Budownictwo drewniane

J.W. Construction i jej działalność na rynku energooszczędnych domów prefabrykowanych

J.W. Construction i jej działalność na rynku energooszczędnych domów prefabrykowanych

Spółka J.W. Construction jest znana jako jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych z ponad 27-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Od początku swojego istnienia firma oddała ponad 32 tysiące mieszkań oraz ponad 600 domów jednorodzinnych w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdyni oraz poza krajem. Obecnie spółka rozwija intensywnie nowy segment działalności: budownictwo szkieletowe prefabrykowane.

Misja i oferta spółki J.W. Construction

Obserwując poczynania J.W. Construction na przestrzeni choćby ostatniej dekady łatwo jest zauważyć, że wszystkie prowadzone przez spółkę działania mają jeden cel: umożliwienie klientom kupna mieszkania, o którym zawsze marzyli oraz zaoferowanie lokali projektowanych na miarę indywidualnych potrzeb nabywców. W ramach wypełniania tej misji spółka dostosowuje na bieżąco swoją politykę sprzedażową do zmian wynikających z regulacji rządowych i z sytuacji makroekonomicznej w kraju. Warto zauważyć, że oferta J.W. Construction skierowana jest również do przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować swój kapitał w nieruchomości z myślą o dochodzie z wynajmu oraz wzroście wartości nieruchomości w czasie.

J.W. Construction i jej działalność na rynku energooszczędnych domów prefabrykowanych

Prezentacja przykładowych dokonań spółki

W bogatym portfolio J.W. Construction znajdują się nie tylko inwestycje z segmentu popularnego, lecz także nieruchomości aparthotelowo-komercyjne, takie jak Wola Invest czy Jerozolimskie Invest w Warszawie oraz luksusowe obiekty hotelowe, m.in. Czarny Potok Resort&Spa w Krynicy. Starania firmy zostały docenione zarówno przez klientów, którzy jej zaufali, jak i jury prestiżowych konkursów. Przykładów jest wiele: tytuł Dewelopera Roku 2015, nagroda QI Order, Laur Konsumenta zwycięstwo w opracowanym przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej.

Nowe pole działalności J.W. Construction: energooszczędne domy prefabrykowane

Od połowy 2019 roku spółka rozwija segment budownictwa szkieletowego w technologii prefabrykowanej. Celem tej działalności jest budowa domów i budynków mieszkalnych o zerowym zapotrzebowaniu na energię nieodnawialną. Dysponując zapleczem wysokiej klasy specjalistów i nowoczesnym parkiem maszynowym spółka radzi sobie znakomicie, gdyż już teraz może pochwalić się zrealizowanymi 51 budynkami jednorodzinnymi. Co więcej, obecnie w realizacji jest 11 budynków wielorodzinnych, które będą spełniać najwyższe standardy energetyczne i jakości powietrza. Natomiast na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę spółka ma aż 129 domów jednorodzinnych, 2 budynki komercyjne i 8 budynków wielorodzinnych, zaś w trakcie projektowania jest kolejne 16 budynków wielorodzinnych.

J.W. Construction i jej działalność na rynku energooszczędnych domów prefabrykowanych

Technologie stosowane przez J.W. Construction przy budowie ekologicznych domów

Najlepszym przykładem stosowanych przez J.W. Construction technologii pro-ekologicznych są jednorodzinne domy drewniane, zaoferowane na luksusowym osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim. Obiekty te są praktycznie pasywne energetycznie – do ogrzania domu i wody oraz do wentylacji mieszkańcy potrzebują zaledwie 22 kWh/m2 na rok. Domy na osiedlu Villa Campina spełniają wszystkie europejskie normy dotyczące ekologii, akustyki i szczelności, zapewniając komfort termiczny i efektywność energetyczną. Dzięki zastosowaniu płyt gipsowo-włóknowych w ich pomieszczeniach panuje zdrowy klimat. Ponadto prefabrykowane domy J.W. Construction przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego. Nowoczesne, ekologiczne wyposażenie prefabrykowanych domów ekologicznych J.W. Construction uzupełnia wentylacja mechaniczna z rekuperacją, dla zapewnienia dostępu do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła.

Z punktu widzenia ekologiczności stosowanych przy budowie każdego domu materiałów, na uwagę zasługują maty z wełny mineralnej. Spółka używa ich do izolacji dachów, ścian szkieletowych, stropów na legarach i ścianek działowych. Jest to kolejny – po suszonym komorowo i certyfikowanym drewnie – materiał, dzięki któremu domy J.W. Construction są energooszczędne.

Firma J.W. CONSTRUCTION jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.


Data publikacji: 15 listopada, 2021Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły