Na rynku

Budowa lub remont dachu: jak wybrać dekarza?

Gdy w planach jest budowa albo remont dachu, trzeba to właściwie zaplanować. Warto m.in. wiedzieć, jak wybrać fachowego dekarza. Profesjonalista zawsze stanowi gwarancję systemu dachowego, który funkcjonuje, jak należy.

Dobry dekarz – świadomy wybór

Wybór wykonawcy dachu powinien być dobrze przemyślany i dokonany jeszcze przed budową domu. Właściwa decyzja pozwala uniknąć stresu i niepotrzebnych kosztów. Dobry dekarz zawsze doradzi, jakie pokrycie dachowe będzie najlepsze, a także jak zabezpieczyć dach. Chodzi przede wszystkim o tak ważne elementy dachu, jak przejścia przez połać, obróbka okien dachowych czy komina.

Jak szukać informacji o dekarzach?

Najpierw warto zasięgnąć informacji wśród znajomych – to oni wystawią najlepsze rekomendacje, poparte własnym doświadczeniem. W przypadku forów internetowych lepiej zachować krytycyzm, szczególnie jeśli analizujemy anonimowe wpisy. Bardziej wiarygodne są strony producentów materiałów pokryciowych. Tam znajdziemy rekomendowanych wykonawców – specjalistów w zakresie określonych technologii, często przeszkolonych przez profesjonalnych doradców technicznych. Przykładem dobrej rekomendacji jest Certyfikat Dekarza BRAAS. Oznacza on, że dekarz stale podnosi swoje kwalifikacje oraz podchodzi do swojej pracy z pełnym profesjonalizmem. Certyfikowanych dekarzy można także poszukać w wyszukiwarce: http://www.monier.pl/certyfikowani-dekarze-braas.html.

Umowa z dekarzem

Wybór ekipy dekarskiej to jedno – równie istotna jest późniejsza umowa z nią zawarta. Co powinno się znaleźć w umowie z dekarzem? Przede wszystkim dokładne informacje o realizacji zlecenia, czyli zakres i harmonogram prac, wycena i koszty dodatkowe. Dobrze skonstruowana umowa chroni przed przesunięciem terminu realizacji. Powinny się w niej znaleźć zapisy na temat ewentualnych kar wynikających z opóźnień. Ale w przypadku dobrej, profesjonalnej ekipy dekarskiej można zapomnieć o karach, a także potrzebie realizacji zapisów gwarancyjnych.

Więcej informacji na temat tego, jak wybrać dekarza, można znaleźć w filmie:

4.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 31 grudnia, 2016

Autor:

4.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ewald T.
    piątek, 3 maja, 2019

    Decyzja komu powierzyć swój dach nie jest łatwa. Ja wyszedłem z założenia, że najlepiej będzie gdy zrobi to ekipa mojego wykonawcy domu. Wcześniej miałem możliwość objechania kilku inwestycji już zamieszkałych i pogadania z ich użytkownikami. Zobaczyłem też opinie w necie i do tej pory chwalę sobie ten wybór. Generalnie zaś szukałbym na stronach producentów polecających przeszkolonych monterów.

Podobne artykuły