Gwoździarki

Zszywacze B.PRO do płyt twardych typu Fermacell, OSB, MFP

Firma B.Pro w ramach swojego programu zszywaczy skierowanych do producentów domów drewnianych, dekarzy, cieśli, parkieciarzy i pracowników ekip konstrukcyjnych oferuje kilka modeli doskonale sprawdzających się przy mocowaniu płyt twardych. Do takich płyt zaliczamy płyty typu Fermacell (włóknowo-cementowe i włóknowo-gipsowe), Cementex, OSB czy płyty MFP. Oferta B.Pro składa się z trzech zszywaczy pneumatycznych oraz jednego zszywacza gazowego.

Zszywacz konstrukcyjny B.PRO S850 OSBORNE
Zszywacz konstrukcyjny B.PRO S850 OSBORNE

Pneumatyczne i gazowe zszywacze – krótkie przypomnienie zasad działania

Zszywacze pneumatyczne to narzędzia wymagające podłączenia kompresora, który stanowi niejako ich napęd, gdyż wtłacza do cylindrów tych narzędzi sprężone powietrze. Gdy użytkownik naciska spust, następuje rozprężenie powietrza, które gwałtownie przesuwając tłok powoduje jego powrót na miejsce i przy okazji wbicie gwoździa lub zszywki.
Zasada działania zszywaczy gazowych polega na wykorzystaniu specjalnej butli z gazem. Zbiornik gazu zamontowany jest w korpusie urządzenia i nie ogranicza jego mobilności. Iskra wytworzona w zasilanym akumulatorowo iskrowniku styka się z gazem w przeznaczonej do tego komorze, wywołując zapłon, w wyniku którego gwóźdź zostaje wypchnięty z urządzenia z ogromną siłą.

Zszywacz B.PRO S15150 IZON
Zszywacz B.PRO S15150 IZON

Zszywacze pneumatyczne B.PRO do mocowania twardych płyt

Ta grupa narzędzi obejmuje trzy modele, z których każdy obsługuje inny typ zszywek i każdy wyróżnia się specyficznymi cechami. Razem tworzą gotowy program narzędziowy o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, omówiony w poniższych punktach.

Zszywacz pneumatyczny 180/65-835C
Zszywacz pneumatyczny 180/65-835C
 • Zszywacz konstrukcyjny B.PRO S850 OSBORNE jest urządzeniem o wadze 2,5 kg, wyposażonym w napęd pneumatyczny i przeznaczonym m.in. do mocowania płyt OSB, MFP, czy też paneli podłogowych, działając przy ciśnieniu roboczym 5-8 bar. Do najistotniejszych cech funkcjonalnych tego modelu należy płynna regulacja poziomu zagłębienia zszywek w materiale, przy czym mowa tu o zszywkach typu S 800 oferowanych w zakresie długości 18-50 mm przy średnicy Ø 1,5 mm.
 • Zszywacz B.PRO S15150 IZON to specjalistyczny sprzęt o wadze 4,2 kg, przeznaczony do montażu izolacji zewnętrznych (styropian, utwardzona wełna mineralna) oraz płyt typu Universal i Protect. Obsługuje ładowane do magazynka od góry zszywki, których szerokość w koronie wynosi 27 mm, średnica Ø 2,1 mm zaś długość obejmuje zakres od 75 do 150 mm. Do jego zalet należy zaliczyć szybkość mocowania i regulację głębokości wbijania zszywek – przy ciśnieniu roboczym w zakresie 6-8 bar – ale też wygodę obsługi i wysoką trwałość.
 • Zszywacz pneumatyczny 180/65-835C to kolejna pozycja w ofercie, która dzięki obsłudze zszywek o średnicy Ø 1,6 do Ø 1,8 mm nadaje się do mocowania płyt Fermacell, co potwierdza specyfikacja techniczna tych płyt, wskazująca na minimalną średnicę Ø 1,5 mm dla montażu konstrukcji ściennych jak i sufitowych. Ten model to reprezentant nowej linii produktów o zwiększonej sile wbijania i zwiększonym tłumieniu hałasu. Regulacja głębokości wbijania i wąski nos umożliwiający wbijanie w ciasnych przestrzeniach, to tylko niektóre z wielu zalet modelu 180/65-835C, który waży 2,7 kg i współpracuje ze zszywkami o rozstawie 11,3 mm dostępnymi w długościach od 40 do 65 mm.
Zszywacz gazowy B.PRO S875 GASBORN
Zszywacz gazowy B.PRO S875 GASBORN

Zszywacz gazowy B.PRO do mocowania twardych płyt

Ten rodzaj zszywaczy reprezentuje w niniejszym zestawieniu model B.PRO S875 GASBORN, który został zaprojektowany do prac takich, jak przybijanie łat, deskowanie oraz mocowanie płyt Fermacell, Cementex, Duripanel, OSB, MFP, czy też montaż boazerii i paneli podłogowych. Ważące 4 kg narzędzie obsługuje zszywki w zakresie 35-75 mm (Ø 1,5 mm) działając w oparciu o mechanizm gazowo-akumulatorowy. Jeden nabój gazowy pozwala na oddanie około 1000 strzałów, zaś naładowana do pełna bateria Li-Ion umożliwia łącznie oddanie 2500 strzałów, zanim trzeba będzie ją umieścić w ładowarce. W zestawie są 2 baterie, ładowarka i narzędzie.

B.PRO Fastening Sp. z o.o.
tel. 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

5/5 - (26 votes)

Data publikacji: 21 maja, 2021

Autor:

5/5 - (26 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. łącznościowiec
  poniedziałek, 24 maja, 2021

  Zszywacze budowlane wydają się być bardzo praktycznym narzędziem pozwalającym mocowanie płyt drewnianych, boazerii czy paneli podłogowych. Dzięki nim prace przebiegają szybciej i dokładniej. Na uwagę zasługuje szczególnie zszywacz gazowy, który wymaga jedynie zakupu nabojów gazowych, bez konieczności stosowania kompresora.

 2. Mariusz
  piątek, 28 maja, 2021

  W przypadku płyt fermacell zszywacz pneumatyczny jest idealnym rozwiązaniem. Ważny jest dobór zszywek – jeżeli płyta jest mocowana od strony zewnętrznej konieczne są zszywki z nierdzewki

Podobne artykuły