Na rynku

POZNAŃ BUDOWLANĄ STOLICĄ POLSKI….

W jaki sposób kreować przestrzeń i budynki tak, aby z czasem kształtowały one nas samych? W jaki sposób korzystać z najnowszej technologii, jakich materiałów użyć by powstająca wokół nas architektura spełniała coraz bardziej rygorystyczne wymogi budynków energooszczędnych? Jakie rozwiązania pozwolą nam budować szybko i solidnie, zachowując jednocześnie korzystny wskaźnik rentowności inwestycji? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać w aż 15 pawilonach wystawienniczych podczas marcowych Targów BUDMA.

W dniach od 11 do 14 marca 2014 roku, w nowym, wiosennym terminie, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli branży budowlanej. Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszą Targi Branży Szklarskiej GLASS, Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, tworząc synergię branż związanych bezpośrednio z budownictwem. Setki nowości produktowych i rozwiązań technologicznych prezentowanych przez ponad 1000 wystawców z całego świata będą swoistą odpowiedzią, wyznacznikiem zmian i trendów w budownictwie. Przez cztery targowe dni Poznań stanie się budowlaną stolicą Polski, gdzie w gwarze biznesowych rozmów, debat na najistotniejszą problematykę branży budowlanej, konferencji z udziałem wybitnych specjalistów i wielu atrakcyjnych wydarzeń powstaną nowe INSPIRACJE, pomysły na BUDOWĘ czy też REMONT otaczającej nas architektury.

ZOBACZ, CO NA TARGACH…
FORUM ARCHITEKTURY

Platforma komunikacji, jedyne i niepowtarzalne miejsce, w którym architekci i projektanci będą mieli możliwość spotkania z gwiazdą światowej sławy, czy też dyskusji z autorytetami architektury. To również okazja aby zapoznać się z produktami wyróżniającymi się innowacyjnością, jakością i designem, dającymi nowe możliwości kształtowania otaczającej nas przestrzeni. Forum Architektury przygotowane zostało przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP.
Pawilon 5/ Forum Inspiracje

DEBATA ARCHITEKTONICZNA: Idea-Finanse-Technologie

Materialna i niematerialna wartość inwestycji w przestrzeni publicznej jako zależność realizacji pomysłu architekta od możliwości ekonomicznych inwestora.

Z udziałem: • Architektów IARP
• Inwestorów obiektów użyteczności publicznej:
– Uniwersytet Adama Mickiewicza – kampus akademicki Poznan-Morasko.
– Odtworzenie zabytkowego, historycznego kompleksu dworca Wrocław Główny. Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie.
• Producentów materiałów i technologii budowlanych.

Organizator: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Pawilon 5/ Forum Inspiracje/ środa 12 marca: 11.00 – 13.00

STRADA DI ARCHITETTURA

Już po raz trzeci, w ramach Forum Architektury, obędzie się projekt specjalny Strada di Architettura, przygotowany przy współpracy z Izbą Architektów RP. W Alei Gwiazd Designu, wśród tysięcy propozycji znajda się te produkty, które producenci przygotowali ze szczególną myślą o architektach i projektantach. Na przestrzeni Strady podziwiać będzie można wybrane produkty, charakteryzujące się szczególną jakością wykonania i designem. Partnerzy projektu: Fakro; Glassolutions Saint-Gobain, Grupa Końskie, Hörmann, Pollmeier, Proteh, , Wiśniowski, Velux, Vox Wienerberger.

BLIŻEJ GWIAZD
RAINER MAHLAMÄKI – Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas targów będzie można spotkać się z gwiazdą światowej architektury. Tym razem swoją wizję kształtów architektonicznych otaczającej nas rzeczywistości przedstawi fiński architekt, zaproszony przez Izbę Architektów RP, Prezes Fińskiego Stowarzyszenia Architektów, przewodniczący Jury International Architecture Awards z 2OO9 – Rainer Mahlamäki. Znany z takich realizacji jak np. budynek Muzeum Lasu w fińskim rejonie Punkaharju, Biblioteka Miejska w Vaasa, ale przede wszystkim Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. W Poznaniu Rainer Mahlamäki wygłosi, drugiego dnia targów BUDMA. wykład pod tytułem „What internationality means in architecture?”

Pawilon 15/ Sala Ziemi/ środa 12 marca: 15.30 – 17.30

JAKUB SZCZĘSNY – Dom Kereta

Gościem BUDMY będzie również określający siebie mianem architekta działającego na skraju architektury, wzornictwa i sztuki, projektant Domu Kereta, jednego z najwęższych domów na świecie, Jakub Szczęsny. Od 2OO1 roku współtworzy Grupę Projektowa Centrala, zajmująca się krytycznymi projektami w przestrzeni publicznej. W ramach wykładu architekt opowie o instalacji znanej jako Dom Kereta, nazwanej od nazwiska pierwszego mieszkańca domu – Edgara Kereta, izraelskiego pisarza polskiego pochodzenia. Projekt ten zwraca uwagę na problem luk w przestrzeni miejskiej i sposoby ich wypełniania.

Pawilon 5/ Forum Inspiracje/ piątek 14 marca: 11.00 – 13.00

FORUM UZDRAWIANIE ARCHITEKTURY

W jaki sposób kreować przestrzeń i budynki tak, aby z czasem kształtowały one nas samych? „Jak pogodzić wymogi współczesnej technologii organizacji pracy czy ekonomi z wymaganiami humanitarnymi, przyjaznymi człowiekowi, warunkom pracy”? Tak sformułowane pytanie zostanie postawione uczestnikom konkursu „Uzdrawianie Architektury – open space w obiektach publicznych i usługowych”. Przed nimi zatem wymagający temat, który powinien być rozpatrywany w kontekście obiektów, takich jak np. galerie handlowe, banki czy biurowce, które często nie zapewniają zdrowych warunków do pracy ludzi i wpływających negatywnie na psychiczną sferę pracowników. Odbędzie się również debata, która ma na celu pobudzenie dyskusji na temat kondycji przestrzeni publicznej zurbanizowanych zespołów, takich jak osiedla, małe i duże miasta, z udziałem wybitnych specjalistów z dziedzin techniki i technologii służących realizacji współczesnej architektury i urbanistyki.

Współpraca: Wydawnictwo RAM, wydawca magazynu „Architektura & Biznes”

Pawilon 5/Forum Inspiracje/ czwartek 13 marca: 13.30 – 15.00

AQUA-SAN INSPIRACJE

Ekspozycja i specjalne prezentacje produktowe przygotowane z myślą o architektach wnętrz oraz handlu reprezentującego segment „łazienkowy”. Zupełnie nowy projekt MTP, powstał we współpracy z partnerami, a inspiracją do jego stworzenia stały się rozmowy z samymi architektami i projektantami. Pawilon 7A MTP zostanie zaaranżowany jako przestronna przestrzeń wystawowo-ekspozycyjna z kawiarnią i miejscem prezentacji produktów z zakresu ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, mebli łazienkowych i szerzej rozumianego wyposażenia. Wszystko w otoczeniu nowoczesnych rozwiązań designerskich.

Pawilon 7A

V FORUM BUDOWNICTWA ENERGOOSZCZĘDNEGO I PASYWNEGO

Rozwój budownictwa niskoenergetycznego jest ogromną szansą dla naszego kraju. Dla większych inwestorów (samorządów i firm) to możliwość budowy nowoczesnej, wygodnej i energooszczędnej infrastruktury lub głębokiej termomodernizacji już istniejącej. Dla firm budowlanych, to okazja do poszerzenia oferty o innowacyjne rozwiązania gwarantujące klientom komfort i wysoką jakość życia.

Dla osób indywidualnych, to spełnienie marzenia o mieszkaniu w nowoczesnym, wygodnym, zdrowym i oszczędnym domu. Dla samorządów, to szansa na rozwój gospodarczy zapewniający lokalne miejsca pracy. Dla całego kraju, to możliwość redukcji emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza oraz zapewnienia większego bezpieczeństwa energetycznego.

PIĘKNA STAL

Konferencja ,,Konstrukcje Stalowe Trwałe i Piękne” organizowana przy współpracy z Polską Izbą Konstrukcji Stalowych. Podczas konferencji poruszane zostaną m.in. tematy związane z potencjałem polskiej branży konstrukcji stalowych, technologią gięcia stal i jej wykorzystaniem w konstrukcjach stalowych, konstrukcjami stalowymi w budynkach wysokich, mostach i wiaduktach.

