Na rynku

POLSKIE BUDOWNICTWO – PERSPEKTYWY NA PRZYSZŁOŚĆ

5 listopada 2019 – spotkanie ekspertów i przedsiębiorców Budowlanych. Słabnąca koniunktura w polskim budownictwie oraz spadek wzrostu gospodarczego skutkują zmniejszonym popytem na mieszkania. Analizy przeprowadzone przez ASM wskazują jednak, że Polacy nadal planują inwestować w rynek mieszkaniowy.

Coraz więcej Polaków postrzega inwestowanie w nieruchomości jako stabilną formę lokowania kapitału oraz możliwość zysku z ich wynajmu. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o małych i średnich powierzchniach użytkowych. Dlatego też takie metraże dominują w większości planów inwestycyjnych. Zadowolenie z mieszkania o powierzchni od 41 do 60 m2 deklaruje 40,9% badanych.

Dużej części polaków bliższe są jednak plany renowacji dotychczasowych domów i mieszkań, niż inwestycje w kolejne. Dlatego to właśnie rynek remontowy cieszy się rosnącym potencjałem.

Jakich tendencji możemy się spodziewać w rozwoju budownictwa po 2020 roku?

Jak rozwijać biznes, żeby jak najlepiej wstrzelić się w nadchodzące dla rynku budowlanego okoliczności?

Odpowiedzi na te pytania udzielą eksperci z sektora budowlanego podczas ogólnopolskiej konferencji Monitoring Rynku Budowlanego – jednego z większych wydarzeń sektora budowlanego w kraju. Konferencja organizowana jest już po raz 22. przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Polską Izbę Budownictwa.

Podczas konferencji przedstawiona zostanie aktualna sytuacja gospodarcza kształtująca rynek budowlany, jak i przewidywane prognozy na przyszłość, z uwzględnieniem różnych typów budownictwa.

Dzięki szerokim zakresom analityczno-prognostycznym, uczestnicy konferencji poznają lepiej czynniki kształtujące przyszłość branży budowlanej. Wiedza ta jest szczególnie istotna w podejmowaniu odpowiednich strategii firmy. Dlatego też na wydarzeniu szczególnie skorzystają przedsiębiorcy, którzy wiedzę zdobytą podczas konferencji będą mogli wykorzystać w pracy swoich przedsiębiorstw. Podczas konferencji odbędzie się również debata, zrzeszająca przedstawicieli branży budowlanej. Będzie to okazja do zgłębiania aktualnych zagadnień z tej dziedziny.

Plan Konferencji

Monitoring Rynku Budowlanego 2019 będzie składać się z trzech głównych bloków:

BLOK I – BUDOWNICTWO VS. POLSKA GOSPODARKA

BLOK II – BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE I NIEMIESZKALNE – W SESJI PROGNOZY DLA RYNKU!

BLOK III – DEBATA: CZY UCZYMY SIĘ NA BŁĘDACH? SZANSE I ZAGROŻENIA ROZWOJU RYNKU BUDOWLANEGO W POLSCE

Konferencja logo Monitoring Rynku Budowlanego

Miejsce Novotel Warszawa Airport termin 5 listopada 2019 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program konferencji znajdują się na platformie: www.konferencjamrb2019.syskonf.pl/

Biuro Konferencji

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.

ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

Tel.: +48 (24) 355 77 00; Faks +48 (24) 355 77 01/03

www.asm-poland.com.pl

Informacji na temat konferencji udziela Elżbieta Czerniec

tel. kom. +48 605 218 999, e-mail: e.czerniec@asm-poland.com.pl

Organizatorzy logo asm logo PIPHB

4.9/5 - (20 votes)

Data publikacji: 2 sierpnia, 2019

Autor:

4.9/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. rafal8647
    czwartek, 22 sierpnia, 2019

    suer artykuł

Podobne artykuły