W jakich przypadkach można stracić gwarancję na okna dachowe?

W jakich przypadkach można stracić gwarancję na okna dachowe?
W jakich przypadkach można stracić gwarancję na okna dachowe? 

Gwarancja, w odróżnieniu od ustawowej rękojmi, jest dobrowolną deklaracją producenta odnośnie jakości sprzedawanego wyrobu. Dlatego warunki gwarancji na okna dachowe u poszczególnych producentów mogą się różnić, elementem w większości wspólnym są ograniczenia gwarancji.

Czynnikiem najczęściej powodującym utratę gwarancji, na który należy zwrócić największą uwagę w procesie budowlanym, jest niewłaściwy, niezgodny z instrukcjami producenta montaż, obejmujący zarówno połączenie okna z pokryciem dachowym jak i wykończenie i izolacje wnęk okiennych. Okno dachowe jest znacznie bardziej narażone na działanie sił zewnętrznych i niesprzyjających warunków atmosferycznych niż okna fasadowe, dlatego nawet niewielkie błędy i odstępstwa od zaleceń producentów mogą skutkować nieprawidłowym ich funkcjonowaniem.

Następnym ważnym czynnikiem wymaganym przez gwarantów jest właściwa, okresowa konserwacja i pielęgnacja okien. Oczywiście wykonanie niefachowych napraw lub zastosowanie niewłaściwych części i wyposażenia powoduje przerwanie biegu gwarancji.


Data utworzenia: 02.07.2012


Komentarze

  • Sabina napisał(a):

    To bardzo ważne informacje. Czasem myślimy, że wszystko jest ok, a gdy zgłaszamy reklamację okazuje się, że jednak czegoś nie dopilnowaliśmy. Warto zatem zatrudniać profesjonalistów do montażu aby mieć pewność, że nie stracimy gwarancji.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły