Rynny metalowe

Trendy w budownictwie w roku 2016

Skupienie uwagi na prostych formach geometrycznych, jasne i stonowane kolory przełamywane mocnym akcentem, niska a zarazem przestronna zabudowa oraz innowacyjne detale, to bezsprzecznie cztery kierunki, które będą miały znaczący wpływ na konstrukcje powstające w roku 2016. Co zdominuje branżę budowlaną w rozpoczynającym się roku?

Proste i wyraziste formy

W roku 2016 budownictwo będzie postępować w myśl zasady, im prościej tym lepiej. Projekty nadal będzie cechowała skandynawska prostota z jej nienagannym stylem. Geometryczne, bazujące na bryle kwadratu i prostokąta konstrukcje domów już od dłuższego czasu skutecznie wypierają budynki zaprojektowane na wzór litery L lub T. Zwieńczeniem takich projektów będą w większości dachy płaskie, znacznie rzadziej natomiast stosowane będą dachy spadziste. Dominować będą proste i wyraziste formy, będące przejawem indywidualizmu inwestora.

Trendy_2016 (6) Trendy_2016 (2)

Niska i przestronna zabudowa

Wśród projektów przeważać będzie niska, parterowa zabudowa z użytkowym poddaszem. I choć takie domy z pozoru mogą być postrzegane za niewielkie, zmianą będzie inwestycja w ich przestronność. Na dużych metrażach obowiązkowo znajdować się będą kuchnie, salony i pracownie. Sypialnie, z zasady umiejscawiane na poddaszach, zajmą całą ich powierzchnię i będą przestrzenią nie tylko dla snu, ale również dla popołudniowego relaksu. Taką zabudowę cechował będzie minimalizm, a duże okna, masywne drzwi oraz industrializm będą wiodącymi elementami wykończenia.

Wykończenie pełne innowacji

W dobie projektów opartych na formie kwadratu i prostokąta również formy wykończenia budynków bazować będą na tych kształtach. Kwadratowe, szklane balkony czy kontrastowe drewniane bądź betonowe wypusty będą ozdobnym elementem wykończenia domów i budynków. Duże okna pozbawione szprosów i ram optycznie powiększą budynki i nadadzą im lekkości.

Duże znaczenie będą miały formy niewidoczne, do których należeć będą m.in. rynny. Ukryty w elewacji, system Galeco BEZOKAPOWY, to innowacyjne rozwiązanie dostosowane do nowoczesnych potrzeb architektury, przeznaczony do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Konstrukcja taka pozwala uzyskać prostą formę inspirowaną stylem skandynawskim.

Kolorystyka

Jasne i stonowane barwy, które dotychczas grały pierwsze skrzypce w kolorystyce wykończenia, zostaną wzbogacone przez mocne akcenty. Na elewacjach pojawią się na przykład czerwone lub ciemnobrązowe, betonowe wstawki, a szare i czarne dachy będą dopełnieniem takich kompozycji. Wizualnie całość utworzy niepowtarzalny projekt, który finalnie zmieni się w funkcjonalny i użyteczny budynek.

Trendy w budownictwie w roku 2016 Trendy w budownictwie w roku 2016 Trendy w budownictwie w roku 2016 Trendy w budownictwie w roku 2016

5/5 - (15 votes)

Data publikacji: 7 stycznia, 2016

Autor:

5/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły