Na rynku

W 2016 będzie dla nas więcej ofert pracy we Francji

Mimo spowolnienia francuski rynek pracy cały czas ma sporo do zaoferowania polskim specjalistom branży budowlanej, a ich stawki trzymają się na wysokim poziomie. Polska agencja pracy Work Express, od 2005 roku deleguje nad Sekwanę polskich budowlańców i w tym roku planuje otwarcie kilku nowych projektów, przy których zatrudnienie znajdą głównie cieśle szalunkowi, zbrojarze i operatorzy maszyn budowlanych, ale też spawacze wszystkich specjalności. Ich zarobki będą wynosiły co najmniej  1500 euro netto miesięcznie plus dodatki za znajomość języka i przyjazd własnym samochodem.

Pan Andrzej z Bierunia już wielokrotnie wyjeżdżał do pracy, którą zaoferowała mu polska agencja. Z wyjazdów jest bardzo zadowolony i z entuzjazmem o nich opowiada. Po raz pierwszy do Francji wyjechał w 2007 roku. Z pobytu we Francji najlepiej wspomina opiekę koordynatora: „Cały czas byliśmy w kontakcie z dwujęzycznym koordynatorem z Work Expressu. Wcześniej pracowałem dla pewnej firmy z Wrocławia. Wtedy również byliśmy pod opieką koordynatora, ale właściwie nie mieliśmy z nim styczności – mieszkał ponad 100 km od nas, a na telefony odpowiadał, kiedy chciał. Tymczasem taka pomoc jest niezbędna, bo Francuzi generalnie słabo znają języki obce. Nasz opiekun pomógł nam załatwić wszystkie ważne sprawy. Nawet wtedy, gdy zepsuło nam się auto, mogliśmy liczyć na jego wsparcie. Sam bym sobie nie poradził, bo nie znam francuskiego”.

^6DAED932D3CB390E0CC34164F4587B861DFC09D2C51B9D5C64^pimgpsh_fullsize_distrWe Francji pan Andrzej pracował przy dwóch projektach: budowie komendy żandarmerii w Lesparre oraz centrum handlowego z multipleksem w Bordeaux. „Zajmowałem się głównie szalunkami (SATECO) i zbrojeniami, ale naszym zadaniem w obu obiektach były też roboty zamykające m.in. stawianie ścian działowych.”

W obawie przed formalnościami i tęsknotą za rodziną wiele osób powstrzymuje się przed wyjazdem do pracy za granicę. Tymczasem, powierzając swoje zatrudnienie agencji pracy, pracownik nie musi martwić się ani o zakwaterowanie, ani o czas pracy, ani o wynagrodzenie. Agencja gwarantuje, że pracownicy będą pracowali i mieszkali w dobrych warunkach i nie zostaną pozostawieni bez pomocy w obcym kraju. „Wiadomo, że do pracy za granicą nie jedzie się ani wypocząć, ani zwiedzać, ani tym bardziej rozwijać swojego życia towarzyskiego. W tygodniu cały czas zajmowała mi praca, w weekendy wychodziłem pochodzić po sklepach albo na ryby (za tę przyjemność trzeba było wnieść drobną opłatę, ale było warto).

Badania wizerunku fachowców z Polski przeprowadzone wśród pracodawców branży budowlanej potwierdzają, że „nasi” są cenieni w całej Europie przede wszystkim za bardzo wysoki poziom kwalifikacji, efektywność i jakość pracy. Dzięki swojej renomie otrzymują z marszu kolejne zlecenia, zwłaszcza, że dali się też poznać jako lojalni pracownicy, a to z kolei, dla każdego pracodawcy, oznacza pewność co do ciągłości projektu. Dla wielu pracowników z Polski z kolei oznacza to życiową szansę na stabilizację materialną i zdobycie doświadczenia zawodowego.

we_logo_gratka_pl_200px_59253

więcej informacji:

http://workexpress.pl/praca-we-francji

tel.: +48 32 665 840 818

 

 

4.8/5 - (6 votes)

Data publikacji: 16 marca, 2016

Autor:

4.8/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły