Na rynku

Projekty domów, projekt domu

Każdy z nas, marzy, aby mieć te swoje przysłowiowe cztery kąty. Miejsce przepełnione miłością, szczęściem, spokojem i bezpieczeństwem. Swoje własne lokum, do którego będziemy z chęcią wracać po ciężkim dniu w pracy, w którym będziemy przyjmować rodzinę, która przyjechała w odwiedzinach, gości, znajomych. Która z Pań nie marzy o własnym ogródku, w którym będzie mogła zasadzić przepiękne kwiaty lub warzywa.

Budowa wymarzonego domu

Każdy z nas, marzy, aby mieć te swoje przysłowiowe cztery kąty. Miejsce przepełnione miłością, szczęściem, spokojem i bezpieczeństwem. Swoje własne lokum, do którego będziemy z chęcią wracać po ciężkim dniu w pracy, w którym będziemy przyjmować rodzinę, która przyjechała w odwiedzinach, gości, znajomych. Która z Pań nie marzy o własnym ogródku, w którym będzie mogła zasadzić przepiękne kwiaty lub warzywa.

A który z Panów nie marzy o własnym miejscu, gdzie będzie mógł majsterkować, lub uprawiać swoje hobby. Niestety budowa domu nie jest prostą sprawą. Na sukces i zakończenie tego ogromnego przedsięwziecią, ma wpływ wiele czynników i kroków, które trzeba wykonać po kolei, aby można było zgodnie z prawem zacząć budowę własnego domu.

Wybór projektu domu

Decydując się na budowę domu pierwsze, o czym myślimy to projekt domu. Każdy ma swoje wyobrażenia, jak w jego mniemaniu idealny dom ma wyglądać. Czy ma to być dom jednorodzinny wolnostojący a może jednorodzinny bliźniak? Dom parterowy, parterowy z poddaszem, z garażem, bez garażu, piętrowy, z podpiwniczeniem a może bez podpiwniczenia?

Czy ma on być wykonany w stylu tradycyjnym, nowoczesnym, dworkowym lub może górskim? A co z dachem? Czy zdecydujemy się na dach płaski, jednospadowy, dwuspadowy a może wielospadowy? Czy nasz dom będzie stał na wąskiej działce? A może będzie posiadał taras nad garażem, albo duży salon lub kotłownie? I to tylko niektóre z pytań, nad którymi trzeba się bardzo dobrze zastanowić i wybrać idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę zasobność finansową, którą możemy przeznaczyć na budowę domu, wielkość i kształt działki, lub ukształtowanie jej terenu.

Mogłoby się wydawać, że wybór idealnego projektu domu, jest niezwykle trudny i skomplikowany. Cóż, na pewno nie jest to prosta sprawa, ale przy pomocy odpowiednich fachowców, w tym przypadku architektów, wybór naszego wymarzonego projektu  domu może okazać się całkiem łatwiejszy niż się tego obawialiśmy. 

projekty-domow-jednorodzinnych

Gotowe projekty domu

W tym trudnym wyborze swojego idealnego domu warto zwrócić się do fachowym firm, które nam pomogą przejść krok po kroku przez wszystkie papierkowe sprawy oraz przede wszystkim pomogą wybrać, idealnie dopasowany do naszych potrzeb, gotowy projekt domu. Firma Wybieram Projekt- TWOJE PROJEKTY DOMÓW, oferuje profesjonalną pomoc przy wyborze idealnego projektu domu jednorodzinnego. Pośród tysięcy dostępnych gotowych projektów, każdy wybierze swój idealny.

Szczególnie pomoc ta jest wskazana w przypadku inwestorów, którzy spotykają na swojej drodze różne problemy, takie, chociażby jak: bardzo często spotykany, problem z działką, przebudowa małego i taniego domu. Aby zawęzić poszukiwania odpowiednich projektów, co na pewno ułatwi inwestorom ostateczny wybór, projekty domów jednorodzinnych tej firmy, zostały podzielone na kilka kategorii. Najważniejszą kategorią jest przeznaczenie domów jednorodzinnych, wyróżnia się tutaj: domy tanie i małe w budowie do 120m2, z dachem dwuspadowym i prostą bryłą budynku. Następnie, domy energooszczędne, które charakteryzują się ograniczoną ilością mostków termicznych oraz dobrymi parametrami izolacyjnymi.

Domy na wąską działkę, czyli domy na działkę powyżej 16m i domy na działki poniżej 16m. Domy z poddaszem do adaptacji, którymi są domy do budowy etapami. Aby jeszcze bardziej zawęzić szukanie projektu domu jednorodzinnego, powstały kolejne kategorie: główne wymagania, czyli powierzchnia użytkowa, projekt  domu z garażem lub bez garażu, domy z podpiwniczeniem lub bez niego. Oraz bardziej szczegółowe kryteria wyszukiwania, takie jak: duża kotłownia na paliwo stale, duży salon w domu, taras nad garażem, poddasze do adaptacji lub projekt domu z dodatkowym pokojem na parterze i wiele innych. 

Pozostałe projekty domów

Firma Wybieram projekt – TWOJE PROJEKTY DOMÓW (wybieramprojekt.pl), w swojej bardzo szerokiej ofercie gotowych projektów domów, oprócz domów jednorodzinnych posiada również projekty  domów letniskowych, czyli małych domków rekreacyjnych. Projekty domów dwurodzinnych, czyli projekt budynku z jak najlepszą organizacją wygodnego  wnętrza współdzielonego przez dwie rodziny. Projekt domów szeregowych, czyli domów zaliczanych  do kategorii budynków wielorodzinnych, oddzielonych od siebie ścianą ogniową. 

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 24 listopada, 2020

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    wtorek, 1 grudnia, 2020

    Pamiętam ten trud wyszukiwania projektów przed laty gdy zamierzałem budować pierwszy dom. Wreszcie skończyło się zleceniem dla architekta. Teraz wszystko trwa dużo krócej i można sobie wymarzyć i zrealizować praktycznie wszystko. Widać to na nowo powstających osiedlach domów jednorodzinnych. Nawet szeregowce są inne, a niektóre całkiem odlotowe.

Podobne artykuły