Programy komputerowe

Oprogramowanie ARCTEC B.PRO = Intuicyjne projektowanie wiązarów z płytkami kolczastymi

Postęp technologiczny we wszystkich dziedzinach życia inspiruje firmy do stosowania nowoczesnych i optymalnych rozwiązań. Także rynek prefabrykacji konstrukcyjnej więźby dachowej rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Naturalnie, za rynkiem podążają dostawcy oprogramowania, tak aby spełnić rosnące wymagania klientów. Jednym z nowoczesnych i praktycznych rozwiązań jest program ARCTEC służący do konstruowania i przygotowania procesu produkcji drewnianych wiązarów kratowych z płytkami kolczastymi.

Czym wyróżnia się program ARCTEC?

ARCTEC to sprawdzone w wielu firmach narzędzie, już od kilku lat dostępne na polskim rynku. Umożliwia pracę w języku polskim oraz zapewnia pełną zgodność obliczeń z obowiązującymi normami Eurokod z załącznikiem polskim i nie tylko. Intuicyjnie łączy automatyczną i manualną metodę wprowadzania geometrii ścian, połaci oraz wiązarów z podziałem na grupy lub pojedyncze wiązary.

Program z oferty B.PRO jest bardzo przyjazny użytkownikowi i prowadzi go krok po kroku przez proces projektowania. Zawiera niezbędne kreatory, katalogi oraz najbezpieczniejsze ustawienia domyślne. To znaczne ułatwienie szczególnie przydatne dla młodych, początkujących inżynierów.

Oprogramowanie ARCTEC B.PRO = Intuicyjne projektowanie wiązarów z płytkami kolczastymi

Dostępne zaawansowane narzędzia rysowania typowe dla programów CAD zapewniają szybką i nieograniczoną pracę, nawet z najbardziej skomplikowanymi kształtami dachów. Program ARCTEC daje możliwość wprowadzenia wewnątrzzakładowych zasobów drewna konstrukcyjnego, na podstawie których program dobiera odpowiednie przekroje, dokonując sprawdzenia SGN/SGU. Następnie na podstawie dostępności płytek kolczastych, ARCTEC od B.PRO dobiera odpowiednią płytkę odpowiadającą siłom występującym w węźle konstrukcyjnym.
Po automatycznym zaprojektowaniu wiązarów użytkownik może manualnie modyfikować poszczególne elementy wiązara, optymalizując proces produkcji, transportu i montażu wiązarów. Dla potrzeby wycen, bardzo pomocny okazuje się kreator szybkiej kalkulacji cenowej, dzięki któremu w każdej chwili możemy sprawdzić aktualną cenę danego wiązara, grupy wiązarów lub całej konstrukcji, uwzględniając wiele cen jednostkowych dotyczących danego procesu wytwarzania wiązarów, czy kosztów poszczególnych materiałów.

Oprogramowanie ARCTEC B.PRO = Intuicyjne projektowanie wiązarów z płytkami kolczastymi

Łatwość obsługi

Przejrzysty interfejs, stały podgląd do wszystkich potrzebnych informacji to wygoda pracy i oszczędność czasu. Program ARCTEC od B.PRO umożliwia przygotowanie przejrzystej dokumentacji produkcyjnej i montażowej włącznie z generowaniem plików maszynowych (BTL, BVN, BV i wiele innych) do pilarek, pras i projektorów laserowych, które również znajdują się w ofercie B.PRO.

Program ARCTEC zapewnia także możliwość eksportu geometrii wiązarów do innych programów służących do projektowania konstrukcji drewnianych typu CAD/CAM, czyniąc program uniwersalnym i wszechstronnym. Wszelkie generowane przez program ARCTEC wydruki mogą być konfigurowane i sporządzane w wielu językach obcych, włącznie z dokumentacją obliczeniową.

Oprogramowanie ARCTEC B.PRO = Intuicyjne projektowanie wiązarów z płytkami kolczastymi

Praca z programem i wsparcie techniczne

Program ARCTEC od B.PRO sprzedawany jest na zasadach wynajmu terminowego z możliwością konfiguracji licencji na przejrzystych i elastycznych warunkach. Zaletą takiego wynajmu są między innymi:

  • brak ograniczenia ilości instalacji,
  • możliwość pracy na dowolnym stanowisku (komputerze),
  • dostęp do pełnej funkcjonalności oferowanej przez program,
  • stałe i regularne aktualizacje,
  • wsparcie techniczne,
  • szkolenia, konsultacje,
  • nauka zdalna online z dedykowanym konsultantem.
Oprogramowanie ARCTEC B.PRO = Intuicyjne projektowanie wiązarów z płytkami kolczastymi

To zaawansowane narzędzie obliczeniowe zapewnia maksymalne wykorzystanie możliwości konstrukcyjnych drewna łączonego płytkami kolczastymi. Chcesz je wypróbować? Skontaktuj się z nami już dziś!

B.PRO FASTENING Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 116A, Stara Iwiczna, 05-500 Piaseczno
tel. +48 22 715 99 99
e-mail: techniczny@bpro.pl
www.bpro.pl

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 4 czerwca, 2021

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły