Na rynku

Polska reprezentacja wyróżniona nagrodą Prezydenta IFD

Tegoroczna 24 edycja Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Szwajcarii przejdzie do historii jako pierwsza w której najwyższe miejsca na podium zajęli zawodnicy reprezentujący gospodarza mistrzostw we wszystkich trzech kategoriach konkursowych.

Do rywalizacji o tytuły mistrzów świata stanęło 21 drużyn z 12 państw w trzech kategoriach konkursowych. Polska oraz Szwajcaria jako jedyne zgłosiły do konkursu drużyny w każdej technologii. Nasz kraj reprezentowało sześciu zawodników przygotowywanych przez trzech mentorów. Kategoria dachu metalowego wyróżniona Nagrodą Prezydenta IFD za realizację zadania dodatkowego: Leszek Odwrot i Szymon Andrzejewski z oddziału wielkopolskiego PSD – przygotowani przez mentora Marcina Magdziarza (zawodników wystawiła „Firma Budowlana A.Trafas, Andzrej Trafas” z Połajewa) Kategoria dachu stromego: Paweł Roszman i Karol Laska z oddziału pomorskiego PSD – przygotowani przez mentora Macieja Roszmana (zawodników wystawiła firma: „F.H.U.B. Zendach”)

Kategoria Dachu Płaskiego:

Norbert Zawadzki i najmłodszy zawodnik mistrzostw, Artur Górniak z oddziału kujawsko-pomorskiego PSD – przygotowani przez mentora Henryka Trojanka (zawodników wystawiły firmy: F.W. Dudimar oraz Usługi Blacharsko-Dekarskie Henryk Trojanek z Bydgoszczy).

Polska reprezentacja wyróżniona nagrodą Prezydenta IFDpartner polskich dekarzy

Nagroda Prezydenta IFD

Dachy metalowe Dachy płaskie Dachy skośne
POLSKA ESTONIA WIELKA BRYTANIA

Podczas pierwszego dnia mistrzostw zawodnicy Roszman i Laska pracujący na dachu stromym wyraźnie prowadzili, realizując zadanie konkursowe w płytach Eternit najszybciej pomimo utrudnień w konstrukcji stelaża konkursowego. Za ukończenie zadania przed czasem drużyna zgodnie z nowym regulaminem mistrzostw otrzymała dodatkowe 10 punktów. Również zawodnicy dachu metalowego Andrzejewski i Odwrot realizujący zadanie w blasze na rąbek, ukończyli jako jedni z pierwszych otrzymując dodatkowe punkty.

Polska reprezentacja wyróżniona nagrodą Prezydenta IFD

Drugi dzień mistrzostw będący ostatnim w obowiązkowym w konkursie przyniósł niemałe zaskoczenie wszystkim drużynom w kategorii dachu metalowego, gdzie realizowane było zadnie w pokryciu miedzianym. Organizator przewidział na realizację zadania 8 godzin jednak żadna z drużyn nie ukończyła zadania w przewidzianym czasie. W kategorii dachu stromego zawodnicy pod okiem mentora Macieja Roszmana układali dachówkę karpiówkę ZZ Wancor. Zadanie ukończyli przed czasem jako jedna z czterech drużyn. Zawodnicy startujący na dachu płaskim Zawadzki i Górniak realizując zadanie w papie termozgrzewalnej odłożyli palniki na 20 minut przed końcem wyznaczonego czasu, otrzymując dodatkowe 10 punktów.

Wyniki 24 Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Szwajcarii:

już wkrótce zamieścimy pełną klasyfikację generalną Mistrzostw Świata

Dachy metalowe Dachy płaskie Dachy skośne
1. Miejsce – Szwajcaria 1. Miejsce – Szwajcaria 1. Miejsce – Szwajcaria
2. Miejsce – Łotwa 2. Miejsce – Austria 2. Miejsce – Austria
3. Miejsce – Estonia 3. Miejsce – Estonia 3. Miejsce – Niemcy

Trzeci i zarazem ostatni dzień mistrzostw zawodnicy spędzili na realizowaniu zadania dowolnego. W kategorii dachu płaskiego zawodnicy musieli wykonać dach odwrócony z ogniwem fotowoltaicznym, nasza reprezentacja w ostatnią warstwę dachu wkomponowała logotyp Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy ułożony z kamieni w biało-czerwonych barwach.
Drużyna dachu stromego układała na połaci stelaża konkursowego łupek Rathscheck Schiefer z motywem narodowym, a ku zaskoczeniu Jury prezydenckiego w kategorii dachu metalowego, zawodnicy Andzrejewski i Odwrot razem z mentorem Marcinem Magdziarzem wykonali szczególny motyw świąteczny z paneli elewacyjnych Prefa FX 12 za który otrzymali nagrodę Prezydenta Światowej Federacji Dekarskiej IFD w kategorii freestyle.

4.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 22 listopada, 2012

Autor:

4.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły