliwości przedmiarowania, a także kosztorysowania robót budowlanych. Warto zapoznać się z przedstawionym mechanizmem, a także zaktualizować program, który umożliwi wykorzystanie przeglądarki projektów 3D

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ath.pl

 


BIM w Normie EXPERT – przeglądarka projektów 3D w procesie przedmiarowania robót
4.9 (98.26%) 46 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także