Na rynku

Termin targów BUDMA 2016

Termin przyszłorocznego spotkania branży budowlanej w Poznaniu został ustalony – kolejna, jubileuszowa odsłona Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, odbędzie się od 2 do 5 lutego 2016 roku, pod hasłem INSPIRACJE WIEDZA BIZNES.

Skąd decyzja, by po dwóch wiosennych edycjach BUDMA odbyła się w terminie wcześniejszym?

Przeprowadziliśmy wiele rozmów oraz szczegółowe badania wśród gości, którzy odwiedzili targi nie tylko w tym roku, ale także poprzednich  latach – wyjaśnia Dariusz Muślewski, dyrektor targów BUDMA – Z tych rozmów i analizy zebranych informacji wynika, że bardziej dogodnym terminem targów jest data wcześniejsza (szczególnie dla firm wykonawczych i fachowców). Aż 69% klientów, którzy odwiedzali targi we wcześniejszych latach, a nie pojawili się w 2014 i 2015, wskazało luty jako idealny termin na to, aby znaleźli czas na spotkania z producentami. Baczna obserwacja rynku, rozmowy z wystawcami i partnerami targów oraz wymienionymi wcześniej zwiedzającymi, przyniosły efekt w postaci BUDMY właśnie w lutym.

Wcześniejsze rozpoczęcie jednych z najważniejszych targów w Polsce, skierowanych do branży budowlanej, z całą pewnością pozwoli na zapoznanie się z ofertą producentów i dystrybutorów jeszcze w okresie poprzedzającym rozpoczęcie prac remontowych i budowlanych.  Jak co roku można także liczyć na prezentację szerokiej gamy nowości rynkowych.  

Zdecydowana większość wystawców z pewnością przygotuje nową ofertę produktową, a lutowa odsłona BUDMY pozwoli zapoznać się z najnowszymi propozycjami i rozwiązaniami, które niejako „z marszu: będzie można zastosować przy planowanych inwestycjach czy remontach – podkreśla Dariusz Muślewski. Dla wielu producentów impreza będzie okazją do pierwszych ocen klientów, często zanim jeszcze produkt trafi do masowej sprzedaży. Kontynuowany będziemy też Klub Premier BUDMA, a więc prezentacje produktów, które zostaną wprowadzone na rynek podczas lub krótko po targach BUDMA. Odwiedzający targi będą mieć zatem okazję do zakupu i zastosowania nowych rozwiązań i technologii zdecydowanie szybciej niż konkurencja.

BUDMA 2016 będzie także miejscem wymiany doświadczeń, pozyskania specjalistycznej wiedzy, a przede wszystkim spotkań, podtrzymywania doskonałych relacji z klientami i pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych. Doskonałą okazją do tych ostatnich będzie uczestnictwo między innymi w programie HOSTED BUYERS, dzięki któremu w Poznaniu kolejny raz pojawią się przedstawiciele największych grup zakupowych z całego świata. Przygotowywanych jest także szereg projektów, co pozwoli zaprezentować swoje propozycje produktowe i ofertę ścisłej grupie zwiedzających. Warto również zwrócić uwagę na „odświeżoną” w przyszłym roku formułę projektu Strada di Architettura.

Idea tego projektu pozostaje niezmienna. Strada di Architettura to prezentacja w szczególny sposób produktów i rozwiązań, które mają zainspirować głównie architektów i projektantów swoim unikatowym designem, ale też funkcjonalnością i jakością  – mówi Violetta Pastwa, koordynator projektu –  Zmieni się natomiast sposób w jaki będziemy prezentować te produkty szerokiemu gronu zwiedzających targi BUDMA.

Ponadto planowane jest także poszerzenie oferty Strefy Testów, dzięki której w łatwy sposób będzie można zaprezentować najważniejsze cechy produktu i najlepsze sposoby jego stosowania. Oczywiście nie zabraknie takich atrakcji jak spotkania z gwiazdą światowej architektury, możliwość udziału w wielu konferencjach, debatach i seminariach z udziałem autorytetów branży budowlanej, czy też okazji do podziwiania najlepszych specjalistów w naszym kraju (i nie tylko) podczas pokazów, turniejów i mistrzostw. Warto zatem już dzisiaj zapisać termin 2-5 lutego 2016 w kalendarzu obowiązkowych wydarzeń, na których po prostu trzeba być.

W tym samym czasie, w Poznaniu, będzie okazja podziwiać najnowsze propozycje branży kominkowej – jak co dwa lata jeden z pawilonów wystawienniczych MTP zapłonie żywym ogniem, prezentując w niecodzienny i efektowny sposób pełnię możliwości branży podczas Targów Branży Kominkowej – KOMINKI.  Szczegółowe informacje na temat przyszłorocznej edycji targów BUDMA, a także możliwości udziału, zarówno w samych targach jak i wydarzeniach towarzyszących, można uzyskać u organizatorów targów: www.budma.pl.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 25 maja, 2015

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły