Prognozy rozwoju rynku pokryć dachowych

 

Według danych raportu firmy badawczo-konsultingowej PMR wielkość rynku pokryć dachowych w najbliższej przyszłości ustabilizuje się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych i wyniesie około 65 mln m².

Polacy wybierają blachę i dachówki

Z danych raportu PMR Rynek pokryć dachowych w Polsce 2016 – Prognozy rozwoju na lata 2016-2021 zamieszczonych na portalu izolacje.com.pl wynika, że największą popularnością wśród pokryć dachowych cieszą się blacha i dachówki. Udział dachówek ceramicznych i betonowych w rynku wynosi łącznie 4748 procent, a na ostatnim miejscu znajdują się pokrycia bitumiczne o udziale nieprzekraczającym 10 procent.

Trwałe pokrycie

fot. Braas

Budowa domu to inwestycja na lata, dlatego od producentów pokryć dachowych wymaga się najwyższej jakości produktu – mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier BRAAS. Swoją popularność dachówki zawdzięczają trwałości materiału połączonej z nienaganną estetyką – zarówno beton jak i ceramika to materiały, których żywotność sięga nierzadko kilku pokoleń. Producenci inwestują w jakość, szukając coraz to nowszych rozwiązań, ulepszających wygląd, parametry i odporność na zabrudzenia.

Wygodne poddasze

Już na etapie planowania budowy wymarzonego domu inwestor może wpływać na charakter i koszty utrzymania inwestycji w przyszłości. Dachówki wykazują doskonałe właściwości izolacyjne, zarówno pod względem temperatury, jak i akustyki – tłumaczy Łukasz Nowakowski. Wolniej się nagrzewają, co wpływa na temperaturę panującą w pomieszczeniach na poddaszu. Ten typ pokrycia lepiej izoluje od zgiełku ulicznego, a podczas deszczu odgłosy uderzających kropel nie są uciążliwe. Zastosowanie dachówek na budynkach z poddaszem powoduje, że nie wydajemy kroci na klimatyzację oraz możemy cieszyć się ciszą i spokojem.

 


Prognozy rozwoju rynku pokryć dachowych
5 (100%) 1 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także