Stalowe rynny nie pękają i nie płowieją

 

System rynnowy to jeden z istotnych elementów połaci dachowej, którego zadaniem jest skierowanie strumienia wody spływającej z powierzchni dachu w kierunku systemu odwodnienia parceli.

Stal jest najważniejszym na świecie materiałem konstrukcyjnym, znajduje zastosowanie we wszystkich obszarach budownictwa.

System rynnowy wyprodukowany z blachy stalowej charakteryzuje się wieloma zaletami, jakimi nie mogą poszczycić się inne, stworzone z alternatywnych rodzajów materiałów.

Istnieją na rynku rynny – np. typu ciągłego, formowane na miejscu budowy – do produkcji których czasami wykorzystuje się materiał nieprzeznaczony do tego rodzaju produktu, np. blacha jednostronnie lakierowana, zbyt cienka o niewłaściwym gatunku stali.

Można także usłyszeć o dwóch rodzajach rynien: systemie skandynawskim oraz niemieckim.

Główna różnica polega kształcie rynny: rynna typu skandynawskiego jest płytsza, a rynna typu niemieckiego jest głębsza. W praktycznym podejściu nie ma to najmniejszego znaczenia, bowiem skuteczność odprowadzania wody z rynny determinuje ilość odpływów (dobierana do wielkości połaci) oraz średnica otworów przelotowych.

System rynnowy STRUGA dostępny jest w kilku kombinacjach rozmiarowych: 125/90, 125/100, 150/100, 150/90.

Niepodważalne zalety:

– Wytrzymałość – zastosowana stal o zakresie grubości od 0,6 do 5 mm w zależności od elementu jest nośnikiem najwyższej wytrzymałości systemu.
– Mocne haki doczołowe – kompaktowe haki doczołowe są produkowane z blachy o grubości 1,25 mm i specjalnym profilu, zawierającym kilka rodzajów usztywnień.
– Funkcjonalność – elementy składowe, jak system wzmocnienia rynien SWR, dopełniają funkcjonalność użytkową i wytrzymałościową produktu.
– Lakier – obustronne powlekanie lakierem organicznym o wysokiej odporności na promieniowanie UV oraz rysy sprzyja zachowaniu estetyki przez długie lata eksploatacji. Wszystkie elementy systemu (z wyjątkiem haka do krokwi) są produkowane z lakierowanej hutniczo blachy SSAB – nie są lakierowane proszkowo.
– Znikoma rozszerzalność temperaturowa – potrzeba zachowania minimalnej dylatacji, tylko pomiędzy rynnami, ułatwia instalację elementów. Brak ryzyka wyginania się lub deformowania elementów pod wpływem wysokiej temperatury.
– Gwarancja – system STRUGA jako nieliczny oferuje funkcjonalną gwarancję 30 lat i gwarancję zachowania koloru 15 lat.

Elementy składowe systemu rynnowego STRUGA:

– rynna 2/3/4 mb,
– hak do deski czołowej zwykły lub MAX,
– hak do krokwi L = 210/270/330 mm,
– narożnik zewn. /wewn. 90° lub dowolny kąt,
– łącznik rynny zwykły lub o podwójnej szerokości,
– dekiel rynny,
– usztywniacz rynny,
– wzmocnienie rynny,
– sztucer z wyjściem na rurę 90 lub 100 mm,
– rura spustowa 1/3/4 mb,
– kolano rury,
– uchwyt rury spustowej do przykręcania,
– uchwyt rury spustowej do użycia z bolcem,
– trójnik rury,
– łapacz deszczówki z czyszczakiem rury,
– wylewka.

System rynnowy STRUGA jest idealną odpowiedzią na odprowadzenie wody z połaci dachowej zapewniając prosty montaż, bardzo wysoką jakość produktu oraz długą gwarancję.

Data utworzenia: 14.12.2015


Komentarze

  • Witek napisał(a):

    Po kilkunastu latach mieszkania we własnym domu znam już bolączki związane z orynnowaniem. Zamierzam dokonać wymiany na nowe i rynny stalowe typu Struga są ciekawą propozycją. Długi okres gwarancyjny na same rynny i ich kolor dodatkowo zachęcają do ich wyboru. Wytrzymałość, znikoma rozszerzalność, lakierowanie hutniczo to ważne argumenty za ich wyborem.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły