Narzędzia Pneumatyczne – Gwoździarki Gazowe

 

Gwoździarki są nieodzownym narzędziem przy różnych pracach, na przykład dekarskich a ich działanie polega na wbijaniu gwoździ za pomocą napędu pneumatycznego. Gwoździarki to najpopularniejsze narzędzia pneumatyczne. Na rynku, w zależności od rodzaju pracy, jaką chcemy wykonać możemy odnaleźć różne ich typy. Do jednych z nich należą gwoździarki gazowe. Zasada ich działania polega na wykorzystaniu zbiorniczka z gazem, który jest uwalniany w czasie naciśnięcia spustu i wypycha gwóźdź na zewnątrz, jednocześnie ładując kolejny. Gwoździarki gazowe są bardzo przydatnymi narzędziami, które pozwalają ułatwić i skrócić pracę. Producenci oferują wiele modeli tego typu narzędzi, w zależności od prac jakie chcemy za ich pomocą wykonywać.

Na rynku istnieje wiele różnych modeli gwoździarek. Ich cena zależy od marki, rozmiary i zakresu wykonywanych funkcji. Narzędzia pneumatyczne, jakimi są gwoździarki osiągają ceny od około 200 złotych nawet do 3-4 tysięcy.

Gwoździarki Bosh, to według słów producenta szybsze przybijanie łat podczas robót dachowych oraz precyzyjne łączenie elementów drewnianych. Ceny tych narzędzi zaczynają się od kilkuset złotych i mogą kosztować nawet 3 tysiące złotych.

Gwoździarki Bostitch można podzielić na szynowe oraz bębnowe. W każdej z tych grup producent proponuje kilkanaście modeli różniących się między sobą długością i średnicą. Ceny tych gwoździarek wahają w zależności od modelu i mogą kosztować około 2000 złotych.

Gwoździarki DeWALT to narzędzia zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Gwoździarki te są wytrzymałe i wydajne. Doskonale pracują również w niskich temperaturach. Ich cena waha się w granicach 2-3 tysięcy złotych.

Gwoździarki Duo Fast to narzędzia o bardzo dużej sile, pozwalające na wbijanie dużych gwoździ. Gwoździarki te posiadają również uruchamianie sekwencyjne, które zwiększa bezpieczeństwo użycia narzędzia na placach budowy.

Gwoździarki Hitachi to gwoździarki pneumatyczne, kosztujące około 2-4 tysięcy złotych. Producent proponuje wybór spośród dwóch typów gwoździarek: gazowych i bębnowych. Są one doskonale wyważone a lekka konstrukcja pozwala na pracę jedną ręką. Cena przykładowego modelu to 1500 złotych.

Gwoździarki Makita to narzędzia produkowane przez japońską firmę Makita. Kosztują one, w zależności od modelu od 200 do nawet 1500-3500 złotych.

Firma Metabo zajmuje się produkcją narzędzi pneumatycznych w tym różnych modeli gwoździarek. Gwoździarki Metabo, w zależności od rozmiaru oraz przeznaczenia osiągają różne ceny. Są one wykorzystywane do prac wykończeniowych wewnątrz pomieszczeń jak mocowanie paneli i boazerii.

Gwoździarki Paslode to jedne z kilku narzędzi produkowanych przez tę firmę. Często wykorzystywane są do prac w budownictwie, a także do wykonywania palet i budowli ogrodowych.

Gwoździarki Power Fasteners to narzędzia pneumatyczne, a do jednych z najpopularniejszych należą gwoździarki gazowe. Wykorzystywane są one głównie w pracach dekarskich, ponieważ niektóre modele mogą wbijać nawet do dwóch gwoździ na sekundę.

Gwoździarki Stanley są narzędziami pneumatycznymi, wśród których wyróżnia się gwoździarki gazowe i papowe. Różne modele znajdują zastosowanie w produkcji palet, w architekturze ogrodowej, produkcji ciężkich opakowań eksportowych czy w pracach dekarskich.

Więcej na temat gwoździarek gazowych można znaleźć na stronie www.gwozdziarki.pl


Narzędzia Pneumatyczne – Gwoździarki Gazowe
4.7 (94.29%) 7 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także