Budownictwo drewniane

Inter-Lers – szybciej, bezpieczniej i wygodniej

Inter-Lers Sp. z o.o. – zakład produkcyjny zlokalizowany w Kłecku k. Gniezna specjalizuje się w produkcji konstrukcji drewnianych o wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu tylko najlepszych surowców, produkty firmy cechują się doskonałą wytrzymałością. Firma zrealizowała już ponad 3000 inwestycji na terenie Polski. Oferowane przez nią produkty to prefabrykowane wiązary dachowe, więźba tradycyjna, domy szkieletowe oraz domy modułowe, które wyróżnia doskonały design i szybki czas realizacji.

Potrzeba matką wynalazku

Rozwój technologii domów prefabrykowanych w Polsce i wzrost popularności tego typu budownictwa nie wziął się znikąd. Jego źródeł należy szukać w czasach, w których w naszym kraju nastąpił bolesny deficyt cieśli i stolarzy. Było to oczywiście wtedy, gdy wielu wykwalifikowanych specjalistów wyjechało na Zachód za lepiej płatną pracą. Domów Polaków nie miał kto budować…

Doskonałym panaceum na problem braku rąk do pracy okazało się dostarczanie gotowych elementów budowlanych. Wśród pionierów w tych działaniach znalazła się firma Inter-Lers z Kłecka k. Gniezna. I tak, w 2004 roku z taśmy zakładu zjechały pierwsze gotowe wiązary.
– Byliśmy jedną z niewielu krajowych firm zajmujących się produkcją elementów łączonych za pomocą płytek kolczastych MiTek®. Można więc powiedzieć, że przypadł nam zaszczyt zaprezentowania Polakom zalet płynących z wykorzystania drewnianych prefabrykatów – wspominają właściciele. To był dopiero początek. Dziś firma dostarcza nie tylko prefabrykowane elementy do budowy domów, ale także całe budynki modułowe.

Inter-Lers - szybciej, bezpieczniej i wygodniej

Domy z fabryki

Livingwood, Naturwood, Lakewood, Riwerwood, Sunwood, Friendswood i Openwood – to domy znajdujące się w ofercie firmy Inter Lers. Jak sama nazwa wskazuje, ich konstrukcja bazuje na drewnie, a dokładniej na świerku. Jest to tarcica o klasie C24 i wilgotności 18-20%, suszona komorowo. Firma prefabrykuje także konstrukcje dla indywidualnych projektów Domy oparte są na bardzo nowoczesnym projekcie, a fakt, że są modułowe, pozwala na rozbudowę ich w przyszłości, w miarę rosnących potrzeb ich mieszkańców. Całość jest utrzymana w skandynawskim stylu, z wykorzystaniem najnowszych trendów i w pełni ekologicznych materiałów, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami. Warto również dodać, że wersja developerska oferuje zarówno fotowoltaikę, jak i ogrzewanie na bazie podczerwieni, co przekłada się na dużą oszczędność ciepła i energii. Jednym z największych atutów domów Inter-Lers jest szybka realizacja, która wynosi około 4 miesiące od momentu złożenia zamówienia. Dzięki wyszkolonej kadrze konstruktorów oraz nowoczesnemu parkowi maszyn firma jest wstanie wykonać wiele ciekawych konstrukcji szkieletowych.

Park maszynowy wciąż rośnie

Minęły niemal dwie dekady od czasu, w którym firma stawiała swoje pierwsze kroki. W tym czasie zrealizowała szereg inwestycji. W drugiej połowie 2015 roku zakończona została budowa nowej hali produkcyjnej, a ze środków pochodzących z unijnej dotacji udało się zakupić nowoczesną linię technologiczną. Jednocześnie park maszynowy powiększył się o specjalistyczny sprzęt transportowo-montażowy oraz blisko dwudziestometrowy żuraw. Firma poszerzyła także swoją ofertę, dodając do niej prace z zakresu ocieplania i docieplania budynków metodą wdmuchiwania.

Rodzinna firma

Właścicielami firmy są Ryszard Stolarz, który jest pomysłodawcą, założycielem i zarazem pełniącym funkcję Prezesa Zarządu oraz jego córka Agnieszka Woźniak-Stolarz, która – tak jak tata – odziedziczyła pasję i zamiłowanie do drewna, a teraz trzyma pieczę nad biurem i administracją. Ogromnym wsparciem dla Przedsiębiorstwa jest Tomasz Modrzejewski, Główny Projektant pełniący jednocześnie funkcję Zastępcy Prezesa.

Firma INTER-LERS jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 14 listopada, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły