Profilarka Dachdecker

Profilarka Dachdecker mini-profi
Profilarka Dachdecker mini-profi 

Profilarki to nieodzowne narzędzia przy układaniu blach na rąbek. Wybierając odpowiednie narzędzie tego typu warto zwrócić uwagę na profilarkę Mini-Profi firmy Dachdecker. Najtańsza na rynku – 20 tys. PLN netto.

10% rabatu dla czytelników do 15 lutego 2016 r.

Etapy pracy profilarki

Przechodząc przez profilarkę blacha formowana jest za pomocą układu rolek – kształtowane są krawędzie arkusza służące do przygotowywania felcu. Następnym etapem jest zamykanie blachy po zamocowaniu paneli na konstrukcji dachu. W profesjonalnych profilarkach, takich jak Mini-Profi firmy Dachdecker, kluczową rolę odgrywa regulowana szerokość wlotu do przygotowania paneli o różnych szerokościach. Warto podkreślić, że nie zniekształca ona krawędzi arkusza ani  powierzchni blachy i w efekcie zapewnia bezpieczną pracę z blachami powlekanymi i patynowymi.

Parametry profilarki Mini-Profi

Profilarka Mini-Profi firmy Dachdecker pracuje z materiałami, których grubość w przypad- ku metali nieżelaznych wynosi do 0,8 mm oraz 0,7 mm w przypadku stali. Profilowana może być także stal szlachetna o grubości do 0,5 mm. Kluczową rolę odgrywa tu regulacja szerokości w zakresie od 230 do 750 mm na wprowadzeniu i regulowanie wymiaru osi 160-780 mm. Długość profilarki wynosi 1200 mm z prowadnicami na wprowadzenie oraz 900 mm ze złożonymi ogranicznikami. Zaś szerokość maszyny to 1300 mm przy masie około 220 kg. W profilarce Mini-Profi firmy Dachdecker przewidziano napęd elektryczny o mocy 1,1 kW zasilany trójfazowo.
Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie napędu jednofazowego.

Wyposażenie dodatkowe

Dodatkowo profilarka Mini-Profi może być wyposażona chociażby w nożyce krążkowe do cięcia poprzecznego przed profilowaniem oraz dwa tłoczniki dowolnie regulowane, które pozwalają na usztywnienie profilowanego panelu.

Podsumowanie

W profilarce paneli na rąbek stojący Mini-Profi firmy Dachdecker szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na bezstopniową regulację szerokości w zakresie od 230 do 750 mm. Wykrojone blachy poddawane są profilowaniu równoległemu podczas jednej operacji. Blachy wykrojone skośnie, pasowane i stożkowe wytwarza się w pojedynczym cyklu roboczym. Najmniejszy wymiar osi to 50 mm w cyklu roboczym. Profilarka Mini-Profi wyposażona jest w koła. Profilarki umożliwiają kształtowanie krawędzi arkusza, w oparciu o który przygotowywany jest felc. Następnie arkusze są zamykane po zamocowaniu na konstrukcji dachu. Maszyna jest powszechnie stosowana zwłaszcza przez dekarzy specjalizujących się w pracach blacharskich o niewielkich rozmiarach lub wykonujących prace blacharskie nieregularnie.

Więcej na: www.dachdecker.com.pl

Data utworzenia: 01.02.2016


Profilarka Dachdecker
5 (100%) 3 głos[ów]


Komentarze

  • andrzej milewski napisał(a):

    kupiłem to urządzenie to jest szmelc i oszustwo a producent po zakupie O kontaktu nie odbiera telefonu to ostrzeżenie przed zakupem

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także