Gwoździarki

Gwoździarka gazowa do drewna Rawlplug R-WW90II – doskonała bezprzewodowa alternatywa dla aplikacji w konstrukcjach drewnianych

Montowanie łat, kontrłat i podbitek; deskowanie dachów, budowa domów szkieletowych, tarasów lub altan nie są Ci obce? Chcesz wpłynąć na efektywność wykonywanej pracy? Szukasz niezawodnego, ergonomicznego i wydajnego urządzenia? Nowa wersja gwoździarki gazowej do drewna Rawlplug R-WW90II jest według producenta najlepszą mobilną alternatywą dla typowych maszyn pneumatycznych. Sprawdźmy, co wnosi nowy model. Przekonajmy się, czy gwoździarka WW90 II generacji, jest godnym następcą, cenionego na rynku poprzednika: gwoździarki gazowej R-RAWL-WW90CH.

Gwoździarka gazowa do drewna R-WW90II – doskonała bezprzewodowa alternatywa dla aplikacji w konstrukcjach drewnianych

Firma Rawlplug znana jest z nieustającego dążenia do coraz lepszych, niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań. Stara się odpowiadać na rosnące wymagania użytkowników i branży dekarskiej. Niedawno wprowadziła na rynek nowy model gwoździarki gazowej przeznaczonej do prac dekarskich i konstrukcyjnych. Czy nowa generacja oznacza wyższy standard i lepszą wydajność? Przyjrzyjmy się najistotniejszym aspektom i funkcjom nowego urządzenia.

Większa moc

Nowy model mobilnej gwoździarki do drewna cechuje się przede wszystkim większą mocą, która obecnie wynosi 104 J i gwarantuje osiąganie najlepszych możliwych parametrów montażu. Pozwala na aplikację gwoździ w zakresie od 50 mm do 90 mm w nawet najtwardszych podłożach, co jest szczególnie istotne przy profesjonalnych zastosowaniach, jak np. zbijanie elementów konstrukcyjnych dachu.

1. Docisnąć narzędzie do podłoża, aż do zwolnienia blokady.
1. Docisnąć narzędzie do podłoża, aż do zwolnienia blokady.
2. Odczekać ułamek sekundy, aby gaz i powietrze stworzyły mieszaninę palną.
2. Odczekać ułamek sekundy, aby gaz i powietrze stworzyły mieszaninę palną.
3. Po odczekaniu chwili nacisnąć spust, co wywoła zapłon mieszanki.
3. Po odczekaniu chwili nacisnąć spust, co wywoła zapłon mieszanki.
4. Oderwać narzędzie od mocowanego elementu i zdjąć palec ze spustu.
4. Oderwać narzędzie od mocowanego elementu i zdjąć palec ze spustu.

Pominięcie któregokolwiek z tych kroków nie pozwoli wykonać kolejnego mocowania.

Zasilanie litowo-jonowe

Drugą, nie mniej ważną zmianę stanowi zastosowanie akumulatorów litowo-jonowej z funkcjami oszczędzania energii, która zapewnia nie tylko wysoką pojemność, ale też lepszą wydajność. Dzięki możliwości eksploatacji urządzenia niezależnie od źródeł prądu otrzymujemy doskonałą bezprzewodową alternatywę dla najpopularniejszych aplikacji w konstrukcjach drewnianych. To bezcenna zaleta, o której wiedzą wszyscy, którzy wykonywali pracę w pierwszej fazie budowy, bez dostępu do mediów.
Duża pojemność baterii – 2,5A h, z czasem ładowania zaledwie w 30 minut, umożliwia wykonanie aż 8000 zamocowań bez przerwy. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w funkcję quick charge (szybkie – dwuminutowe ładowanie), która pozwala na aplikację kolejnych 200 gwoździ. Takie połączenie gwarantuje ogromne korzyści w zakresie efektywności pracy i powtarzalności montażu, tym bardziej że jeden punkt mocowania wymaga zaledwie 0,2 sekundy.

Gwoździarka gazowa do drewna R-WW90II – doskonała bezprzewodowa alternatywa dla aplikacji w konstrukcjach drewnianych

Żywotność akumulatora

W nowym modelu gwoździarki, uwagę przyciąga również znacznie podniesiona wydajność urządzenia. Osiągnięto ją dzięki nowej technologii ładowania i rozładowywania, usunięciu efektu pamięci oraz lepszym parametrom osiąganym w skrajnych warunkach (również atmosferycznych). Duże znaczenie dla wydłużonej żywotności maszyny ma również zmieniona konstrukcja i podniesiona efektywność strefy filtrów powietrza.

Komfort pracy

Producent zmienił także pozycję rękojeści gwoździarki, co zapewnia lepsze wyważenie, a w konsekwencji przyczynia się do poprawy komfortu pracy, przy często czasochłonnym i długotrwałym montażu. Dodatkową zaletą jest zamocowany wygodny hak, który pozwala na odwieszenie gwoździarki na czas wykonywania innych czynności, czy na czas przerwy w pracy oraz łatwy proces czyszczenia urządzenia.
W zestawie otrzymujemy:
– wysokiej klasy mobilną gwoździarkę gazową
– 2 baterie
– ładowarkę
– zasilacz sieciowy
– ochraniacze słuchu i okulary ochronne
– instrukcję obsługi.

Zastosowanie

Analizując poniższe zestawienie oraz biorąc pod uwagę możliwość użycia pełnej oferty gwoździ pierścieniowych i gładkich w zakresie od 50 mm do 90 mm, upewniamy się, że nowa gwoździarka. R-WW90II, znajduje bardzo szeroki wachlarz zastosowania.

Wnioski

Jak można było się tego spodziewać, firma Rawlplug, projektując nowy model gwoździarki, stanęła na wysokości zadania. Stworzyła mobilne narzędzie, idealne do wykonywania seryjnych mocowań, poprawiając efektywność i komfort pracy przez znaczną poprawę ergonomii. Zestaw R-WW90 drugiej generacji jest nie tylko wygodny, wydajny i wytrzymały, ale też bogato wyposażony, co umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie pracy.

4.7/5 - (23 votes)

Data publikacji: 21 stycznia, 2021

Autor:

4.7/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Meg.
    sobota, 23 stycznia, 2021

    Świetna maszyna w pełni profesjonalna o znakomitych parametrach.

  2. Damian
    poniedziałek, 25 stycznia, 2021

    kiedyś młotek, dzisiaj gwoździarka, postęp techniki bardzo ułatwił pracę. dzięki takim narzędziom wydajność jest bardzo dobra, nic tylko wbijać gwoździe.

Podobne artykuły