Na rynku

Zakończono modernizację zakładu produkcyjnego Röben

Innowacyjność, nowoczesność i wysoka wydajność to hasła związane nie tylko z niedawno przeprowadzoną modernizacją dachówczarni, czyli Zakładu Produkcyjnego nr 2, ale także z całą działalnością zakładów firmy Röben. Te obchodzą w tym roku jubileusz 25-lecia funkcjonowania w Polsce.

Pierwszy zakład produkcyjny marki Röben został otwarty 25 lat temu w Środzie Śląskiej. Początkowo produkowano w nim zaledwie cztery kolory cegieł klinkierowych. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło! Na przestrzeni lat obok klinkierni powstały dwie dachówczarnie, a oferta produktowa była stale rozszerzana wraz ze wzrostem zainteresowania klientów ceramiką budowlaną. Sama firma stała się też jednym z wiodących producentów w branży. Ogromne doświadczenie pozwoliło na stworzenie wyjątkowych produktów, które łączą w sobie najlepsze parametry techniczne, trwałość, estetykę, a przede wszystkim są ekologiczne. Obecnie w ofercie można znaleźć ponad 1500 produktów. Wśród nich są m.in. cegły i płytki klinkierowe, dachówki ceramiczne i klinkierowe cegły brukowe.

Dom jednorodzinny z dachówką MONZAplus.
Dom jednorodzinny z dachówką MONZAplus.
FARO grau-bunt LDF-Bergamo.
FARO grau-bunt LDF-Bergamo.

– W tym roku świętujemy wyjątkowy jubileusz 25-lecia działalności firmy w Polsce. To bardzo ważny czas dla naszej firmy, który jest nie tylko okazją do wspomnień, podziękowań, ale także do wprowadzenia dużych zmian i kolejnych ulepszeń. Niezmiernie cieszą nas słowa uznania, które stale docierają do nas od inwestorów i wykonawców, zadowolonych z naszych produktów. Motywuje nas to do dalszego rozwoju, wdrażania innowacji oraz umacniania pozycji firmy na rynku. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na modernizację dachówczarni – Zakładu Produkcyjnego nr 2, dzięki której stał się on obecnie jednym z najbardziej nowatorskich i nowoczesnych zakładów w naszym kraju. Dziękujemy naszym Klientom za zaufanie – podsumowuje Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu Röben Polska.

Od lewej: dachówka BERGAMO antracytowa angobowana, dachówka Bornholm miedziana pojedyncza, dachówka MONZAplus M+ kasztanowa, dachówka Piemont grafitowy angobowany pojedyncza.
Od lewej: dachówka BERGAMO antracytowa angobowana, dachówka Bornholm miedziana pojedyncza, dachówka MONZAplus M+ kasztanowa, dachówka Piemont grafitowy angobowany pojedyncza.

Zmiany, które robią wielką różnicę

Dotychczasowa linia produkcyjna została zmodernizowana i wyposażona w najnowocześniejsze na świecie maszyny i urządzenia. Drobnym modyfikacjom została poddana również „Formownia”. Aktualnie w Zakładzie Produkcyjnym nr 2 znajdują się prasy ślimakowe dwuwałowe, sprzężone z szeregiem przenośników taśmowych, z dwoma prasami stemplowymi najnowszej generacji. Modernizacja objęła też transport półfabrykatów mokrych i suchych oraz sekcję kabin malujących.
Wszystkie przeprowadzone prace stanowią ogromny krok w kierunku unowocześnienia oraz usprawnienia procesu produkcji w firmie Röben. Dzięki wprowadzonym zmianom dachówczarnia wykorzystuje obecnie najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne do produkcji ceramiki budowlanej. Co więcej, zakłady wytwarzają obecnie dachówki o jeszcze lepszej jakości, a cała linia produkcyjna jest bardziej wydajna.

Dom z dachówką Piemont brązowy angobowany.
Dom z dachówką Piemont brązowy angobowany.
Dom z dachówką MONZAplus.
Dom z dachówką MONZAplus.

Transformacja dotyczy również usprawnienia i uproszczenia pracy operatorów urządzeń, dzięki wprowadzeniu najnowocześniejszego oprogramowania z zakresu automatyki. Jednym z ważniejszych aspektów modernizacji jest znaczne zwiększenie energooszczędności na nowo zainstalowanych urządzeniach bez utraty wydajności zakładu. To kolejny krok, który pokazuje jak ważna dla firmy Röben jest troska o ekologię. Produkcja materiałów odbywa się przy wykorzystaniu rozwiązań, które minimalizują wpływ na środowisko naturalne.

Dom z dachówką Bornholm.
Dom z dachówką Bornholm.

Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
55-300 Środa Śląska, ul. Ceramiczna 2
tel: +48 71 39 78 109
www.roben.pl

4.9/5 - (7 głosów)

Data publikacji: 31 stycznia, 2020

Autor:

4.9/5 - (7 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły