Na rynku

PIERWSZE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODYCH DEKARZY Z UŻYCIEM PIANOKLEJU DEKARSKIEGO TYTAN PROFESSIONAL KDT12

W dniach 2-3 lutego 2016, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016, odbyły się VIII Mistrzostwa Młodych Dekarzy – jedno z istotniejszych wydarzeń branży dachowej. W tym roku po raz pierwszy w historii tej imprezy w kategorii Dach płaski użyto pianokleju dekarskiego TYTAN Professional KDT12.

Mistrzostwa dekarzy 1 Mistrzostwa dekarzy 3

O tytuł najlepszych wykonawców na Targach BUDMA w Strefie Dobrego Dachu rywalizowało ze sobą dziewięć drużyn. Reprezentanci dekarzy z całego kraju pod opieką Mentorów prezentowali swoje zdolności w trzech kategoriach konkursowych: dachy strome, dachy metalowe i dachy płaskie.

W tym roku zainteresowanie uczestnictwem w Mistrzostwach przerosło nasze oczekiwania – poinformowała Anna Deran, Dyrektor Operacyjny PSD. Do ostatniego momentu zgłaszały się drużyny z kolejnych miast Polski, co potwierdza, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w naszej branży. Dzięki naszym Partnerom mogliśmy wyłonić młodych i najzdolniejszych, żeby w październiku godnie reprezentowali Polskę na tegorocznych Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się w Warszawie.

Jednym ze sponsorów Mistrzostw była po raz kolejny firma Selena, producent i dystrybutor chemii budowlanej, znany wykonawcom głównie pod marką TYTAN Professional. Zespoły konkursowe pracowały między innymi na takich produktach TYTAN Professional jak: innowacyjny pianoklej dekarski KDT12, piana poliuretanowa 65 oraz na specjalistyczny uszczelniacz dekarski dedykowany do pracy w ekstremalnych warunkach.

TYTAN Professional KDT12 do klejenia płyt styropianowych, XPS, a także wełny mineralnej, przeznaczony jest do profesjonalnego montażu termoizolacji dachów płaskich. Innowacyjna receptura zwiększa odporność na silny wiatr, zapewnia doskonałą przyczepność oraz wyjątkową siłę spoiny. Dzięki tym zaletom technicznym nowy produkt spotkał się od razu ze sporym zainteresowaniem całego środowiska dekarskiego – zauważa Katarzyna Banachowicz-Figiel, Product Manager w firmie SELENA SA.

Pianoklej KDT12, który polecamy jako materiał do szybkiego i skutecznego montażu termoizolacji na dachu, jest bardzo łatwy i wygodny w aplikacji – zauważa Mentor, którego zespół zajął I miejsce, Mirosław Minorczyk. Wystarczy założyć pistolet na puszkę i działać – w odróżnieniu od innych mas klejących nie brudzi materiałów na dachu ani ubrań. Wieloletnie doświadczenie w branży upewniło mnie już nie raz w przekonaniu, że do pracy w wymagających warunkach, trzeba używać produktów najwyższej jakości i właśnie dlatego często korzystam z Tytana – dodaje dekarz, Mirosław Minorczyk.

Zawodnicy byli również pod dużym wrażeniem wydajności KDT12. – Producent podaje wydajność do 13 m² z puszki, według mnie, na pewno wystarczy na więcej – stwierdza Marcin Minorczyk, jeden z zawodników wygranego zespołu, który pasją do dachów zaraził się od ojca. Dodatkowo pianoklej ten ma świetną przyczepność i jest niskoprężny, dzięki czemu nie powoduje klawiszowania materiałów termoizolacyjnych na dachu.

IMG_9209

W czasie tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy postawionych i zagospodarowanych zostało 9 konstrukcji, po trzy z każdej kategorii. Całość dwudniowego wydarzenia relacjonował na żywo dziennikarz Filip Chajzer. Ogłoszenie wyników miało miejsce 4 lutego podczas XV Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, odbywającego się również na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach BUDMY.

4/5 - (1 vote)

Data publikacji: 9 lutego, 2016

Autor:

4/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły