Na rynku

Wienerberger zamierza nabyć znaczną część działalności Grupy Terreal

Wiedeń, 20 grudnia 2022 r. Wienerberger AG, wiodący międzynarodowy dostawca materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych, ogłasza, że podpisał dziś umowę przejęcia firm Terreal zlokalizowanych we Francji, Włoszech, Hiszpanii i USA oraz działalności Creaton w Niemczech i rozpoczęła wyłączne negocjacje w tym zakresie. Firmy Terreal zlokalizowane w Austrii, Polsce i na Węgrzech nie będą częścią transakcji.

Wienerberger zamierza nabyć znaczną część działalności Grupy Terreal

Oczekuje się, że firmy Terreal, które zostaną przejęte przez Wienerberger, wygenerują przychody w wysokości 740 milionów euro i stawkę EBITDA w wysokości około 100 milionów euro w 2022 roku. Wienerberger spodziewa się zwiększyć taką EBITDA poprzez wdrożenie doskonałości operacyjnej, synergii kosztowej i sprzedaży krzyżowej do 150 milionów euro w ciągu trzech lat po zamknięciu. Wartość przedsiębiorstwa odpowiednich firm Terreal wynosi 600 milionów euro z zastrzeżeniem zwyczajowych korekt przy zamknięciu i potencjalnych wymogów antymonopolowych.

Terreal jest odnoszącym sukcesy europejskim dostawcą innowacyjnych rozwiązań dachowych i solarnych z siedzibą grupy w Suresnes we Francji. W firmach, które mają zostać przejęte, Terreal prowadzi obecnie 29 zakładów produkcyjnych w 6 krajach i zatrudnia ~3000 osób.

Zamierzone przejęcie stanowi znaczący krok w strategii wzrostu opartej na wartościach Wienerbergera. Oczekuje się, że zamknięcie nastąpi pod koniec 2023 r. / początek 2024 r., z zastrzeżeniem zezwolenia na kontrolę połączenia i spełnienia innych standardowych warunków zamknięcia rynku. Transakcja będzie finansowana z istniejącej gotówki Wienerberger, nowych instrumentów dłużnych i akcji skarbowych Wienerberger AG.

Grupa Wienerberger

Grupa Wienerberger jest wiodącym międzynarodowym dostawcą inteligentnych rozwiązań dla całej przegród zewnętrznych budynku i infrastruktury. Wienerberger jest największym na świecie producentem cegieł (Porotherm, Terca) i liderem na rynku dachówek glinianych (Koramic, Tondach) w Europie oraz kostki brukowej (Semmelrock) w Europie Wschodniej. W systemach rurowych (rury ceramiczne Steinzeug-Keramo i rury z tworzyw sztucznych Pipelife) firma jest jednym z wiodących dostawców w Europie. Przejmując Meridian Brick, Wienerberger jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję wiodącego dostawcy produktów elewacyjnych w Ameryce Północnej. Z łączną liczbą 216 zakładów produkcyjnych, Grupa Wienerberger wygenerowała przychody w wysokości 4,0 miliarda euro i EBITDA LFL w wysokości 671 milionów euro w 2021 roku.

20-grudzień-2022 /

Ujawnienie informacji poufnych zgodnie z art. 17 MAR rozporządzenia (UE) nr 596/2014, przekazanych przez EQS News – usługę EQS Group AG.

Emitent ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszego ogłoszenia.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 5 lutego, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły