Czy zadaszenia tarasowe to idealne rozwiązanie na upalne dni?

Taras z zadaszeniem to perfekcyjny pomysł dla ludzi lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu
Taras z zadaszeniem to perfekcyjny pomysł dla ludzi lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu 

Taras z zadaszeniem to perfekcyjny pomysł dla ludzi lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu bez konieczności narażania się na negatywne skutki promieniowania słonecznego. Jakie tarasy można znaleźć na polskim rynku i gdzie ich szukać?

Jakie korzyści płyną z posiadania zadaszenia tarasowego?

Takie rozwiązanie pozwala nam cieszyć się świeżym powietrzem bez potrzeby martwienia się pogodą. Zadaszenie zapewnia nam ochronę przed nadmiernym światłem oraz deszczem. Dzięki niemu nie jesteśmy wystawieni na promieniowanie ultrafioletowe, które jest szkodliwe dla organizmu ludzkiego.  Dach może chronić również od wiatru, jeżeli zdecydujemy się na tzw. ogród zimowy. Przy tym rozwiązaniu możemy również korzystać z tarasu przez cały rok, nawet w śnieżne zimy.

Dzięki zadaszeniu sprzątanie tarasu z opadających liści oraz gałęzi przestaje być konieczne. Dodatkowo możemy zamontować pod tarasem oświetlenie i zyskujemy nieograniczone możliwości wystroju bez martwienia się o szkody, które mogłyby wywołać warunki pogodowe.

Rodzaje zadaszenia tarasu

Na polskim rynku wyróżniamy dwa główne rodzaje zadaszeń tarasu. Są nimi zadaszenia składające się tylko z dachu i podpór oraz tak zwane ogrody zimowe. Te drugie są całkowicie odgrodzone od świata zewnętrznego ścianami i dachem. Istnieje również możliwość dokupienia ścianek, które w części będą pełniły takie same funkcje jak ogrody zimowe. W zależności od naszych potrzeb, funduszy i wizji, jaką mamy na nasz dom, możemy wybrać między tymi dwoma wariantami, bądź wybrać oba. Najlepiej sprawdzić jest sklep gdzie dostaniemy oba rodzaje zadaszeń tarasu, tu przykład Palram.pl bądź na aukcjach Allegro. Wszystkie zadaszenia różnią się od siebie wielkością. Możemy znaleźć małe, przytulne wiaty, pod którymi zmieścimy tylko drobny stolik i krzesło, oraz większe modele zajmujące sporą powierzchnię.

aluminiowe zadaszenie tarasu sierra palram
Zadaszenie tarasu oraz ogród zimowy firmy Palram, fot. Ogrodosfera.pl

Z jakich tworzyw są wykonane zadaszenia i które wybrać?

Trzy główne materiały wykorzystywane do produkcji wiat to poliwęglan, akryl i aluminium. Poliwęglan gładki lub komórkowy to najbardziej nowoczesne rozwiązanie. Zadaszenia tarasów z użyciem tego materiału charakteryzują się dużą przepuszczalnością światła słonecznego i wytrzymałością. Są bardzo trudne do uszkodzenia – nawet przy ciężkich warunkach atmosferycznych takich jak grad, burze czy obciążenie śniegiem w zimie.

Akryl, który świetnie imituje szkło, wykorzystywany jest do produkcji zarówno dachów, jak i ścianek. Jego zaletami jest całkowita przejrzystość oraz łatwość w czyszczeniu.

Zaletą zadaszeń aluminiowych jest fakt, że nie ulegają korozji. Są ponadto bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Gdzie najlepiej szukać odpowiedniego zadaszenia tarasowego?

Oferty internetowe są bardzo liczne i zapewniają najlepszy ogląd na wszelkie rodzaje zadaszeń. W większości wypadków to właśnie w internecie znaleziemy najszerszy wybór, jeżeli chodzi o wielkość, kolor i rodzaj materiałów, z których została wykonana konstrukcja. Można również dokonać zamówienia na wymiar, dzięki któremu w pełni będzie można dopasować zadaszenie do wielkości naszego domu. Sklepy internetowe wysyłają zamówienia na terenie całej Polski, przez co możemy zapewnić sobie wymarzoną wiatę bez potrzeby wychodzenia z domu.

Zyskujemy możliwość porównywania cen oraz modeli bez przeszkód i na spokojnie możemy wybrać jak najlepszą dla nas opcję. Sklepy online oferują również wynajem montażystów, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do składania i montowania zadaszenia samodzielnie.

Data utworzenia: 03.07.2020


Komentarze

  • Jacek napisał(a):

    Zadaszony taras jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi lubiących otwartą przestrzeń i świeże powietrze dotyczy ,to jedynie wiejskich terenów.Warto zainwestować w taki zadaszony taras najlepiej z aluminium jednak i te z wykorzystaniem akrylu są świetnym rozwiązaniem.

  • Darek napisał(a):

    Taras to doskonałe miejsce odpoczynku w upalne dni. Zdecydowanie odrobina cienia jest potrzebna. Dobrze jest gdy pojawia się lekki przewiew. Wersja zabudowana po bokach odpada chyba że są to ażurowe konstrukcje np. z kwiatami lub pnączem. Ja mam zadaszenie drewniane pokryte gontem bitumicznym. Też sprawdza się i dodatkowo współgra z dachem.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły