Na rynku

Dekarz – poznaj najważniejszego wykonawcę podczas budowy domu

Dekarz w pracy

Chociaż budowa domu jednorodzinnego w Polsce, ze względu na rosnące stopy procentowe i ceny materiałów, stała się trudniejsza, to w samym 2021 roku do użytku oddano 235 tys. domów i mieszkań. Pomimo wzrostu cen, z roku na rok budujemy coraz więcej, a zmieniający się klimat skłania do strategicznego zaplanowania zadaszenia domu. Coraz bardziej wzrasta świadomość, że do wykonania odpowiedniego dachu potrzebujemy najlepszej jakości materiałów i odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Kim są dekarze i dlaczego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy?

Dekarz to fachowiec, który specjalizuje się w budowie dachów i monitoruje cały proces ich krycia w budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Analizuje plany budowy i upewnia się, że pokrycie dachowe jest wykonane w ścisłej zgodności z projektem. Wykwalifikowany dekarz wybiera również materiały, podłoża i akcesoria pomocnicze, które powinny być zastosowane w instalacjach dachowych. Profesjonalny wykonawca pokryć dachowych ma doświadczenie zarówno w teorii, jak i w praktyce. Jest doskonale wyszkolony, a swoją wiedzę przekłada na najwyższej klasy usługi.

Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, w lipcu już po raz 22. odbył się Ogólnopolski Dzień Dekarza. Nie jesteśmy jednak jedynym krajem, który docenia pracę tych fachowców. Amerykańskie Stowarzyszenie Dekarzy, co roku w kwietniu, organizuje specjalne spotkanie z dekarzami z całego kraju. Przedstawiciele zawodu spotykają się na Kapitolu, wraz z członkami Kongresu, aby wspólnie omówić najważniejsze kwestie związane z branżą. Na spotkanie zapraszani są właściciele firm dekarskich, wraz ze swoimi pracownikami. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. Dekarze ze wszystkich stanów, podziękowali członkom Kongresu, za uchwalenie istotnych dla branży przepisów.

BMI Braas Dekarze

Fachowy dekarz to nie tylko pewność funkcjonalności i solidności naszego dachu, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla nas i naszych bliskich. Wie o tym doskonale wiodący producent kompleksowych, innowacyjnych systemów dachowych, firma BMI Polska, której motto brzmi: To więcej, niż tylko dach.

W myśl tej dewizy, firma oferuje Gwarancję Systemową, która bazuje na wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów oraz wyszkoleniu najlepszych specjalistów z branży dekarskiej. – Gwarancja Systemowa Braas to pierwsza na rynku gwarancja obejmująca swoją ochroną cały system dachowy. Gwarantuje funkcjonalność nie pojedynczych produktów, ale całego Systemu Dachowego Braas przez 15 lat. W tym 15-letnim okresie gwarancji wymieniamy wszystkie wadliwe produkty Braas objęte niniejszą gwarancją pod warunkiem, że prace związane z wymianą zostaną wykonane przez nas samodzielnie, bądź przez wskazanego przez nas wykonawcę. W ramach wymiany tych produktów w okresie gwarancyjnym zobowiązujemy się przekazać je bezpłatnie, pokryć koszty transportu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na miejsce wskazane w danych adresowych budynku oraz pokryć koszty prac dekarskich związanych z wymianą wadliwych elementów. Aby uzyskać gwarancję systemową, dach musi być wykonany przez Certyfikowanego Dekarza Braas – jest to kolejny plus – klient ma pewność, że dach będzie wykonany w sposób prawidłowy – podkreśla Marek Podeszwa, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego.

Marek Podeszwa BMI BRAAS

Zawód dekarza to niezwykle wymagająca profesja, a jego certyfikowane kompetencje są gwarancją pewności dla użytkownika dachu. Aby uzyskać certyfikat dekarz musi przejść min. 2 specjalistyczne szkolenia i przedstawić wykonany dach do weryfikacji celem sprawdzenia poprawności wykonania wszystkich detali dachowych oraz prawidłowości ułożenia pokrycia dachowego. Dodatkowo certyfikaty, co kilka lat, wymagają odświeżenia. W związku z tym, zatrudniając certyfikowanego dekarza, mamy pewność, że jest to specjalista nieustannie kształcący się w swoim fachu. BMI Polska od lat niezmiennie wspiera rozwój branży, m.in. skupiając co roku dekarzy z całej Polski podczas Gali SuperDekarza i nagradzając wykwalifikowanych oraz doświadczonych wykonawców. Obecnie trwa już 14. edycja. Ogólnopolski Dzień Dekarza to wspaniała okazja do podkreślenia tego jak ważny podczas budowy domu jest wykwalifikowany wykonawca i sprawdzone produkty.


Data publikacji: 29 lipca, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły