Na rynku

Spotkanie inauguracyjne Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych (EDG)

Na tegorocznych targach Budma odbyło się spotkanie inauguracyjne Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych (EDG), podczas którego zaczęto zbierać deklaracje członkowskie.

Ponadto były omawiane kwestie logotypu, wizerunku i domeny strony internetowej, a także zaprezentowano partnerów medialnych, do których należy m. in. czasopismo Fachowy Dekarz i Cieśla. Odczytano pismo Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, wspierających działalność Stowarzyszenia, tym bardziej, że spotkanie inauguracyjne odbyło się właśnie podczas targów Budma.

Spotkanie inauguracyjne Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych
Spotkanie inauguracyjne Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych

Spotkanie założycielskie

Przy okazji warto podkreślić, że wcześniej wystartowała grupa robocza oraz odbyło się spotkanie założycielskie zakończone podpisaniem dokumentów, które zostały złożone do sądu celem rejestracji. Powołano Zarząd i Komisję Rewizyjną, Skarbnika i Prokurenta. Władze te pełnią rolę o charakterze technicznym, bowiem pod koniec roku planowane jest spotkanie wszystkich członków, gdzie Zarząd zostanie wybrany w drodze wyborów.

Oprócz tego planuje się nawiązanie współpracy z instytucjami państwowymi. Ważne jest więc posiadanie osobowości prawnej, tak aby mogły być prowadzone rozmowy właśnie z innymi podmiotami. Chodzi również o możliwość przystąpienia do rozmów ze Stowarzyszeniem EFV działającym na szczeblu europejskim, skupiającym europejskie stowarzyszenia budowniczych domów drewnianych. Więcej o stowarzyszeniu na stronie www.e-f-v.eu

Warto przypomnieć, że Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Drewniane (EDG) ma na celu poprawę świadomości w zakresie budownictwa drewnianego. Oprócz tego ważne jest weryfikowanie wykonawców i ujednolicenie wymagań technicznych oraz ich wdrożenie do polskich norm i przepisów prawa. Kluczowe miejsce zajmuje również zapewnienie warunków rozwoju dla tej branży. Działalności Stowarzyszenia towarzyszy propagowanie zalet drewnianego budownictwa prefabrykowanego w porównaniu z tradycyjnymi technologiami wznoszenia budynków.

Kontakt: Marek Beśka
Tel. 603 692 517 

www.sedg.pl 

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 29 kwietnia, 2017

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły