Gwoździarki listwowe PREBENA

 

Wśród szerokiej gamy narzędzi pneumatycznych marki PREBENA możemy znaleźć gwoździarki pneumatyczne, bębnowe, na gwoździe łączone drutem pod kątem 16°, jak i gwoździarki listwowe, na gwoździe łączone plastikiem (w pakiety) pod kątem 21°, a także gwoździe łączone papierem (w pakiety) pod kątem 34°. Dzisiaj skupimy się na tej drugiej grupie, czyli gwoździarkach listwowych.

Jednym z głównych przedstawicieli tej grupy jest model 7XR-RK90 bijąca gwoździe łączone plastikiem od 50 do 90 mm, o średnicy od 2,8 do 3,1 mm. Kolejne co do wymiarów obsługiwanych łączników jest urządzenie 8F-RK100, dzięki której wbijemy gwoździe od 50 do 100 mm, o średnicy 2,8 – 3,4 mm. Cechą wspólną obu urządzeń jest duża siła i jednocześnie precyzja wbijania gwoździ. Dzięki magazynkowi ustawionemu pod dużym kątem, można dotrzeć nawet w trudniej dostępne miejsca.

Dla bardziej wymagających użytkowników, gdzie wymagane jest zastosowanie grubych i długich gwoździ, są przewidziane modele 10X-RK130 i 10X-RK160, które pozwolą na wbicie gwoździ łączonych plastikiem o długości do 130 i 160 mm, o średnicy od 3,4 do 4,6 mm.

Do gwoździ łączonych papierem (pod kątem 34°) wykorzystamy urządzenie pneumatyczne 6X-PR90, która obsługuje gwoździe od 50 do 90 mm długości, o średnicy od 2,8 do 3,1 mm. W przeciwieństwie do urządzeń gazowych, mamy pewność, że tą gwoździarką dobijemy skrajne długości gwoździ nawet w suche drewno.

Ciekawą alternatywą do prac na wysokościach jest gwoździarka z serii PKT-7-RK90 bijąca gwoździe łączone plastikiem od 50 do 90 mm o średnicy od 2,8 do 3,1 mm. Zasilana jest sprężonym powietrzem (ok. 300 bar) z butli. Najistotniejszą cechą jest fakt, że do pracy z tym urządzeniem nie potrzebujemy żadnego akumulatora, prądu, czy gazu. Siła wbijania jest taka sama jak w przypadku tradycyjnych urządzeń pneumatycznych, nawet przy niskich temperaturach parametry wbijania nie ulegają zmianie. Jest to wygodne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, nie wymagające przedłużaczy, węży spiralnych i innych przewodów płatających się pod nogami. Butle można wielokrotnie napełniać powietrzem poprzez kompresor Prebena PKT Fillmaster 400. Dodatkową cechą jest możliwość podłączenia gwoździarki do tradycyjnego kompresora poprzez wąż pneumatyczny i korzystanie bez butli jak z typowego urządzenia pneumatycznego. Zatem w jednym narzędziu posiadamy dwa rozwiązania, które sprawdzą się zarówno podczas prac w terenie jak i podczas prac stacjonarnych.

Gwoździarki listwowe PREBENA

Niemiecki producent kładzie wysoki nacisk na jakość swoich urządzeń oraz ergonomię. Podczas wielogodzinnej pracy urządzenia muszą być poręczne, dobrze wyważone i niezawodne. Istotną kwestią jest także serwis i dostępność części zamiennych oraz obsługa posprzedażowa urządzeń, na którą klient może liczyć podczas korzystania z produktów z logiem Prebena.

Szymon Rajczak
PREBENA-Polska


Gwoździarki listwowe PREBENA
5 (100%) 1 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także