Na rynku

Koniec roku z blisko 160 certyfikowanymi dekarzami na pokładzie!

Dekarze chcą się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje. Szczególnie rzemieślnicy należący do programu SuperDekarz. Świadczy o tym liczba przyznanych Certyfikatów Braas. Zdobyło go prawie 160 osób. To duży sukces nie tylko dla marki Braas, ale także branży dekarskiej oraz inwestorów.

Każdy inwestor chce pracować z zawodowcem. Dekarzem posiadającym odpowiednie umiejętności i wiedzę popartą na wieloletnim doświadczeniu. Dlatego marka Braas w ubiegłym roku wprowadziła Program Certyfikacji Dekarzy. Taki certyfikat otrzymują wyłącznie specjaliści, którym można powierzyć budowę i remont każdego dachu.

Certyfikat Braas wyznacznikiem profesjonalizmu

Przed zdobyciem Certyfikatu, każdy dekarz należący do programu SuperDekarz musi przejść solidną weryfikację zawodową, a przede wszystkim profesjonalne szkolenia potwierdzające ich fachową wiedzę i doświadczenie.
– Trzeba ukończyć minimum dwa szkolenia specjalistyczne organizowane przez firmę Monier Braas. Obowiązkowym jest zaliczenie szkolenia „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Drugie szkolenie jest wybierane przez dekarza spośród bogatej oferty, w której znajdują się m.in. szkolenia: „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”, „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji” czy szkolenia specjalistyczne – jak „Wole oko” czy „Specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówki Opal na wieżach, stożkach i krzywiznach” – mówi Marek Podeszwa, koordynator działu technicznego Monier Braas. – Dodatkowo po odbyciu tych szkoleń, umiejętności dekarza zostają zweryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas podczas wizyty na budowie – dodaje.

Certyfikat oraz Karta Certyfikowanego Dekarza wydawane są na dwa lata (z możliwością przedłużenia o kolejne trzy).

Dekarze chcą się szkolić

Obecnie Certyfikat Braas wręczono już 110 SuperDekarzom, a kolejnych 50 SuperDekarzy odbierze je w najbliższym czasie. A zainteresowanie nim jest ogromne, bo to mocny atut w rozmowach z potencjalnymi inwestorami.
– Dzięki Programowi Certyfikacji zyskują wszyscy: dekarze, którzy podnoszą i potwierdzają kwalifikacje, producent, który zyskuje pewność, że jego produkty będą dobrze wykorzystane, oraz przede wszystkim inwestor, który otrzymuje gwarancję, że jego dach jest w dobrych rękach – mówi SuperDekarz z Certyfikatem Braas Cezary Gozdera ze szczecińskiej firmy DACHCZAR. Dlatego wybierając dachówkę na nowy dom lub remontując dach warto korzystać z usług najbardziej doświadczonych fachowców. Szczególnie tych, którzy na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje. A można ich znaleźć na http://www.superdekarz.pl/wyszukiwarka- dekarzy.

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 20 grudnia, 2014

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły