Na rynku

Konkurs dla architektów z miedzią w tle

Po raz 16. serwis Copperconcept.org zaprasza do udziału w konkursie European Copper in Architecture 2013. Konkurs jest szansą dla architektów wykorzystujących miedź i jej stopy na wypromowanie swoich projektów na arenie międzynarodowej. Termin składania zgłoszeń konkursowych upływa 31 maja 2013.

Kryteria uczestnictwa dla projektów

Do konkursu mogą zostać zgłoszone budynki dowolnego typu i rozmiaru, ukończone w okresie od maja 2011 do maja 2013 w dowolnym miejscu w Europie o ile ich pokrycie elewacyjne, dachowe lub inne elementy architektoniczne zostały wykonane z miedzi lub jej stopów.

Zgłaszanie projektu

Prezentację projektów konkursowych wraz z fotografiami, rysunkami oraz opisem projektu ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania miedzi należy umieścić na jednym lub dwóch arkuszach formatu A1. W prezentacji powinien znaleźć się lub zostać do niej dołączony opis projektu składający się z około 250 słów. Grafiki zamieszczone w pracy konkursowej należy dołączać w formie plików elektronicznych o rozdzielczości minimum 300 dpi zapisanych na płycie CD. Na płycie powinien się rownież znaleźć opis projektu w pliku o formacie zgodnym z programem MS Word, a także wypełniony formularz zgłoszeniowy. Nie ma ograniczenia ilości zgłaszanych przez jednego uczestnika projektów.

O konkursie

Konkurs odbywa się co dwa lata. Jego rozszerzająca się na przestrzeni dwóch dekad formuła odzwierciedla zmianę, która zaszła w sferze wykorzystywania miedzi w budownictwie, począwszy od jej tradycyjnej funkcji jako materiał praktyczny przy zastosowaniu w pokryciach dachowych aż do roli materiału architektonicznego przeznaczonego do wytwarzania dowolnych elementów budynku, z naciskiem na elewacje, dającego niemal nieograniczone możliwości kreowania różnorodnych form.

Konkurs jest kontynuowany dzięki europejskim architektom, dzięki których zaangażowaniu z powodzeniem się odbywa. Członkowie jury oraz osoby zaangażowane w organizację konkursu twierdzą, że poziom zgłaszanych prac jest wyjatkowy i niezmiennie wysoki, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że konkurs koncentruje się na zastosowaniu jednego materiału. Architekci -laureaci poprzednich konkursów dołączają do grona jurorów, dzięki czemu wzrasta prestiż nagrody.

Członkowie jury i kryteria oceny

Status konkursu European Copper in Architecture rośnie wraz z liczbą najbardziej wpływowych architektów i znawców architektury dołączających do konkursowego jury. Grono nieustannie się powiększa o osoby nagradzane w poprzednich konkursach. Jury 16. edycji konkursu organizowanego w roku 2013 zostanie wybrane z tego kręgu. Informacje na temat członków jury poprzednich edycji konkursu można znaleźć na łamach magazynu Copper Architecture Forum.

Jurorzy spotykają się i omawiają nadesłane projekty. Każdy z nich jest oceniany na bazie dołączonych materiałów graficznych. Kryteria oceny koncentrują się na jakości warstwy architektonicznej projektu jako całości, a nie tylko zakresu, w którym wykorzystana została miedź. Jurorzy uczestniczą w głosowaniu w celu wyłonienia zwycięskich i wyróżnionych prac. Mają również prawo do przyznawania nagród specjalnych.

Nagrody oraz promocja

Autorzy projektów nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają repliki brązowych rzeźb cykladzkich wręczanych na specjalnej gali. Oprócz tego zarówno osoby nagrodzone, jak i finaliści konkursu mogą liczyć na szeroko zakrojoną promocję na arenie międzynarodowej za pośrednictwem różnych mediów:

* specjalnej broszury konkursowej (zobacz broszurę wydaną z okazji 15 edycji konkursu);
* magazynu Copper Architecture Forum o nakładzie 25 tysięcy egzemplarzy, publikowanego w wielu językach;
* strony internetowej Copperconcept.org;
* europejskiej akcji promocyjnej w specjalistycznej prasie architektonicznej, budowlanej i ogólnej, w ramach jednorazowych informacji prasowych oraz artykułów dedykowanych;
* specjalnej ceremonii wręczania nagród, w której udział wezmą architekci, znawcy architektury i przedstawiciele prasy.
Zobacz materiał wideo z uroczystości podsumowującej 15. edycję konkursu zorganizowanego w roku 2011. Strona http://copperconcept.org/pl/artykuly/kolejna-edycja-konkursu-architektonicznego-rozpoczeta będzie na bieżąco uaktualniana o najnowsze informacje na temat 16. edycji konkursu European Copper in Architecture 2013, w tym dotyczące organizacji uroczystości wręczania nagród.
Jeżeli chcesz więcej bieżących informacji na temat organizacji tegorocznego konkursu, zaprenumeruj newsletter Copperconcept. Pamiętaj, że termin zgłaszania prac konkursowych upływa 31 maja 2013.

źródło: copperconcept.org

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 26 marca, 2013

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marzena
    sobota, 18 kwietnia, 2020

    Uczestnictwo w takich konkursach pozwala na rywalizację i doskonalenie swoich umiejętności przez architektów. Ciekawym jest fakt, że konkurs koncentruje się na jednym tylko materiale, na miedzi.

Podobne artykuły