Na rynku

Spółka Bratex inwestuje w nowy segment wyrobów budowlanych

Systemy dachowe to podstawowy i najważniejszy produkt firmy, która realizuje misję od 28 lat. Nadszedł czas dywersyfikacji, by zaistnieć w nowym obszarze rozwiązań dla budownictwa przemysłowego.

W grudniu tego roku zostanie oddany do użytku ciąg produkcyjny w formacie linii składającej się z głównych komponentów, wykrawarki i zaginarki. Dostawcą jest włosko- fińska firma Prima Power.

W tym w pełni zautomatyzowanym rozwiązaniu przebieg procesu produkcyjnego rozpoczyna się w magazynie blach. Pobierane arkusze są automatycznie separowane i dostarczane do wykrawarki. Wykrawarka posiada rewolwerowy magazyn narzędzi, a ich zmiana trwa poniżej 2 sekund. Dostępne narzędzia, poza wykrawaniem otworów dowolnych kształtów, umożliwiają grawerowanie, wytłaczanie, perforowanie, rolkowe formowanie powierzchni oraz tłoczenie do wysokości 16 mm. Maksymalna grubość blachy obsługiwanej w wykrawarce to nawet 8 mm. Wykrawarka posiada gilotynę kątową dostosowującą długość formatki i detalu.

Odpowiednio przygotowany detal zostaje automatycznie transportowany przez bufor do obrotnicy. Następnie ramię robota kartezjańskiego przekłada detal na stół zaginarki. Maszyna w pełni automatycznie za pomocą na bieżąco samoustawiających się ostrzy zagina krawędzie, wpusty i wypusty detalu. Zaginarka posiada także funkcję gilotyny oferując produkcję wąskich profilów.

Technologia, w którą zainwestowała spółka Bratex umożliwia produkcję wszelkiego rodzaju paneli, w tym paneli elewacyjnych, paneli do wykończenia podbić dachowych, kasetonów elewacyjnych, obróbek blacharskich oraz profilów. Wszystko o nietuzinkowych kształtach, dostosowanych do potrzeb architektów i warunków inwestycji. Maksymalne rozmiary produkowanych paneli to 3,35 x 1,5 m o grubości do 3,2 mm i wysokości gięcia 204 mm.

System sterowany jest komputerowo przy wykorzystaniu dwóch modułów oprogramowania, jednego do optymalizacji przekroju, drugiego do programowania zaginarki.

W firmie Bratex Dachy pod koniec 2018 roku utworzony został nowy dział Biuro Projektowe, w którym konstruktorzy przy pomocy oprogramowania CAD firmy SolidWorks tworzą nowe projekty, szyte na miarę inwestycji i wizji architektów.


Data publikacji: 28 grudnia, 2019

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. futurysta
    niedziela, 29 grudnia, 2019

    Inwestowanie w nowoczesny park maszynowy jest gwarancją rozwoju firmy i zapewnia jej utrzymanie się w czołówce producentów na rynku budowlanym. Sterowane komputerowo maszyny zapewniają precyzyjną dokładność wyrobów a także pozwalają na wydajniejszą ich produkcję.

  2. lisek
    poniedziałek, 30 grudnia, 2019

    Świat ciągle się rozwija i dotyczy to także budownictwa,jeśli jakaś firma chce z powodzeniem istnieć na rynku i odnosić sukcesy musi się ciągle rozwijać technologicznie.Technologia w którą inwestuje firma Bratex jeśli chodzi o produkcję wszelkiego rodzaju paneli w tym także elewacyjnych ma przyszłość i warto w tym kierunku rozwijać firmę.

Podobne artykuły