Pawilon 3A/ Forum Edukacja/ czwartek 13 marca: 11.00 – 14.00

DNI INŻYNIERA BUDOWNICTWA

Pierwsze dwa dni targów (11-12 marca) to spotkania i rozmowy dotyczące aktualnych zagadnień m.in. Kodyfikacja procesu inwestycyjno-budowlanego; Zmiany w prawie zamówień publicznych; Zmiana aktualnie obowiązującego prawa budowlanego; Wyroby budowlane po wejściu w życie przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE; Budownictwo na terenach zalewowych; Budynki dworców kolejowych, ich rola i funkcja w przeszłości i obecnie.
Współpraca: Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Pawilon 3/ Sala Zielona/ wtorek 11 marca: 12:30 – 14:30/ środa 12 marca: 11:00 – 13:30

STREFA TESTÓW

To tutaj każdy ze zwiedzających będzie miał okazję własnoręcznie przetestować urządzenia materiały budowlane i dowiedzieć się o najlepszym sposobie ich zastosowania pod okiem specjalistów. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się Strefa Testów w poprzedniej edycji targów, poskutkowało znacznym powiększeniem jej powierzchni, która w tym roku zaprezentuje ofertę zdecydowanie większej liczby wystawców (ponad 3 krotnie większa ekspozycja w stosunku do ubiegłej edycji targów BUDMA).

Partnerzy projektu: Den Braven, Enke, Glassolutions Saint-Gobain, Kemper System, Lange Łukaszuk, Pomp Serwis, Rheinzink, Selena, Sopro, Wienerberger

Pawilon 2

MISTRZOSTWA, POKAZY, TURNIEJE

Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy – pokazy sztuki dekarskiej

Na przestrzeni ponad 2OO mkw. zostanie zbudowana arena zmagań dekarskich.
Współpraca: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Pawilon 6

Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy – pokazy profesjonalnych rzemieślników – parkieciarzy

Technologia i produkty w parkieciarstwie – prezentacje
Współpraca: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy
Pawilon 2

Europejskie Zawody Glazurników dla Reprezentantów z Europy Środkowo-Wschodniej
Pokazy profesjonalnych rzemieślników – płytkarzy

Współpraca: Polskie Zrzeszenie Płytkarzy
Pawilon 2

Złota Kielnia – Ogólnopolski Turniej dla Uczniów Szkół Budowlanych,

etap praktyczny w zawodach: malarz, posadzkarz, murarz, instalator, stolarz
Pawilon 2 / Antresola/ środa 12 marca: 10.00 – 13.00

DZIEŃ DYSTRYBUTORA – 11 marca 2014 r.

Obecność handlowców z branży budowlanej definiuje nowoczesne targi na światowym poziomie, dlatego BUDMA zaprasza na targi osoby odpowiedzialne za wybór i zakup asortymentu budowlanego, właścicieli, szefów sieci i hurtowni budowlanych, dyrektorów ds. zakupów i kupców, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Założeniem Dnia Dystrybutora jest zapewnienie jak najbardziej komfortowych warunków prowadzenia rozmów biznesowych podczas targów.

Program Hosted Buyers, wprowadzony w sezonie 2O13/2O14 ma na celu sprowadzenie na targi przedstawicieli handlu budowlanego z całej Europy. W ramach Programu przyjadą na targi przedstawiciele sektora handlowego branży budowlanej m.in. z Białorusi, Belgii, Czech, Estonii, Francji, Gruzji, Holandii, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii.

Kilkanaście tysięcy osób reprezentujących sektor handlowy branży budowlanej z Polski, w tym kilkuset prezesów i dyrektorów ds. zakupów największych sieci oraz hurtowni budowlanych już potwierdziło wizytę na targach. Właśnie dla tych firm, pierwszego dnia BUDMY, tj.11 marca, przygotowana została specjalnie zaaranżowana Strefa Dystrybutora, gdzie goście będą mogli odpocząć czy tez umówić się na spotkanie biznesowe w kameralnej atmosferze.

Pawilon 6A / Antresola

DYSTRYBUTOR ROKU 2014!

Podczas pierwszego dnia targów wręczone zostaną także wyróżnienia w Rankingu Dystrybutor Roku 2O14. Przedsięwzięcie realizowane było przez kilka miesięcy przez firmę ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Targi BUDMA. Dystrybutor Roku to program wyłaniający najlepszych Dystrybutorów Materiałów Budowlanych. Badania, będące częścią składową Programu, wskazują handlowcom ich najmocniejsze strony, a klientom wybór najlepszej, w stosunku do potrzeb, oferty i sieci handlowej.

CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne

Istotnym elementem bloku targów BUDMA jest również jedyna w Polsce ekspozycja produktów i oferty firm zajmujących się tematyką infrastruktury sportowej. Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne, skierowane są głównie do przedstawicieli samorządów terytorialnych oraz inwestorów, którzy planują budowę czy też modernizacje obiektów sportowych od boisk piłkarskich, poprzez baseny, parki sportowe lub place zabaw.

Targi CBS to znakomita okazja, aby w jednym miejscu i czasie zapoznać się z najnowszymi trendami oraz technologiami obowiązującymi w zakresie budownictwa sportowego. Podczas targów będzie można porównać oferty kilkudziesięciu najbardziej liczących się w tym sektorze firm, a także nawiązać bezpośredni kontakt z ich przedstawicielami i rozwijać sportową mapę Polski.

KONFERENCJA „OD POMYSŁU DO SUKCESU – OBIEKTY REKREACJI WODNEJ, WELLNESS I SPA”

Celem konferencji jest przedstawienie współczesnych tendencji w projektowaniu i budowie nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów rekreacji wodnej, wellness i SPA. Zaprezentowane zostaną ciekawe rozwiązania i technologie podnoszące efektywność eksploatacji i atrakcyjność użytkową. Konferencja skierowana jest do inwestorów prywatnych i publicznych zainteresowanych rozbudowaniem lub modernizacją własnych obiektów o część ,,sportowo-rekreacyjną’’.

Pawilon 7/ środa 12 marca: 12.OO

W BLASKU PŁOMIENI

Gorąco, i to dosłownie, zapowiada się także spotkanie z branżą kominkową, która przedstawi swoją ofertę podczas bloku targów BUDMA. – Ideą prezentacji najnowszej oferty wystawców podczas targów sektora budowlanego jest zainteresowanie tematyką kominków, ich aspektom dekoracyjnym, ale także funkcjonalnym już na etapie projektowania czy też modernizacji domów, mieszkań bądź budynków komercyjnych – mówi Konrad Fleśman, Dyrektor Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI – To właśnie podczas targów BUDMA wystawcy będą mieli okazję zaprezentować swoją najnowszą ofertę architektom, inwestorom, wykonawcom czy też przedstawicielom handlu. Stąd też wynika decyzja o włączeniu targów KOMINKI do bloku wydarzeń budmowych, podjęta po konsultacjach z przedstawicielami producentów i dystrybutorów kominków – dodaje. Poznań już po raz trzeci będzie przykuwał uwagę i nęcił przyjemnym ciepłem i blaskiem płomieni. Warto przypomnieć, że jest to jedyne miejsce na targowej mapie Polski, w którym branża kominkowa może przedstawić swoją ofertę w pełnej okazałości, gdzie podziwiać będzie można kominki płonące żywym ogniem.
Pawilon 5A

PRZEJRZYSTY BIZNES – WIZJA SZKŁA

Coraz szersze spektrum możliwości wykorzystania surowca, który dzięki swojej nieprzeciętnej uniwersalności, daje wręcz nieograniczone możliwości zastosowania – tak pokrótce można scharakteryzować Targi Branży Szklarskiej GLASS.

W nowoczesnych wnętrzach szkło stanowi istotny element architektury i designu. Samoczyszczące się fasady, ograniczenie zużycia energii, ochrona przed włamaniem, czy po prostu zredukowanie hałasu to tylko kilka przykładów – dzisiejsze technologie produkcji i obróbki szkła pozwalają na wiele. O tym jak zostanie wykorzystane decyduje w obecnych czasach już tylko fantazja projektanta czy też architekta.

Pawilon 5

KOSMICZNE SZKŁO W ZIEMSKIM WYDANIU

Szkło, materiał niezwykle elastyczny, który dzięki swoim właściwościom daje wręcz nieograniczone możliwości zastosowania. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia…
Ekspozycję pokazującą możliwości jutra zaprezentuje na przeszło 100 metrowej ekspozycji, firma GLASSOLUTIONS Saint-Gobain. W bieżącym roku, Saint-Gobain zaintryguje i zachwyci odwiedzających futurystycznym charakterem swojej ekspozycji. Produktami budzącymi ciekawość, prezentując możliwości ziemskiego podboju kosmosu i kosmicznych technologii służących nam tu i teraz. Gościem specjalnym firmy GLASSOLUTIONS Saint-Gobain będzie architekt Paweł Podwojewski, autor głośnego projektu podwodnego hotelu UNDERWATER HOTEL – Glass Cube. Projekt ten będzie głównym tematem panelu na przestrzeni „Inspiracje”.

Pawilon 5, przestrzeń INSPIRACJE, czwartek 13 marca: 11:00.

A PRZED NAMI JESZCZE W TYM ROKU……

INSTALACJE, TCS – ZAINSTALUJ SIĘ W POZNANIU!

Na arenę wydarzeń targowych, po dwuletniej przerwie, wracają najważniejsze targi branży instalacyjnej – Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE. W dniach 8-11 kwietnia br. Poznań stanie się polską stolicą instalatorów oraz projektantów instalacji, których organizatorzy spodziewają się w liczbie zbliżonej do 30 tysięcy. Trudno się dziwić, bowiem zwiedzający będą mieli znakomitą okazję do kompleksowego zapoznania się z ofertą związaną z wykonywaniem wszelkiego typu prac instalacyjnych, bazujących na nowoczesnych technologiach, w jednym miejscu i czasie, jak również możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń przy okazji wielu wydarzeń dodatkowych. Na targowych gości czekać będą najnowsze propozycje produktowe technologiczne wystawców z Polski jaki zagranicy, a także bogaty program wydarzeń towarzyszących jak pokazy, konferencje czy debaty na najważniejsze tematy nurtujące branżę.

W tym roku, już po raz drugi, do grona wydarzeń dołączą również Targi Ciepła Systemowego TCS skierowane do branży ciepłowniczej, które doskonale uzupełnią i rozszerzą ofertę rozwiązań systemowych z zakresu zarządzania energią cieplną w budynkach i elementów składowych takich jak: kotły na paliwo stałe i gazowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne. Targom TCS towarzyszyć będzie konferencja organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, która podejmie tematykę nowoczesnych, efektywnych i ekologicznych technologii w ciepłownictwie systemowym.

INTERMASZ, INFRATEC – WSZYSTKO O BUDOWNICTWIE INFRASTRUKTURALNYM

Sektor budownictwa infrastrukturalnego zyskał nowe wydarzenie targowe, które w świetle nowego budżetu unijnego dla Polski, może stać się doskonałą platformą do komunikacji i pozyskania nowych, intratnych kontraktów. W dniach od 21 – 24 maja 2014 w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ oraz Międzynarodowych Targów Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC.

– Już dzisiaj wiemy, że tak szerokiej reprezentacji branży maszyn, urządzeń, sprzętu budowlanego i specjalistycznego nie było na polskich targach od lat. Ekspozycje kilkudziesięciu niekwestionowanych liderów rynku z całą pewnością spełnią oczekiwania nawet bardzo wymagających gości. Uzupełnieniem przestrzeni, na których znajdzie się ciężki sprzęt, będzie ekspozycja urządzeń i sprzętu „wspomagającego” mówi Dariusz Muślewski, Dyrektor Projektu. – Dodatkowo, połączenie dwóch wydarzeń, ściśle ze sobą korelujących, pozwoli również na zapoznanie się z kompleksową ofertą branży w jednym miejscu i czasie, co zdecydowanie ułatwi podejmowanie decyzji inwestycyjnych… Jak podkreślają organizatorzy, wystawcy mogą spodziewać się ponad 20 tysięcy profesjonalistów.

Kadra firm budowlanych, właściciele kopalni kruszyw, odkrywek, żwirowni, zarządcy wysypisk, czy przedstawiciele zakładów komunalnych dbających o utrzymanie dróg i terenów zieleni powinni zatem już dziś zakreślić w kalendarzach datę 21-24 maja b.r. To właśnie wtedy, na terenach MTP w Poznaniu, odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ 2014!

ZDOBĄDŹ NOWYCH PARTNERÓW BIZNESOWYCH!

Liczby mówią same za siebie…

– 2 100 000 tylu widzów zobaczy reklamę TV targów Budma
– 300 000 tylu czytelników zapozna się z informacją o Targach w prasie codziennej i branżowej
– 200 000 tylu profesjonalistów zaprosiliśmy na Targi
– 120 000 łączny nakład Budma News i Vademecum Zwiedzającego
– 50 000 tylu zwiedzających spodziewamy się na tegorocznych Targach
– 50 000 mkw. zajmie powierzchnia ekspozycyjna Targów
– 500 przedstawicieli mediów będzie obserwowało przebieg wydarzeń
– 22 produkty zostały wyróżnione Złotym Medalem MTP
– 4 dni będzie trwało prawdziwe święto branży budowlanej

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 26 marca, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły