Budownictwo drewniane

Drewno budowlane – dostępność – powtarzalność – cena

To cztery magiczne słowa w branży drewna budowlanego, bez których na dłuższą metę nie może istnieć lub się rozwijać żadna firma.

Wielu inwestorów i wykonawców w pierwszej fazie planowania stara się wykorzystać najtańsze materiały budowlane bez względu na ich rodzaj. Ten kierunek myślenia jest najczęstszym powodem utraty zaufania Inwestora do wykonawcy lub dostawcy, ponieważ materiały z najniższej półki są w eksploatacji o wiele droższe od tych, które w pierwszej fazie wyglądają na droższe.

Wielu „domorodnych fachowców” poleca inwestorowi najtańsze, a co za tym idzie najgorsze materiały, aby tylko otrzymać zlecenie, ponieważ brak im kompetencji i argumentów, które są po prostu wynikiem braku przygotowania i wiedzy. Myślenie, że najtaniej jest najlepiej jest odwrotnością realiów tego świata, szczególnie kiedy coś ma służyć jak najdłużej i spełniać wymogi kupującego czy użytkującego.

Drewno budowlane - dostępność - powtarzalność - cena

Zdecydowana większość firm stosujących najtańsze materiały i usługi już po krótkim czasie nie istnieje, ponieważ nie wytrzymuje konkurencji w jakości i kompetencji lub ma tak wiele reklamacji, że musi przestać istnieć, a wszyscy wiemy, że inwestor zawsze chce mieć najlepiej to, co jest nieosiągalne bez odpowiedniej wiedzy, umiejętności czy materiału, który jest stosowany.

  • JAKOŚĆ – bez niej każde przedsięwzięcie jest skazane na niepowodzenie.
  • DOSTĘPNOŚĆ – oszczędza czas, pomaga w planowaniu i utrzymaniu terminów.
  • POWTARZALNOŚĆ – jest cechą tylko najbardziej kompetentnych firm, generuje oczywiste zyski dla wykonawców.
  • CENA – jest pochodną powyższych cech, a w końcowym efekcie generuje dodatkowe korzyści dla inwestora i wykonawcy. Każda reklamacja, konieczność wymiany złej jakości materiałów lub źle wykonanej pracy, generuje straty w wysokości do 300% ceny wyjściowej materiału posiadającego te trzy powyższe cechy.

O ile mówimy o pokryciach, to ich wymiana jest możliwa i mniej kosztowna, choć zawsze generująca ogromne straty materialne i moralne.

Drewno budowlane - dostępność - powtarzalność - cena

W konstrukcji szkieletowej, dachowej lub innych trwałość, czyli jakość jest podstawowym czynnikiem, który ma jednak zasadniczy wpływ na trwałość i jakość budowli. Każdy wykonawca, współpracując z dostawcą wysokiej jakości materiałów dostępnych w odpowiednich ilościach i powtarzalnej jakości oraz dostępności zgodnych z wymogami prawa budowlanego, ma „asa w rękawie” w postaci kilku najważniejszych czynników w działalności każdej firmy, które bardzo szybko generują większe zyski poprzez szybszy, łatwiejszy montaż, mniej odpadów, wygląd, a w końcowym efekcie poprzez lepsze przyjęcie przez inwestora, który z pewnością poleci znajomym takiego wykonawcę, co z kolei generuje mniejsze koszty związane z reklamą oraz pomaga w zdobyciu przewagi nad konkurencją.

Życzymy tylko udanych transakcji.

www.stamadrew.pl
www.termo-drewno.pl

4.6/5 - (20 votes)

Data publikacji: 27 lutego, 2021

Autor:

4.6/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły