Gwoździarki

Narzędzia pneumatyczne TJEP do prac na dachu

Mimo ekspansji narzędzi gazowych do prac dekarskich, narzędzia pneumatyczne niezmiennie mają swoich zwolenników. Dla posiadaczy kompresorów są one przede wszystkim tańsze w zakupie, bezawaryjne oraz szybkie. Poniżej przestawiamy kilka narzędzi z oferty TJEP, dzięki którym konstrukcja dachu stanie się przyjemnością.

TJEP GRF 34/100 EXCELLENT
TJEP GRF 34/100 EXCELLENT

TJEP GRF 34/100 EXCELLENT

To najlepsza pneumatyczna gwoździarka szynowa marki TJEP do zastosowań konstrukcyjnych na gwoździe do 100 mm, o średnicy aż do 3,8 mm. Umożliwia regulację głębokości wbicia, jej korpus jest świetnie wyważony, co zapewnia wygodę użytkowania.
Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, niskiej wadze oraz hakowi na pasek, doskonale sprawdza się w pracy na dachu. Wyposażona jest także w nosek typu no-mark niepozostawiający śladów na powierzchni drewna. Ta gwoździarka stworzona jest do wszelkich prac konstrukcyjnych, deskowania i wielu innych. Dzięki szerokiemu zakresowi długości wbijanych gwoździ (50–100 mm) to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi na budowie.

TJEP KA-2
TJEP KA-2

TJEP KA-2

Do montażu więźby dachowej wykorzystuje się złącza ciesielskie, a do ich przybicia tzw. gwoździe ANCHOR. Są to gwoździe pierścieniowe z łbem stożkowym, umożliwiającym dobre osadzenie w otworach płytek, w ocynku o grubości 12 μm. Do ich wbijania używa się specjalnych narzędzi, takich jak gwoździarka TJEP KA-2. Jej główną zaletą są niewielkie wymiary umożliwiające dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca. Wbija gwoździe w zakresie 40–60 mm w formie krótkich udarów, co zabezpiecza przed rykoszetem, a powstające podczas pracy drgania absorbowane są przez specjalnie zaprojektowaną rączkę.

TJEP TA 45
TJEP TA 45

TJEP TA 45

Ostatnim etapem prac na dachu jest montaż pokrycia. Do papy oraz gonów papowych używa się specjalnych galwanizowanych gwoździ. Do ich wbijania stosuje się gwoździarki papowe, takie jak TJEP TA-45. Jest to mała poręczna gwoździarka bębnowa, ważąca nieco ponad 2 kg, na gwoździe papowe o długości 19–45 mm.
Dla wygody operatora wyposażona jest w regulację głębokości wbicia oraz wylotu powietrza. Umożliwia oddawanie strzałów pojedynczych oraz seryjnych, dzięki czemu praca może być bardzo szybka. Jej dodatkowym atutem jest specjalna prowadnica gwoździa zintegrowana w nosie, co zapobiega pochylaniu się gwoździa podczas wbicia.

COMERTO
Gutowo Wielkie 7
62-300 Września
www.comerto.pl
biuro@comerto.pl
61 437 66 00

2.5/5 - (11 votes)

Data publikacji: 10 lutego, 2021

Autor:

2.5/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ryszard
    niedziela, 29 sierpnia, 2021

    Porażka szkoda czasu

Podobne artykuły